Skocz do zawartości

[Rower] Kupno 29er'a Jak najlepiej a jak najtaniej - 2500-3500zł


Whit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) 

 

Szukam roweru już jakiś czas a kompletne pustki, na allegro kaplica a na codzienne odwiedzanie wszystkich stron z sklepami rowerowymi nie mam już powoli sił. Wiadomo lepiej szukać konkretnego modelu... 

 

Szukam czegoś w przedziale 2500-3500zł jak by była faktycznie okazja to niechętnie ale budżet zwiększę.

Zależy mi na amorku powietrznym i osprzęcie co najmniej klasy Alivio. 

Mój wzrost 180cm, przekrok 82/3cm więc rama 18/19".

 

W oko wpadł mi taki oto Trek - http://salon-rowerowy.pl/gorskie-cross-country/6348-rower-trek-x-caliber-9-2016-.html

 

Do kupienia jest u mnie w sklepie za 3299zł - wg. osprzętu jak za tą kasę jest chyba bardzo okej. Tylko z drugiej strony nie ma tu tapereda, ani sztywnych osi - dla mnie nie wiem czy by to było potrzebne ale pewnie potem trudniej będzie go sprzedać a co na pewno taniej.

 

Z drugiej strony przykład Meridy (ma ją  mój kumpel jeździ się okej choć czuć, że geometria nie jest tak sportowa jak w Treku (byłem wcześniej posiadaczem X-Calibera 7)

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-131837-Merida-Big-Nine-300-2016-Rower-gorski-6669.googleshoppingpl.html?gclid=Cj0KEQjwvIO_BRDt27qG3YX0w4wBEiQAsGu3eUgpJLUexsXlFeU6J-lc7B-RtmnCBgByGeBQoVkiQr0aAtK78P8HAQ

 

Teoretycznie by mi starczył i miał bym jeszcze parę stówek w kieszeni na jakiś serwis czy SPD.

 

 

 

- Jak myślicie co warto kupić? Coś z tych 2 moich propozycji czy coś zupełnie innego? 

Oczywiście mogę kupić używkę ale często z nimi jest też loteria co się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Trek trochę lepszy i jak dla mnie ładniejszy. Plus za napęd 2 x 10. 

Jeżeli planujesz jakieś grubsze modyfikacje to minus Treka taki, że nie ma sterówki tapered. W chwili obecnej najlepsze co masz na 1 1/8 to Rock Shox Reba i Fox 32 RL ( z tym, że on przy 1 1/8 jest chyba tylko pod koło 26" ).

 

Może jeszcze coś innego Ci wpadnie w oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak by Trek miałby chociaż tapered to nie zastanawiałbym się.  A tak co z tego, że geo jest dla mnie super, wyglądałem również ale jak mi się posypie amor nie będę miał praktycznie czego kupić.

Ponadto wcześniej zasięgnąłem opinii, że nie ma on sztywnej osi a hamulce niezawodne też nie są. 

 

Te 2 rowery to tylko moje propozycje i chyba będę szukał czegoś nowego ale kiedy znajdę to nie wiem.

 

 

@@ 

A jak myślicie - za 2koła żeby chociaż pośmigać i w międzyczasie szukać nowego roweru opłacało by się wziąć  tą  meride za 2000?

http://www.olx.pl/oferta/merida-big-nine-300-zamienie-CID767-IDhvzHR.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=2430980139

 

Tylko zastanawia mnie  zapocony amorek.

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie takie same odczucia jak autor, że x9 jest super ale gdyby miał taper...

co ciekawe na 2017 dalej jest ze sterówką 1 1/8 

w tej samej cenie jest B7 do dostania ale tam znowu prosta rura sterowa i stery redukcyjne na taper ale sztywne osie...

 

ze złożeniem w tej cenie słabo, na przykład mi wyszło, że na wszystkim ze średniej półki potrzeba około 1 tys więcej i dużo zachodu więcej

rama 650 koła + zaciski 850 amortyzator 900 dętki i opony 260 kierownica 120 mostek 60 sztyca 80 stery 80 chwyty 40 siodło 100 korba 350 pp 100 pt 150 łańcuch  80 kaseta 140 hamulce 350   4310

 

powodzenia w wyborze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie roweru jest fajną opcją, od początku znasz dobrze swój sprzęt, łatwiej później diagnozować usterki, musi być wcale droższe od kupna gotowca, jest mnóstwo używanych części w dobrych cenach i super stanie, chyba, że musisz mieć nowe to faktycznie wyjdzie to drożej.

Jeżeli jeździsz już długo na rowerze, wiesz dokładnie czego chcesz, masz kilka niezbędnych narzędzi i trochę wiedzy to złóż coś samemu ;)

Co najważniejsze możesz skonfigurować rower od razu taki jaki potrzebujesz. Jak kupisz gotowca to i tak po jakimś czasie będziesz zmieniał napęd, mostek, kierownice, i inne. Chyba, że od razu dany model idealnie Ci przypasuje.

 

Edytowane przez artfal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby złożyć rower trzeba się znać u mnie niestety tego brak pod względem rowerów.

Chcę kupić coś do pośmigania a może i w przyszłym roku sprzedać nie wiem sam jak to wyjdzie.

 

Co do zmieniania wszystkiego hmm jak kupię rower za te ponad 3k+ dla mnie i tak to będzie duży skok pod wieloma względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Indiana? W tej cenie wątpię że znajdziesz lepszy :) Amortyzator to niestety sprężynowy RS XC30, ale za to masz niezły napęd. 

 

Wiesz co myślałem o Indianie bo była u mnie w Media Expert ale się wyprzedała. Chciałem ją kupić na chwilę a potem sprzedać/ podarować ojcu.

A bez przymierzenia nie chcę ryzykować jej tym bardziej, że nie poczuję  zbytnio różnicy bo RS XC30 miałem u siebie w Treku tylko napęd gorszy i 3x9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...