Skocz do zawartości

[Renowacja] - Rower BeOne Torix - Czy wpakowałem się kupując go ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś w sumie pod wpływem chwili rower Beone cross Torix HPD z myślą o renowacji dla siebie. Lecz chyba nie do końca to przemyślałem, gdyż rama jest dla mnie za duża :( posiada 58cm czyli coś ok 22" a mój wzrost to 178cm. Gdy obniżę siedzisko maksymalnie w dół, sięgam palcami do ziemi. Oraz pozycja jest bardzo leżąca... 

Co byście moi drodzy zrobili ? Pozbyć się go ? Czy może remontować... Napiszę co posiada i co jest do zrobienia. Dałem za niego zawrotną kwotę 190zł. Czy dużo ? Oceńcie cami...
 

 

BeOne Torix HPD

-Rama 22" aluminium. nie jest jakoś mocno zniszczona - nieliczne otarcia - najbardziej obita od łańcucha. 

-Manetki obracane przy chwytach Shimano STX TC - lekko przetarte lecz w pełni sprawne.
-Hamulce V-brake Shimano Deore LX 

-Przerzutka przód Shimano Nexave

-Przerzutka tył Shimano Deore LX

-Felgi 26" (559) - przód ok - z tylnych lekko odchodzi już farba. Proste. Rant felgi ma lekko wyżłobiony rowek od klocków.
-Korba  brak luzów

 

Do zrobienia:
-minimalne luzy na sterach

-do wymiany klocki hamulcowe przód i tył
-Wszystkie trzy tarcze zębate z przodu do wymiany

-Kaseta tył ma luzy i również nadaje się do wymiany
-Łańcuch do wymiany
-Przydało by się zmienić linki - ale jeszcze musu nie ma.

-wymiana obręczy lub całych kół wraz z oponami gdyż chciałbym go przystosować bardziej pod mieszczucha. 

 

 

Patrząc na kwotę jaką za niego dałem... Warto go naprawiać mimo że rama to 22" i raczej na mój wzrost jest za duża ? Fakt że jest jak na swoją wielkość bardzo lekki... Czy może po prostu to sprzedać za tyle ile zapłaciłem. No chyba że się nieźle wpakowałem... Proszę o opinie.

W linku fotki:
 

https://drive.google.com/folderview?id=0B1Fzc2TqP5E_WmphZWdWTTBDcUE&usp=sharing

 

 

 

 

 

Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie jest dużo. 

 

Jakie piasty? Najtańszy napęd kasetowy to tak

 

Kaseta ; ~40 

Łańcuch : ~60

Jeśli blaty w korbie są demontowalne to ~30/szt

 

Daj zdjęcie tych obręczy , bo mi się coś wydaje że to nie jest od klocków tylko to służy do sprawdzenia ile tej obręczy zostało. 

 

Stery rozbierz , przesmaruj i skręć , obejdzie się bez kosztów.

 

 

 

 

-do wymiany klocki hamulcowe przód i tył

Komplet dobrych klocków ~36 zł

 

Robi się spora kwota , może foto tegoż sprzętu? STX jeśli dobrze pamiętam to nieśmiertelny sprzęt.  

 

U mnie fotki nie działają. Proponuję dać na imgur.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. 

 

Poprawiłem link, teraz powinno działać wszystko. Piasty ? A jak sprawdzić ? Zrobiłem zdjęcie to co jest na przedniej napisane, oraz fotka obręczy - przód jeden rowek, tył dwa. Daj znać co sądzisz.

Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie , to jest sprzęt typu vintage bardzo wysokiej klasy. Piasta deore xt, Warto by zrobić im serwis żeby pochodziły jak najdłużej . Ten pasek na obręczy określa jej zuzycie, jak zniknie to obręcz do wymiany.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dziękuję ...a jeszcze kilka pytań:

Co oznacza typ vintage ? i czyli warto go remontować tak ? I mimo jego elementów zużytych - nie przepłaciłem ?

A co z pozycją i wielkością ramy ? 22" to chyba większych już nie ma :/ Co zrobić by się bardziej na nim wyprostować. Siedzisko spuściłem na sam dół, przesunąłem maksymalnie w stronę kierownicy a nadal zbyt mocno leżę.

Ile mógł kosztować nowy ?

Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozycji to można kupić krótszy mostek

 

Co do ceny to ciężko powiedzieć , nie wiemy czy ten osprzęt jest tam od nowości czy go ktoś wymienił.

 

Zestaw napędowy pochłonie największą sumę , chociaż na forum był temat i sprzedaży lekko używanej kasety z łańcuchem za 50 zlociszy, tylko ile masz przełożeń z tyłu ? Z korbą trzeba kombinować w postaci zębatek najlepiej. Można ją wymienić ale wtedy to będzie hybryda a teraz to vintage.

 

Zależy do czego chcesz tego roweru używać. Jak do jazdy po bułki to szkoda żeby sie marnowal. Jak byś znalazł pasjonata od starego sprzętu to pewnie trochę by zapłacił. Jak by jeszcze zmienił widelec na Head shock-a to by była bardzo ciekawa maszyna. Jak dla mnie to dobra cena za ten sprzęt, ale tak jak pisałem napęd trochę pochłonie.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byś w niego kasy nie wpakował to i tak jest o wiele za duży na ciebie. Co ci da krótszy mostek skoro przy schodzeniu z roweru i tak sobie będziesz sobie jajka o ramę obijał. Wymień to co konieczne, zdejmij błotniki, zrób ładne zdjęcia i sprzedaj. Kolor ma ładny, chętny się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...