montell81 Napisano 3 Października 2016 Napisano 3 Października 2016 Szukam najlepszego rozwiązania by móc zamontować korby XT Hollowtech II do ramy z mufą 73mm BB30. W necie znalazłem dwa rozwiązania. Pierwszy to adapter wbijany do mufy z możliwością wkręcenia suportu BSA (coś takiego: http://karbonowy.pl/suporty-i-adaptery/1949-aerozine-mtb-bb30-adapter-na-hollowtech-ii-czarny.html Drugi to adapter wraz z łożyskami wbijany do mufy (coś takiego: http://karbonowy.pl/suporty-i-adaptery/1251-aerozine-road-bb30-adapter-na-hollowtech-ii-czarny.html Ze standardem BB30 dotąd nie miałem do czynienia zatem pytanie do Was, które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze?
Mod Team Puklus Napisano 3 Października 2016 Mod Team Napisano 3 Października 2016 Ciężko wyczuć, które rozwiązanie jest lepsze. Teoretycznie adaprer + HT2 bo szerzej podparte punkty na osi. Natomiast reduktory na osi ht2 i łożyskach bb30 też jest ok. To rozwiązanie jest o tyle lepsze ze wywalasz korbę ht2 i wstawiasz bb30 bez sklinania na adapter który trzeba wyjąc najpierw i osadzić łożyska ... Teoretycznie potrzeba ci tylko adaptery na oś z tworzywa które wpasuje sie w łożyska bb30 i ma odpowiednie wymiary.
diarem Napisano 3 Października 2016 Napisano 3 Października 2016 Ja mam i polecam coś takiego, skręcane na środku pewnie trzyma http://www.enduroforkseals.com/id385.html Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
montell81 Napisano 3 Października 2016 Autor Napisano 3 Października 2016 W jaki sposób montuje się to KCNC? Tak samo jak bb30? Potrzebne do tego jakieś specjalne klucze?
marcin_ostrów Napisano 3 Października 2016 Napisano 3 Października 2016 Albo suport race face pod bb30 i korby Shimano : http://sklep.twr.com.pl/product-pol-1826-Race-Face-BB30-42-X-Type-Adapter.html Te adaptery z pierwszego posta bym odpuścił
Mod Team Puklus Napisano 3 Października 2016 Mod Team Napisano 3 Października 2016 KCNC wygląda dobrze, nie wprasowuje sie go, wchodzi lekko na uszczelkach.
Mod Team Puklus Napisano 3 Października 2016 Mod Team Napisano 3 Października 2016 Ty mów po ilu km a nie ze po roku bo jedni jeżdżą az 1000km inni 10 000
montell81 Napisano 3 Października 2016 Autor Napisano 3 Października 2016 Właśnie dostrzegłem, że nie działają odnośniki z pierwszego postu. Chodziło mi o coś takiego: http://karbonowy.pl/suporty-i-adaptery/1855-aerozine-mtb-bb30-adapter-na-hollowtech-ii-czarny.html http://karbonowy.pl/suporty-i-adaptery/1250-aerozine-road-bb30-adapter-na-hollowtech-ii-czerwony.html Jeśli chodzi o KCNC to faktycznie fajny patent, ale niestety ciężko dostępny. Przynajmniej mi nie udało się znaleźć.
Hetman Napisano 3 Października 2016 Napisano 3 Października 2016 Najlepiej to praxis: https://www.praxiscycles.com/conversion-bb/ Ewentualnie trochę gorsze coś innego skręcanego w środku. A z tych dwóch proponowanych przez Ciebie rozwiązań to redukcje na osi.
montell81 Napisano 4 Października 2016 Autor Napisano 4 Października 2016 Jednak pierwsza opcja odpada bo jest to adapter na średnice osi 46mm. Pozostaje mi opcja Aerozine czyli adapter z łożyskami wbijany w mufę (tańsza opcja), skręcany KCNC (opcja trudno dostępna) i opcja powyżej czyli Praxis (najdroższa). @Hetman, czy ma jakieś znaczenie to, że jest to redukcja na osi czy jest to tylko kwestia nazewnictwa?
