Skocz do zawartości

[smiganie - beskid slaski]


aga

Rekomendowane odpowiedzi

wita cieszyn:) a konkretnie nowicjusz rowerkowy (od tego roku cos smigam)

piszcie o jakichs ciekawych wypadach w gorki (i nie tylko w gorki). Jakies godne polecenia szczyty? ulubione szlaki? konkretnie najmilej widziany kontakt z bikerami z okolic cieszyn-ustron-wisla i wszelkich niewymienionych miejsc.

 

piszcie tu albo jak wolicie to na agusia.xo@wp.pl

pozdrowionka wszyskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wita cieszyn:) a konkretnie nowicjusz rowerkowy (od tego roku cos smigam)

piszcie o jakichs ciekawych wypadach w gorki (i nie tylko w gorki). Jakies godne polecenia szczyty? ulubione szlaki? konkretnie najmilej widziany kontakt z bikerami z okolic cieszyn-ustron-wisla i wszelkich niewymienionych miejsc.

 

piszcie tu albo jak wolicie to na agusia.xo@wp.pl

pozdrowionka wszyskim :D

 

Nikt nie odpisał? Bezduszni!...;)

 

Cóż Ci moge polecić... Cieszyn jest niedaleko Bielska-B więc możesz spróbować wyjechać na Szyndzielnię (szlak) :) , Przegibek (asfalt)... Myslę że Żar to już w dalsszej perspektywie ;) . Pozostaje jeszcze Równica... Myślę że jest wiele ciekawych miejsc niedaleko Ciebie o których nie słyszałem więc jakbyś coś znalazła daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci zaproponuje taka traske, moze wymagajaca, ale bardzo fajna, musisz troche podjechać po szosie, odrazu Ci napisze, bo jechałem przez Cieszyn, nazwy miejscowosci koło Cieszyna moga sie nie zgadzac, ale raczej powinno byc wiadomo o co chodzi:

 

Cieszyn - Bażanowice - Goleszów - Cisownica - Ustroń - Wisła - Przełęcz Kubalonka (761m.n.p.m) - Beskidek (795m.n.p.m) - Stecówka - Barania Góra (1220m.n.p.m) - Magurka Wiślańska (1129m.n.p.m) - Zielony Kopiec (1152m.n.p.m) - Malinowksa Skała (1152m.n.p.m) - Malinów (1117m.n.p.m) - Przełęcz Salmopolska (934m.n.p.m) mozna tez zamiast na Salmopol pojechac na Skrzyczne :)

 

a na Skrzyczne, to najlepszy szlak jakim wyjeżdżałem to jest szlak od Buczkowic, nie wiem dokładnie jaki kolor, ale nie jest wymagajacy, moze i długi, ale spokojnie mozna jechac, czasami trzeba prowadzic rower, ale tylko czasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojaze dobrze te gorki :) ale nie smigalam rowerem wszedzie... wlasciwie chyba najgorszy podjazd na kubalonke i koncowka na barania bo reszta powinna byc wporzadku. Zjazd z malinowskiej skaly na Salmopol mi sie podobal:) a ile ci to zajelo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa wygladała tak:

Jankowice - Pszczyna - Poręba - Brzeźce - Mizerów - Studzionka - Pawłowice - Golasowice - Pielgrzymowice - Jarząbkowice - Pruchna - Kończyce Wielkie - Haźlach - Cieszyn - Bażanowice - Goleszów - Cisownica - Ustroń - Wisła - Przełęcz Kubalonka (761m.n.p.m) - Beskidek (795m.n.p.m) - Stecówka - Barania Góra (1220m.n.p.m) - Magurka Wiślańska (1129m.n.p.m) - Zielony Kopiec (1152m.n.p.m) - Malinowksa Skała (1152m.n.p.m) - Malinów (1117m.n.p.m) - Przełęcz Salmopolska (934m.n.p.m) - Szczyrk - Buczkowice - Meszna - Bystra - Bielsko Biała - Czechowice - Goczałkowice - Pszczyna - Jankowice.

 

DST: 148.92km.

TM: 7:43:26.

AVG: 19.2km/h.

MAX: 65.9km/h.

