Skocz do zawartości

[prędkość] średnia


annonymous

  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Moja ?rednia pr?dko?? na rowerze szosowym

    • pon. 25 km/h
      2
    • 25 - 26 km/h
      11
    • 27 - 28 km/h
      16
    • 29 - 30 km/h
      12
    • 31 - 32 km/h
      10
    • 33 - 34 km/h
      5
    • 35 - 36 km/h
      5
    • 37 - 38 km/h
      1
    • 39 - 40 km/h
      1
    • 41 - 42 km/h
      0
    • 43 - 44 km/h
      0
    • pow. 44 km/h
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ciekawy temat ,ale jak wiecie predkosc predkosci nierowna....

 

Wielkie znaczenie ma teren po ktorym smigamy...

Ja na dosyc plaskim ( suma przewyzszen na 80 km dystansu ok. 400m ) osiagam z grupa ok 36 - 41 km/h

( w zaleznosci od wiatru i wielu innych czynnikow wplywajacych na jazde )

Jadac DOOKOLA WYSOKICH TATR ( 222km) mialem ok 31 km/h , najczesciej samotnej walki.

Na 26 km-owej czasowce osiagnalem ( bezwietrznie i na KOZIE ) ponad 44km/h , ale na mecie ze zmeczenia zwymiotowalem i nie moglem poznac mojej dziewczyny....

 

POZDOWIENIA dla demonow predkosci.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Dlatego ja wybieram się na rower do Niemiec (miejscowość Niesky). Nie jest to zbytnio daleko, a radość z jeżdżenia po prawdziwym asfalcie jest nieziemska. Nie trza się koncentrować na wypatrywaniu dziur, tylko na samej jeździe. Finezja :lol: Wszystkim szosowcom polecam wypady do naszych zachodnich sąsiadów :ninja: Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

najszybciej ile jechalem na szosowce to ... przez okolo 1000m :P mysle, ze daloby sie wiecej, jednak balem sie, obraz zaczal mi sie rozmywac, nie widzialem dobrze szosy, a i asfalt nie byl najlepszej jakosci. mimo wszystko adrenalinka niesamowita ;) chcialbym ....../h przekroczyc teraz. ......5 oczywiscie z gorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę żeby osiągnąć na mojej ulubionej pętli mieć średnią 30km/h.Na razie miałem 29,6 km/h (myślałem , że się popłacze:( ).Zdarzyło mi się przez 20 km nie zejść poniżej 35km/h ale mój zachwyt do własnych możliwości zachwiał fakt , że z powrotem nie mogłem uciągnąć 25km/h..wiatr już nie w tyłek niestety.

A historii o Vmax słuchać uwielbiam: "i jak tak pociągnąłem z krzyża na maxa to aż huknęło i do dziś nie wiem czy to bąk gigant czy bariera dźwięku" tyle cytat z dowcipnego kumpla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Średnie prędkości wahają mi się przeważnie w granicach 30-33km/h . Najszybciej udało mi się przejechać 50km odcinek z Vśr=34km/h, a 100km z Vśr=33,4km/h. To były jazdy samotne, teren przeważnie pagórkowaty czasami z kilkoma znaczniejszymi wzniesieniami (Góry Świętokrzyskie). W jeździe dwójką 50km przejechaliśmy z Vśr=34,3km/h, a 150km z Vśr=30,2km/h. O ile w samotnej jeździe lubię sprawdzać sobie czasy i średnie prędkości całych dystansów i pojedynczych podjazdów, o tyle w grupie nie miałem jeszcze sposobności jechać na czas szosówką. Cieszę się, bo na trekkingu moje samotne średnie przeważnie oscylowały wokół 27-28km/h, a na maratonie wyszła mi 32km/h. Jest nadzieja, że na maratonie w grupie dam radę utrzymać tempo przez dłuższy czas, a nie 15min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w porownaniu z Polska w wiekszosci krajow Europy jazda na rowerze to PRZYJEMNOSC.

Kultura kierowcow , drogi ITP. I wystarczy juz nawet Slowacja.....

Takie wypowiedzi mnie denerwują. Ludzie myślą iż na zachodzie (Niemcy, Francja, Włochy itd.) mają drogi mlekiem i miodem płynące. Zgodzę się iż stan ich dróg (bo drogi) jest o niebo lepszy niż u nas ale bez przesady. Ja byłem 2 razy w Niemczech i 1 we Włoszech to boczne uliczki nie były tak idealne(co prawda nie było dziur), miały łaty, tylko tam to myślą (ale nie zawsze) i jak łatają dziurę to nie tylko w miejscu gdzie jest dziura kładą łatę lecz na całej szerokości jezdni i starają się by były w miarę płaskie (a nie tak jak u nas łata działa jak próg zwalniający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...