Skocz do zawartości

[Szosa] Pierwszy rower, szosa czy przełaj?


killswitch

Rekomendowane odpowiedzi

Wylecą najpierw z przełajek, a potem z szos. Konserwatywny odłam będzie jeszcze przez jakiś czas pluł i smarkał, ale przewaga jaką daje hydrauliczna tarcza jest niepodważalna. 

 

Argumenty są dokładnie te same co paręnaście lat temu w MTB:

- że o ile jest sucho, a obręcze są proste, to obręczówki spowalniają przecież równie dobrze

- że są lżejsze i prostsze w budowie, a ze zużywaniem się obręczy to nie prawda, bo jak się hamuje delikatnie i nie w błocie...

- że prosi całe życie jeździli na szczękach i jakoś się dało - można? można

- że jakaś tam modulacja? - ćwicz technikę synu

- że jakaś tam siła? - a na co to? przecież koło i tak straci przyczepność

- że tarcze to nie tarcze, lecz wirujące piły tarczowe odcinające kończyny

- że w ogóle po co to komu i do czego potrzebne

 

 

Mam tylko nadzieję że liderzy rynku najpierw dopracują swoje produkty zanim uda się im wcisnąć je wszędzie do szosówek :)

 

Tarczówki od paru lat, gdy zaczęto przykładać szczególne znaczenie do jakości, nie są bezobsługowe. Przynajmniej nie te które występują masowo na rynku i są standardowym osprzętem rowerów gotowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem meride cyclo cross 300 i 500 
Przejechałem sie na rozmiarach M/L i S/M

I sam dokładnie nie wiem ktory lepszy, na obu sie dobrze czułem, ale S/M wydawał się ciut za mały, sprzedawca twierdził ze mam długą noge i M/L lepiej mi pasuje.
Zaoferowano mi model 500 w cenie 4100zł myśle ze to bardzo dobra cena za rocznik 2017 z carbonowy widelcem na 105ce


1f2abb9ff46dd8damed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj - przy zakupie takiego roweru najważniejsza jest długość górnej rury!

Dla ciebie jest rozmiar S/M (TTH=540mm). M/L - TTH=555 jest na pewno za duży.

 

Jeśli masz wątpliwości zmierz się _dokładnie_ i _kilka_razy_ według wskazówek na tej stronie

 

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

 

i policz geometrię dla szosówki

 

I z wyników wybierz rower o wartościach bliższych niższej wartości wyliczonych widełek. Jeśli kalkulator zaproponuje ci górną rurę od 545mm do 550mm - wybierz rower o TTH=540.

 

Jestem od ciebie ciut wyższy, nogę też mam dłuższą a moja przełajówka ma TTH=535mm! I takie też są sugestie Ridleya.

 

Mała uwaga co do kompetencji sprzedawcy - sama dł. nogi nic nie mówi o długości górnej rury - przecież masz jeszcze tułów i ręce...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy mniejszy a moze wiekszy ;-)... ja bym sie przyjrzal wpierw jaki ten rower, ktory pasuje ma mostek, kiere (reach) jak ma ustawione siodlo i co ma za sztyce (offset) a nie latal z miarka po gornej rurce i przyjrzalbym sie czy ma jakis zapas do ew "wyciagniecia". Bo jesli juz jest "wyciagniety a pasuje, to pozniej mozna kwekac po rozjezdzeniu i rozprostowaniu garba na pierwszym baranie, ze ok umiem tym mam ochote bardziej sie wyciagnac ...ale nie ma jak bo, za krotka rama, zeby cos zmienic ...

Ja np zawsze biore wiekszy majac na uwadze jakie ma wymienne rurki i co da sie z tym ew zrobic ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to nie tylko dlugosc ramy, to takze: dlugosc mostka, offset sztycy, siodlo i jego przesuniecie w samej sztycy, kierownica i jej reach oraz drop i ustawienie tych wszystkich rzeczy. Sugerownaie komus krotszego roweru bo samemu ma sie podobny wzrost i ma sie krotszy rower jest .... mocno pojechane.  Nawet w tym kalkulatorze ktory podales sa 3 fity "competitive," vs. "eddy," vs. "french", dlugosc górnej rurki competitive vs french moze roznic sie o prawie 2cm. ;-)  Wiec sorry, ja bym radzil kupic ten krtory jest wygodniejszy, tylko sprwdizlbym czy wszystko jest sensownie ustawione w tych ktore sa przymierzane..