 

do Cieszyna miałem średnia ponad 31km/h i dystans chyba 47km, a potem jechałem jak stara baba :D

 

na Barania obrałem jakis kijowy szlak i musiałem prawie cały czas prowadzic rower, same korzenie, do tego wstretne muchy

 

 

a mi sie wszystkie zjazdy podobają, bez wyjatków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rejonach też się troche kręciłem na rowerku i dodałbym jeszcze np

- trase przez Istebną, Koniaków , przełęcz Koniakowską do Kamesznicy, później z Milówki przez przełęcze Kotelnicką i Rupieńka do Jaworzynki

- na Ochodzite, Równice fajne górecki

- z Cieszyna przez Cisownice do Ustronia,Wisły, potem przez Kubalonke do Istebnej, dalej na Pietraszonke, potem przez Karolówke na Przysłop

Z Cieszyna zrobiłem też fajną traske po Czechach 2 lata temu. Pamiętam tylko że było dużo ostrych zjazdów co się szło rozbujać koło 75km/h :wink: i super oznakowane szlaki rowerowe

 

Z Cieszyna to można boskie trasy robić. Mapa do łapki i objeżdżaj pikne górskie tereny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa wygladała tak:

Jankowice - Pszczyna - Poręba - Brzeźce - Mizerów - Studzionka - Pawłowice - Golasowice - Pielgrzymowice - Jarząbkowice - Pruchna - Kończyce Wielkie - Haźlach - Cieszyn - Bażanowice - Goleszów - Cisownica - Ustroń - Wisła - Przełęcz Kubalonka (761m.n.p.m) - Beskidek (795m.n.p.m) - Stecówka - Barania Góra (1220m.n.p.m) - Magurka Wiślańska (1129m.n.p.m) - Zielony Kopiec (1152m.n.p.m) - Malinowksa Skała (1152m.n.p.m) - Malinów (1117m.n.p.m) - Przełęcz Salmopolska (934m.n.p.m) - Szczyrk - Buczkowice - Meszna - Bystra - Bielsko Biała - Czechowice - Goczałkowice - Pszczyna - Jankowice.

 

DST: 148.92km.

TM: 7:43:26.

AVG: 19.2km/h.

MAX: 65.9km/h.

 

do Cieszyna miałem średnia ponad 31km/h i dystans chyba 47km, a potem jechałem jak stara baba ;)

 

na Barania obrałem jakis kijowy szlak i musiałem prawie cały czas prowadzic rower, same korzenie, do tego wstretne muchy

a mi sie wszystkie zjazdy podobają, bez wyjatków :D

 

Srednia 31.... heh na plaskim terenie ciagne tyle przez jakies 2,3 km ;) taaaaa... nie obrazaj starych bab ;)

traska porzadna.... ja max setke obrocilam w wakacje.

bardzo fajnie sie jechalo cieszyn-pogwizdow-konczyce-zebrzydowice-mnich-goczalkowice i przez skoczow wzdluz rzeki do ustronia, cisownica,goleszow,cieszyn. wyszlo tego 83km w jakies ok.4h... no ale to teren plaski jak stół ;)

a ten szlak na barania to pewnie z doliny wiselki przez przyslop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No to teraz Wisła wita Cieszyn:)...

traski w okolicach wisły możesz obejrzeć na moim profilu w bikebrotherze: http://www.bikebrother.com/biker/daryush

nie sa to jakies niewiadomo jak dlugie wypady, ale przyjemnie sie je jezdzi:).. Jak byś się wybierała kiedys w okolice Wisły, to możesz dać znać... jak bede miał czas, to sie wybiore potowarzyszyć... Choć teraz znow 10 miesiecy prawie całymi dniami będe okupywał Cieszyn:/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mysle ze jak wpadniesz do Bielska to masz świetną bazę wypadową ;) Z takich prostszych szlakow to jest Szyndzielnia, Hrobacza łąka, Kozia górka bardzo krótki podjazd. W Szczyrku Skrzyczne, asfaltowy Salmopol ;) Super traska ale nie na początek to: Bielsko-Dębowiec-Szyndzielnia-Klimczok-Salmopol-Barania Góra-Węgierska Górka :)

a asfaltowa to np:

Bielsko-Łodygowice-Zarzecze-Porąbka-Kobiernice-Kozy-Bielsko, ładna trasa w dużej części koło jeziora :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hrobaczej ( zawsze myślałem ze się pisze przez "ch" ale na tabliczkach pisze przez "h" :P ) to sam podjazd nie jest jakos specjalnie trudny technicznie no ale kondycje trzeba miec :( pisalem w sensie technicznym :D A na klimczok to taka standartowa trasa "bielska" przynajmniej jak dla mnie :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, moj blad dysmozgowia... Fact factum napisalem automatyczne... Nie wazne, racje masz Ty.

