Skocz do zawartości

[obręcz] stożkowa czy płaska?


lady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powedzcie mi jakie obręcze mam wybrać? Potrzebuje mocne i masywne koło na tył. Które obręcze są lepsze: płaskie a szerokie???? Czy węższe te stożkowe (czy jak tam się one nazywaja ;/ )

(nie chodzi mi na razie o konkretne firmy ... chodzi mi o przekrój obręczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przy dzisiejszym postepie technologicznym i obrobce metali to bez znaczenia, dobra plaska obrecz bedzie lepsza niz kiepskiej jakosci stozkowa i na odwrot.

Po prostu trzeba sie pytac ludzi jak dana obrecz sie spisuje i tyle, jednakze nawet to Cie nie uchroni przed wadliwymi egzemplarzami, ktore badz co badz czasem sie zdazaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguly tak do konca , zalezy tez od jakosci i materialu , jakosci wykonania np.

 

W zasadzie im wiecej komor tym bardziej sztywna obrecz , ciezsza , mocniejsza , jak kiedys z kims dyskutowalem taka o przekroju plastra miodu bylya by najlepsza :] , a tak zarowno te szerokie np DX32 jak i wysokie a wezsze np. D321 itp sa rownie mocne i ciezko sie czasme roznic w wytrzymalosci doszukac. A ze kazdy wazy inaczej , inne szprychy inna jakos zapltu to i jednym i drugim roznie wytrzymuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...