Może jestem odszczepieńcem, ale ja wole dłuższy rower niż krótszy jesli jestem miedzy rozmiarami i ktorys nie pasuje bardziej od pierwszej przymiarki. Co wiecej kilku moich znajomych po oswojeniu sie z baranem i wygładzeniu swojej garbatej pozycji w 2gim sezonie przeważane szukało opcji do dalszego wyciągnięcia się na rowerze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to moj pierwszy tego typu rower i dlatego na chłodno podchodzę do zakupu, musze dobrze dobrać rozmiar.

Jutro sproboje sie pomierzyć z podanym wyżej kalkulatorem.`

No i sklep w którym chce kupić rower, oferuje Bike Fitting laserowy pomiar ciała, ktoś o takim czymś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobia Ci to co na tej stronie z kalkulatorem podane tylko bez poziomicy a z laserem :-). Zrobia to w cenie roweru? Ja na Twoim miejscu bym to zrobil i rozwial watpliwosci jesli jeszcze je masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale nikt normalny nie mierzy rury miarką, ten parametr podaje producent.

Doprawdy? Tak się akurat zdarzyło, że postanowiłem sprawdzić to co wypisuje producent na swoich stronach i się okazało, że są pewne różnice. Chyba nawet już o tym wspominałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak się akurat zdarzyło, że postanowiłem sprawdzić to co wypisuje producent na swoich stronach i się okazało, że są pewne różnice. Chyba nawet już o tym wspominałem na forum.

 

Już widzę jak precyzyjnie mierzysz TTH, w poziomie, od środka sztycy do środka rury sterowej - chyba jednak bardziej wierzę producentowi niż tobie :)))

 

Sama sugestia że zrobiłeś to dokładnie wywołuje u mnie odruch jaki ma prowadzący laborkę z fizyki któremu student pierwszego roku przynosi sprawozdanie typu "pomiar wysokości wieży Eiffla dokonany linijką" :)))

 

W dodatku sugerujesz że skoro ty zmierzyłeś i jest różnica to znaczy że każdy producent ten parametr podaje błędnie. Nie no, ja już nie wiem czy śmiać się czy płakać nad takim wnioskowaniem...


 

 

Nawet w tym kalkulatorze ktory podales sa 3 fity "competitive," vs. "eddy," vs. "french", dlugosc górnej rurki competitive vs french moze roznic sie o prawie 2cm. ;-)

 

To jeszcze poczytaj opisy tych "fitów".

 

Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek doświadczenie z rowerami szosowymi to nie ma żadnych wątpliwości że osobie o jego parametrach pasuje rama o TTH=około 545-550 - a do przełaju można wziąć krótszą dla lepszej zwrotności - ale na pewno nie dłuższą... Rozmiar 56 jest na 100% za duży.

 

Mostki, offsety sztycy, gięcie kierownicy - tak, każdego to czeka w większym lub mniejszym stopniu, ale ma sens tylko wtedy gdy baza czyli rama jest dobrana poprawnie.  Wsadzanie np. mostka 8cm bo dobrało się za dużą ramę to absurd...

 

A na pewno opieranie się na opinii sklepikarza, który ocenia wielkość ramy na podstawie długości nogi spowoduje po prostu wyrzucenia kasy w błoto. Sprzedawcy w sklepach rowerowych często mają sposób myślenia jak 30 lat temu, kiedy rowery miały z reguły poziomą górną rurę równą co do długości rurze podsiodłowej. Nie jest to pierwszy przypadek jaki znam w którym doradzają za dużą ramę.