diarem Napisano 4 Października 2016 Napisano 4 Października 2016 Kcnc w r2-bike.com od ręki Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
montell81 Napisano 4 Października 2016 Autor Napisano 4 Października 2016 Preferowałbym zakupy w polskim sklepie. Z kosztami wysyłki cena już nie jest zachęcająca. Chyba jednak zdecyduję się na Aerozine. Najtańsza opcja i szybko dostępna.Dzięki za zainteresowanie tematem.
marcin_ostrów Napisano 4 Października 2016 Napisano 4 Października 2016 Ech , podałem Ci linka do suportu RFa ..... A adapter BB30 ( tu co prawda Mortopa ) wygląda tak po 10 km w lesie
montell81 Napisano 4 Października 2016 Autor Napisano 4 Października 2016 Nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie ale po 10 km w lesie jeśli tak wygląda to raczej kwestia niefachowego montażu. A ten RF, który podałeś to też adapter. Znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/suport-cloud-perform-bb30-shimano-race-face-fsa-i6539694322.html Wygląda na system podobny do tego RFa
montell81 Napisano 5 Października 2016 Autor Napisano 5 Października 2016 Panowie, jest jeszcze coś takiego: https://www.sportpoint.pl/pl/suporty/24423-rotor-bb-4224-bb30-to-24-frame-bb30-c04-016-0.html#/952-model-mtb_73mm_steel Co o tym myślicie? Stosował ktoś z Was? Łapie luzy? Są jakieś problemy? Zależy mi też na opiniach osób, które stosują adapter Aerozine i czy mają z tym jakiekolwiek problemy? Ech , podałem Ci linka do suportu RFa ..... A adapter BB30 ( tu co prawda Mortopa ) wygląda tak po 10 km w lesie Intryguje/niepokoi mnie trochę ten wypadający adapter. Mógłbyś napisać w jaki sposób był montowany w mufie? Użyty był do tego jakiś klej montażowy?
montell81 Napisano 6 Października 2016 Autor Napisano 6 Października 2016 Zdecydowałem jednak dopłacić do suportu skręcanego w środku. Zapewne jest to solidniejsze rozwiązanie. Dzięki wszystkim za pomoc Ja mam i polecam coś takiego, skręcane na środku pewnie trzyma http://www.enduroforkseals.com/id385.html Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Mógłbyś napisać w jaki sposób to montowałeś? Potrzebowałeś do tego jakiegoś specjalnego klucza, żeby wprasować lewy korpus? Stosowałeś jakiś smar żeby się wkład nie zapiekł w ramie?
diarem Napisano 6 Października 2016 Napisano 6 Października 2016 Teoretycznie potrzebujesz dwa shimanowskie klucze do ht2, ja poradziłem sobie jednym, lekko posmarowalem rame w środku smarem do amortyzatora, mam carbonowa rame, w alu użył bym smaru miedzianego Uważaj na te czerwone plastyki bo są mega delikatne Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
montell81 Napisano 6 Października 2016 Autor Napisano 6 Października 2016 Niektórzy sugerują by użyć jakiegoś słabego kleju do umieszczenia lewego korpusu. Stosowałeś coś takiego czy tylko smar? Smar do łożysk by się nadał? Ramę mam karbonową, ale wnętrze mufy jest z aluminium.
diarem Napisano 6 Października 2016 Napisano 6 Października 2016 Żadnego kleju nie używałem, nie wiem jak smar do łożysk zachowa sie w stosunku do oringu który jest na miskach Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hetman Napisano 6 Października 2016 Napisano 6 Października 2016 w alu użył bym smaru miedzianego Błąd , robi się ogniwo... Nie bardzo rozumiem wcześniejsze pytanie ale pochwalam decyzję o skręcanym (a jeszcze lepiej, rozpieranym - jeśli praxis jest gdzieś u nas dostępny).
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.