Skocz do zawartości

[wycena] Stary Romet ?


Kaloteck

Rekomendowane odpowiedzi

odbudowa takiego roweru to około 1000 zł ;-) nie wiem co planujesz i jakie masz wizje na ten rower. Nie wiem czy nie poszukać jakiejś włosko/holenderskiej/belgijskiej.... klasycznej kompletnej szosówki za około 650-1000 zł. Jak masz to za gratis to można się pobawić... i odrestaurować, ale tanio nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

Czy to jest jakiś dawny Romet?

Lata '60 czy '70 ?

Ile może być wart?

Ewentualnie może ktoś wie jaki byłby koszt jego renowacji...?

 

Może to był Wagant Sport.

 

Piaskowanie i malowanie - 120+120 (Wawa).

Nowe pancerze i linki, klocki itp. drobiazgi - 100.

Opony i dętki - 100-150.

Powrót do przerzutki - 50-80.

Owijka - 30-60.

Siodełko - 50.

łańcuch - 40.

Repliki naklejek.

I to wszystko zakładając że mechanicznie nie jest zajechany.

 

 

Możesz tez budżetowo: rama - papier ścierny i lakier z puszki,  umyć i przesmarować mechanikę ograniczając do minimum wymianę części ale i tak parę stów wyjdzie.

Odbudowanie ma jakiś sens jak model ma nieco renomy/rozpoznawalności a egzemplarz jest kompletny i w dobrym stanie. Inaczej po podsumowaniu wydatków i przełknięciu tej gorzkiej pigułki znajdziesz na  portalach ogłoszeniowych taki sam, zadbany i dopieszczony za połowę tego co wydałeś.

:-)

 

KJ

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Wiedziałem, że coś nie tak z tym Wigantem... tym bardziej, że jest naklejka ZZR... z tego co dowiedziałem się od właściciela, nigdy nie było przerzutek, kierownica jest oryginalna tylko przekręcona / odwrócona, Inne jest siodełko i nie ma błotników. Człowiek chce za to 2000 zł !!!! Problem polega na tym, że nie ma innych ofert ani na all... ani na innych i nie mam jak porównać. Jak z nim negocjować? Ale skubany lekki jest jak piórko... Aluminium w tamtych czasach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to rocznik 66.  

2000 zł? Nie negocjować, niech się puknie w dyńkę. Za tyle to można kupic odpicowanego i w oryginale Jaguara lub innego Sporta, może nawet na Columbusie coś by się znalazło... Tu z ceny wyjściowej musisz skasować jedno zero i całość podzielić na 2. 

I to nie jest maraton bo te miały 3 rzędowy wolnobieg. No chyba, że aktualny właściciel przerobił go na singla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było przerabiane. Właściciel twierdzi, że to jest Huragan, właśnie dlatego że nie ma przerzutek z tyłu. Problem polega na tym, że nie ma żadnych naklejek (oprócz oczywiście ZRR z przodu), jest tylko numer 66 08 1254 na ramie

Edytowane przez Kaloteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to, to nie jest oryginał tylko jakiś składak albo nie wiem co.

28 miały "turystyczne", Popularny, Wars itp. ale one nie miały baranka. Biorąc pod uwagę, że ten ma nie szosowe klamki, można przypuszczać że kierownica jest nie oryginalna. 

 

O ile lubię ZZRy to uważam, że tym nie ma sensu sobie zawracać głowy, ani drążyć dalej tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dobie tym tyłek zwracasz?

Ani to fajnych mufą nie ma, ani oryginalności, geo jak stara kobyła.

Interesu życia na tym nie zrobisz a ta gazela biznesu co chce Ci wcisnąć ten stuff pewnie go gdzieś jeszcze ukradła dziadkiwi że stodoły i nie ma czym bidny do sklepu po fajki jechać.

Olej to dobrze Ci radzę

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...