 

Piszesz że kupujący  sam będzie wiedział na jakim rozmiarze czuje się lepiej - nieprawda. Nowicjusz się nie zna i dobrze mu w zasadzie na każdym rozmiarze +/-1 od prawidłowego (i tak naprawdę nie byłoby dramatu gdyby kupił dowolny z nich - ale skoro pyta o radę to niech kupi dobry...) - a pod drugie to przecież takie rzeczy się czuje po długiej jeździe, a nie po 5-minutowej przejażdżce obok sklepu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dodatku sugerujesz że skoro ty zmierzyłeś i jest różnica to znaczy że każdy producent ten parametr podaje błędnie. Nie no, ja już nie wiem czy śmiać się czy płakać nad takim wnioskowaniem...

Proszę bardzo, śmiej się lub płacz, ale nad swoim własnym wnioskowaniem. Nigdzie nie napisałem, że każdy producent źle podaje rozmiar, a jedynie ten, którego rower zmierzyłem. Możesz wierzyć, albo nie, ale  ale różnice sięgały ponad 2 cm. Nawet jeśli miałem jakiś błąd pomiaru, to i tak o wiarygodności danych producenta niezbyt dobrze to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupiony.
Od 3 dniu testuje i jestem mega zadowolony :)
Dopiero dziś udało mi sie wyjechać za dnia i zrobić kilka fotek.
Kupiłem go moim zdaniem w świetnej cenie 4100zł  za rocznik 2017
Dziekuje wszytkim za zainteresowanie tematem i rady :)
Wypompowałem sie z kasy ale jestem zadowolony ,teraz jeszcze dobry strój zimowy a poźniej buty i pedały ale na razie cieżko z gotówką, ponieważ budżet przekroczony za bardzo ;D
35b8fe0d26f879da.jpg

 
1bfc7afa55aa8d40.jpg
 
5572dddf5fcbc3e8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens podawać jaki rozmiar, bo zaraz wybuchnie dyskusja ze za mały ,albo za duży :D
zrobiłem juz 150km
Mi pasuje i jestem zadowolony a to chyba właśnie o to chodzi.
Do baranak tez juz sie przekonałem a bałem sie tego najbardziej :)
Jednie siedzenie strasznie nie wygodne albo jeszcze nie ustawiłem właściwie, powoli do tego dojde.
Odblaski i plastik do wywalenia, ale na razie nie mysle o tym bo za bardzo jestem podjarany rowerem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Na zdjęciach wygląda jakoś wysoko, a krótko.

Im większe nachylenie tułowia - tym mniejszy nacisk tyłka na siodło.

A odnosząc się do początkowych postów - na oponach 28x700C spokojnie można jeździć po szlakówce i udeptanych ścieżkach, a im węższe i gładsze opony - tym mniej chlapią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens podawać jaki rozmiar, bo zaraz wybuchnie dyskusja ze za mały ,albo za duży :D

 

 

I tak widać że się uparłeś jednak na za duży 56 :P

 

Cena fajna, malowanie też, jak się odkujesz finansowo to zainwestuj jeszcze w pedały zatrzaskowe - to zupełnie inna jazda :)

 

 

Jednie siedzenie strasznie nie wygodne albo jeszcze nie ustawiłem właściwie, powoli do tego dojde.

 

Heh, mała uwaga - przełajówka prowokuje w terenie do szybkiej jazdy, skutek jest taki że większość czasu spędza się z odciążonym siodełkiem i balansując ciałem :)

 

PS. "niewygodne" - piszemy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tak widać że się uparłeś jednak na za duży 56


wybrałem 54 :D

 

Heh, mała uwaga - przełajówka prowokuje w terenie do szybkiej jazdy, skutek jest taki że większość czasu spędza się z odciążonym siodełkiem i balansując ciałem
 

Najwiekszy teren w jaki wjade to taki jak na zdjęciu i dlatego chciałem uniwersalny rower, juz pisałem ze nie zamierzam bawić sie w terenową jazde w błocie itp.
Będzie więcej asfaltu niż terenu , może jeszcze zmienie opony na trekingowe 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...