No wlasnie o kondycje mi chodzi, slyszalem same wykanczajace opinie o tej gorce :P

A co do klimczoka, to fakt, jedna z dwoch tras "bielskich"- najpopularniejsza zaraz po centrum-lotnisko-wapienica-zapora-centrum :)

Zainteresowani wiedza jacy "bikerzy" tam jezdza non stop... Oczywiscie nie wszyscy, sam tez tam czasem smigne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na Hrobaczej bylem pare razy z różnych stron i jak dla mnie nie jest ona bardzo wykańczająca, za to od strony Lipnika bardzo ładna widokowo. Po dośc długim podjeździe jest prosta z widokiem na bielko a potem znowu podjazd. Od Porąbki to w 3/4 asfalt <_< Co do słynnej trasy centrum-lotnisko-wapienica-centrum to wiadomo jacy lanserzy tam jeżdżą, chociaż jak mam mało czasu to się tam przejade. Ale większość to ludzie którzy mają kase, dobry sprzęt i jadą na piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słynnej trasy centrum-lotnisko-wapienica-centrum to wiadomo jacy lanserzy tam jeżdżą, chociaż jak mam mało czasu to się tam przejade. Ale większość to ludzie którzy mają kase, dobry sprzęt i jadą na piwo :)

 

Jak mam malo czasu po pracy to tam czesto smigam - petelka nad zapora calkiem mila, prosze sie tu nie wysmiewac :P . Pifffka nie pijam na rowerze bo prawko jazdy mi jeszcze mile :).

Z podobnie krotkich to stefanka - takze bardzo milo, szczegolnie lubie zjazd - nie droga ale szlakiem - fajniutki.

 

Kurcze, ciekawy jestem czy kiedys sie widzialem z kimkolwiek z grupy :D ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u góry padło pytanko o wjazd na Skrzyczne:

osobiście najbardziej polecam albo asfalcikiem od Ostrego (2 warianty), albo ewentualnie od Malinowskiej terenem...

Trasy narciarskie raczej na zjazdy, choć jeśli ktoś dysponuje rowerem bardziej 'MTBowym' od mojego crossiaka (28") to czemu nie...

 

szaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja ulubiona trasa jest przejechanie calego pasma Wielkiej Czantori, tzn. szczytami od Czantorii, az do Kubalonki.

W Żywieckim, okolice Rysianki. W Małym, Pasmo Łamanej Skały, tez, od Żaru, oczywiscie wjazd czerwonym szlakiem.

Konkretnej trasy, metr po metrze nie moge podac, bo sie wiecznie tracimy, takze to co wyjazd to inaczej xD Kazdy jedzie, potem mysli gdzie, ale i tak jest super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A moja ulubiona "treningowa" trasa, czyli do przejechania szybko:

Z miejscowości Górki Wielkie na Zabrzydkę, Czupel, czerwonym na Błatnią, dalej na Klimczok, potem czerwonym na Salmopol i albo czarnym do Brennej i kawałek szosą, albo jak jeszcze nie mam dość, to po drodze "skok w bok" na Równicę zielonym z Brennej i zjazd do Górek Małych.

 

Szczególnie przyjemny mam dojazd do Górek, bo całkiem szybka droga, tylko na miśki trzeba uważać :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dornif musimy się kiedyś zgadać i przejechać tą trasę na Błatnią razem, bo ja tam śmigam praktycznie co niedzielę w sezonie. Albo jeszcze lepiej zorganizować się i przejechać Tour de Brenna:

Wjazd na Równicę przez Lipowski Groń -> Trzy Kopce -> Orłowa -> Przełęcz Salmopolska -> Przełęcz Karkoszczonka -> Klimczok -> Błatnia -> Zebrzydka i wyjazd w Górkach Wielkich - kręcenia na cały dzień :thumbsup:

Ewentualnie jak ktoś nie ma pary, czasu lub ochoty to można trasę skrócić np jadąc z Przełęczy Salmopolskiej w stronę Grabowej, a dalej Stary Groń i zjazd do centrum Brennej (tak samo jak na Horizon Five :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...