Skocz do zawartości

[rower na codzień] Batavus vs Puch vs Gazelle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż w kwestii rowerów jestem totalnym laikiem :) Wiem tyle co zasłyszałam od znajomych bądź gdzieś tam wyczytałam. Tak więc planuję kupno roweru miejskiego, używanego, na którego chcę przeznaczyć max 1000-1200 zł. Nie wiem czemu uparłam się jakoś na holenderskie marki:). Jestem dość wysoka dlatego rama musi być również duża. Jeśli chodzi trasy to głównie po mieście. Wertując allegro natrafiłam na trzy oferty, które wydawały mi się w miarę godne uwagi:

 

Puch:  http://allegro.pl/rower-damski-puch-alu-28-nr-53e-i6429728300.html

 

Batavus: allegro.pl/batavus-compass-shimano-alivio-r-57-stan-igla-i6400608118.html

 

Gazelle: allegro.pl/rower-damski-gazelle-alu-28-nr-8d-i6415266560.html

 

 

Batavus jakoś najbardziej podoba mi się wizualnie, na drugim miejscu pod tym względem jest Puch. Jednak wydaje mi się, że Puch jest lepiej wyposażony i jakoś najbardziej jestem do niego przekonana. No i jeszcze ta Gazelle, ale tutaj chyba głównie przemawia marka. 

 

Czy któryś z bardziej doświadczonych użytkowników pomógłby mi podjąć decyzję? A może jeszcze poczekać i szukać dalej?

Edytowane przez dzaganeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn, ten Batavus wygląda na najmniej używany, ale ma najgorszy osprzęt. Nie wiem jak z Puchem, ale Batavusy i Gazelle są dość nieśmiertelne. Minusy? Ważą swoje, tak pod 20kg, więc jeśli w Twojej okolicy jest pagórkowato, albo musisz wnosić rower do mieszkania na piętro, rozważyłbym coś lżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puch jest faktycznie najlepiej wyposażony . Ma napęd 3x9 na LX i prądnicę w piaście . To duży rower . Przednia opona wygląda na zajechaną .

Batavus ma gorszy napęd - 3x8 na alivio . Ale spoko, do miasta , rekreacji , a nawet turystyki będzie wystarczająco dobry . Nie ma prądnicy więc lampki chyba na baterie/akumulatory . To naprawdę duży rower - 57 cm ! No i w obecnej chwili niedostępny .

Gazela ( której nie chcesz ) jest podobnej klasy co Bat ...  tylko ma nieco lepsze przerzutki i amortyzowaną sztycę . To dużo mniejszy rower .

Pegasus też ma napęd 3x8 i najsłabszą przednią przerzutkę . Ma za to prądnicę . Jeśli będziesz dużo jeździć po ciemku to wygodne rozwiązanie .

Tyle o rowerach z linków . Tylko to tak naprawdę nie są rowery miejskie . To pojazdy turystyczne do pokonywania długich dystansów po dobrej nawierzchni . Oczywiście do miasta też się nadają ale typowy mieszczuch ma przerzutki w piaście i tylny hamulec w pedałach . To bardzo wygodne rozwiązania , praktycznie bezobsługowe , tylko trzeba się przyzwyczaić . 

http://allegro.pl/rowery-miejskie-16482?buyUsed=1&a_enum%5B13528%5D%5B1%5D=1&a_enum%5B129297%5D%5B1%5D=1&a_text_i%5B129292%5D%5B0%5D=3&a_text_i%5B129292%5D%5B1%5D=8&price_to=1000

Jeśli rower będzie używany tylko w mieście i nie jest to górskie miasto to 3 biegi wystarczą . Oczywiście lepiej mieć więcej niż mniej . Takie rowery będą mniej uniwersalne ( i generalnie gorsze ) niż te z Twoich linków . Na ich korzyść przemawia bezobsługowość . Jeśli jednak coś z tą wewnętrzną przerzutką się stanie to już większy problem z naprawą . Właściwie piszę o takich rowerach żebyś miała świadomość że istnieją :)

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...