Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Którego cross'a wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem kupić rower crossowy, przeważnie do jazdy po asfalcie, ścieżkach rowerowych, ścieżkach leśnych. 

Mam 192 cm wzrostu, waga 85, noga 84 (ostrożnie mierzone   :))

 

Zastanawiałem się nad :

 

1) Unibike Xenon 2016 rama 21'. Mogę go kupić za 3500 zł.

 

lub 

 

2) Merida Crossway XT-edition 2015, rama 55 cm. Mogę go kupić za 4000 zł.\

 

Jak myślicie czy warto dopłacać 500 zł do meridy ?

 

W głowie jeszcze mi chodziły modele tj.

http://allegro.pl/okazja-2016-cube-cross-black-grey-red-58-cm-i6485171252.html

 

oraz 

 

 tańszych modeli Unibike Zethos i Kross Evado 6.0

 

To jest mój pierwszy zakup roweru, także jestem zielony, prosiłbym o pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam,

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostanio nabylem Zethosa, model 2015 i coz moge powiedziec, rowerek rewelacja :) mam 186 cm i rama 21 cali Xenon w tej cenie co podajesz to tez dobra propozycja, tylko przy twoim wzroscie jak masz mozliwosc przymiarki do ramy 21 to lepiej to sprawdzic czy czasem rama 23 cale by Ci lepiej nie spasowala. Ten Cube wzgledem Zethosa ma lepsza tylnie przerzutke za to gorsze hamulce, natomiast Xenon to juz caly na SLX , na pewno najlepiej wypada ta Merida tyle ze cena juz wysoka, znajac dzis rowerki Unibike osobiscie wybral bym Xnenona.

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, a ja przymierzałem 23' i wydawało mi się tak jakoś mało komfortowo (taka wielka szkapa już).

 

Ale problem się rozwiązuje w przypadku Xenon bo tylko rama 21 największa jest. 

Sluchaj patrzac na dlugosc twojej nogi a mam identyczna przy wzroscie 186 cm to odpowiedni rozmiar ramy to 21 wiec dlatego napisalem ze warto by sie przymierzyc do ramy 21 i 23 i wtedy wybrac w zaleznosci od tego jak sie bedziesz na rowerku czuł. Troche dziwne ze przy takim wzroscie tak krotka noga, ale odyslam tutaj http://roweroweporady.pl/rozmiar-ramy-rowerowej/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Unibike Flash) przy ramie 23" czasem zdarza mi się trafić butem w chlapacz od błotnika, domniemam, że gdyby rower był krótszy, dotykałbym nie tylko błotnika ale również koła gdyby błotnika nie było. Zethos ma taką samą geometrię.

Kolego niestety jestes w bledzie, bo roznia sie te rowery geometria ramy, nieznacznie ale jednak, i nie tylka geomatria a i wykonaniem samej ramy, zethos, xnenon ma juz rame hydroformowana, cieniowaną. Nie twierdze ze te roznice w gemetri ramy sa jakies znaczace, ale wedlug strony producenta nieznaczne roznice w geomatri sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon faktycznie nieco się różni. Ogólnie z Unibike jest ten problem, bo mało w którym sklepie jest, a żeby był rozmiar to już totolotek. Ja swojego zamawiałem w sumie w ciemno, stwierdzając, że 21 jest za mały. Oczywiście najpierw zadatek :) Teraz tak sobie myślę nad tą szosą najtańszą i też nie ma jak się przymierzyć a tu już nie mam do czego porównać, bo szosą nigdy nie jeździłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się najpierw przymierzyć do tych 21 cali, no chyba że lubisz jeździć ze sztycą na max ;). W okolicy 3 tyś proponowano mi Treka 8.4 DS,trochę to lepiej wyglądało jak Unibike.

www.zinncycles.com

Na stronie Zinna jest dobry kalkulator rozmiarów, tylko trzeba się dokładnie pomierzyc, nie tylko noge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się najpierw przymierzyć do tych 21 cali

 

Dzisiaj pojeździłem na Zethosie rama 21, fajnie się prowadziło i komfortowo.

 

Jak zarzuciłem nogę przez 23' to od razu wiedziałem, że będzie za duży, jajkami się dotykało już rame i tak jakoś mało komfortowo przy zsiadaniu :)

 

>>> a ten Trek to gorzej parametrowo, nawet dużo gorzej ...

Edytowane przez hetakhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek gwarancję wieczystą na ramę, stąd taki pomysł. Sam mam Unibike i z przerażeniem czytam posty o wadach ram, do tego przedłużona gwarancja jakoś dziwnie wygląda, bo po wypełnieniu formularza miałem dostać certyfikat za 3 dni, a nie dostałem nic, nawet odpowiedzi na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek gwarancję wieczystą na ramę, stąd taki pomysł. Sam mam Unibike i z przerażeniem czytam posty o wadach ram, do tego przedłużona gwarancja jakoś dziwnie wygląda, bo po wypełnieniu formularza miałem dostać certyfikat za 3 dni, a nie dostałem nic, nawet odpowiedzi na maila.

Mozesz wskazac te posty o ktorych wspominasz na temat wadliwych ram Unibike ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle ze od tego czasu, zmienili ramy na calkiem nowe modele, i ilosc wskazanych tam awarii to chyba zaledwie promil w stosunku do nia tak dawnej "afery" z ramami marki Kross, dosc szeroko opisanej na tym forum. Druga sprawa to ramy w modelach Zethos oraz Xenon sa wykonane w zupelnie innej technologi niz rama w Twoim rowerku, wiem z wygladay nie wiele sie roznia, ale technologia znacznie. Warto rowniez poczytac komentarze pod tym tekstem, wiele mowia, a tak na marginesie mam dobrego znajomego ktory pracuje juz ladnych pare lat w dosc duzym sklepie rowerowym w mojej okolicy i nic mi nie wspominal aby mieli problemy z ramami Unibike, wrecz sam mi polecal rower tej marki, a maja rowery praktycznie wiekszosci znanych producentow jak chociazby KTM czy Cube.

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem kupić rower crossowy, przeważnie do jazdy po asfalcie, ścieżkach rowerowych, ścieżkach leśnych. 

Mam 192 cm wzrostu, waga 85, noga 84 (ostrożnie mierzone   :))

 

Zastanawiałem się nad :

 

1) Unibike Xenon 2016 rama 21'. Mogę go kupić za 3500 zł.

 

lub 

 

2) Merida Crossway XT-edition 2015, rama 55 cm. Mogę go kupić za 4000 zł.\

 

Jak myślicie czy warto dopłacać 500 zł do meridy ?

 

W głowie jeszcze mi chodziły modele tj.

http://allegro.pl/okazja-2016-cube-cross-black-grey-red-58-cm-i6485171252.html

 

oraz 

 

 tańszych modeli Unibike Zethos i Kross Evado 6.0

 

To jest mój pierwszy zakup roweru, także jestem zielony, prosiłbym o pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam,

Radek

szukam właśnie takiej meridy, jeśli można wiedzieć to gdzie w takiej cenie kupić można. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...