Skocz do zawartości

[sakwy] a bagaznik w "starym stylu"


bzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jeżdżę póki co na starym rowerze zakupionym za 70 zł na OLX. rower ten ma oto taki bagażnik: https://www.######.pl/product-pol-5544-Bagaznik-rowerowy-20-24-26-28-stalowy-malowany.html

Chciałabym jednak udać się już teraz (przed zakupem tego wymarzonego roweru) w dłuższą wyprawę i zakupić porządne sakwy.

 

Ale czy w ogóle da się zamontować w bezpieczny sposób jakiekolwiek sakwy na takim bagażniku?!

 

Podobają mi się takie:http://www.rowerymerida.pl/akcesoria/produkt547/komplet-sakw-waterproof-pannier.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które dałaś w linku są ok. Znajomy takie używa. Niestety musisz odpuścić teraz sakwy na haki. Na tego typu bagażniki tylko sakwy przewieszane. Może nie wytrzymać specyficznego rozkładu obciążeń. Ja używam m.in takie

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSa5NsOcGmTjMu_hv25xLpttPASPXTQwzwlArf7BDhGJ6nBbz6Ow

 

Wybór jest duży, ceny różne, pojemności też, ale zastanów się czy warto teraz kupować sakwy?  Generalnie na sakwiarstwo lepsze są tego typu jak podałaś, niż dwu lub trzy częściowe. Więc kupując teraz trochę wydajesz kasę nieracjonalnie. Może ktoś Ci pożyczy? Lub w ostateczności kup używki. Na raz wystarczą.

 

 Inna sprawa to ile kg wytrzyma taki bagażnik? Chociaż ja taki w Wagancie miałem i jeździłem :)

Edytowane przez sedymen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

 

A tak jeszcze w kwestii sakw, też zastanawiałem się kiedyś na tymi Meridami, ale znalazłem informacje o tym, że lubią się same z siebie wypiąć na wyboju. 
 

Jeżeli chodzi o te sakwy to mogę napisać że chyba trzeba by się bardzo postarać żeby się wypięły. W tym roku jak jechałem z grupą na Bornholm jeden z Nas miał właśnie te Meridy i nic się nie działo. Być może faktycznie zdarza się coś , ale bez przesady nie ma sakw które były by idealne dla każdego. Na Crosso także znajdziesz negatywne opinie, Na Ortlieby także . Jednak osobiście zamiast tych Meridy wybrałbym Crosso 30 zł droższe ale wydają mi się pewniejsze . Bagażnik koleżanka jednak powinna wymienić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wracając do tematu. zakupiłam coś takiego jak na zdjęciu na allegro za jakieś 70 zł. okazały się ok bo nie opadały zbyt nisko jak w środkowy kuferek napchało się odpowiednio dużo rzeczy :) Przejechałam z nimi 300 km od Koszalina do Gdyni szlakiem r10, wytrzymały nawet dość trudny teren Sowińskiego Parku Narodowego.

 

Ich jakość jak wynika z ceny pozostawiała wiele do życzenia, dlatego musiałam je przeszyć i wzmocnić tym samym w kilku miejscach. 

 

Jednak dały radę, pomieściły niezbędne rzeczy na 4 dniowy wyjazd, a bagażnik starego typu nie był przeszkodą nie do pokonania. 

post-199948-0-47941200-1477336822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...