Skocz do zawartości

[ napęd ] osprzet acera-rozczarowanie i wymiana


rockys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Witam. Od od niedawna stalem sie posiadaczem roweru boardman hybrid comp 2016 na osprzecie acera. Powiem szczerze ze jestem bardzo rozczarowany. Na biegu od 2x 1.2.3.4 oraz 3x 1.2.3 slychac ocieranie lancucha ,przerzutki dzialaja fatalnie w porownaniu z rowerem lazaro elitary v3 na alivio dlatego prosilbym was o pomoc. Mam do dyspozycji okolo 600zl na wymiane .... no wlasnie od czego zaczac?.Chcialbym aby plynnosc dzialania i kultura pracy napedu byla conajmniej na poziomie roweru lazaro elitary v3. Dodam ze regulacja nie rozwiazuje problemu.... Z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu od 2x 1.2.3.4 oraz 3x 1.2.3 slychac ocieranie lancucha ,przerzutki dzialaja fatalnie w porownaniu z rowerem lazaro elitary v3 na alivio dlatego prosilbym was o pomoc.

 

Acera nie leży szczególnie daleko od Alivio jeżeli chodzi o przerzutki. Przeciętny użytkownik raczej nie wyczuje wyraźnej różnicy. To, co według wyraźnie różni grupę Acera od Alivio to manetki. Obsługuję rower mojej dziewczyny, który jest na Acera i pracuje naprawdę nieźle. Według mnie problem nie leży w niskiej grupie jako takiej. Powodów ocierania łańcucha może być kilka: niewłaściwa regulacja, uszkodzenie samej przerzutki, niewłaściwy łańcuch do ilości biegów lub niewłaściwy dobór suportu (popsuta linia łańcucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to się jeździ na przełożeniu 3 x 1-3 lub 2 x 1-3 ? Nic dziwnego że wtedy ociera

 

Jeżeli to ma być 9s, to ja polecam już leciwą ale bardzo fajnie działającą M-592 SGS np w połączeniu z manetką Alivio M4000. Mam taki zestaw u siebie i nie mogę narzekać, a biegi zmieniam co kilkadziesiąt sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cenisz sobie precyzję działania napędu to w pierwszej kolejności zmień manetki jak radzi kolega wyżej. Najlepiej od razu na xt. Przesiadłem się swego czasu z deore 590 na xt770 i różnica jest kolosalna. Z budżetu zostanie Ci jeszcze na dobrą przerzutkę tylną. Przodu raczej nie ma potrzeby ruszać. Dobra regulacja jak najbardziej też wskazana ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 9s można wyłapać używane XT w niezłej cenie. Na Twoim miejscu teraz minimum co bym brał to Deore. Alivio M4000 które mam bardzo mocno nawiązuje do starszych Deore, jednak nie wiem jak wypada precyzja działania.

 

No i od siebie polecam 2 rzeczy:

 

1. Przerzutka w systemie Shadow

2. Manetki z funkcją 2 Way Release. Na początku uznałem to za głupi gadżet a teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez tego, jest to niewyobrażalnie wygodne i bardzo podbija szybkość zmiany biegów bez potrzeby ruszania dłonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piciu, ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia. Z deore na xt był ogromny skok na plus dla xt oczywiście.

To nie było do ciebie ;> za późno kliknąłem "opublikuj" i ty zdążyłeś napisać post ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za tak wiele i tak szybkich odpowiedzi.

"A od kiedy to się jeździ na przełożeniu 3 x 1-3 lub 2 x 1-3 ? Nic dziwnego że wtedy ociera" Fakt na takich przelozeniach nie jezdzi sie czesto jednak czasami sytuacja tego wymaga i w wakim przypadku dzwieki jakie wydobywaja sie z napedu sa dla mnie nieakceptowalne.( naped roweru lazaro elitary v3 pracuje cicho i precyzyjnie) i tego rowniez oczekiwalbym od nowego nabutku.

Zatem postanowione,wymienie na poczatku manetki i ewentualnie nastepnie tylna przerzutke. Czy mozecie mi podlinkowac aukcje na allego do manetek, ktore polecanie plus ewentualnie ttlna przerzutke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób dużego przekosu łańcucha, grupy z 3 rzędami z przodu tego nie lubią, nawet te wysokie.

 

Z przodu jak masz mały blat, nie używaj 2 dolnych koronek kasety, mając środkowy blat nie używaj największej i najmniejszej, mając duży blat nie używaj 2 największych z tyłu.  Jak dalej napęd hałasuje trzeba go wyregulować.

 

Jak chcesz móc używać z tyłu cała kasetę na obu blatach z przodu, przejdź na napęd 2x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ustawiasz tak napędu by Ci grała każda zębatka przednia z całą Kasetą...największą jeszcze wyregulujesz ale reszty nie.

Chcesz mieć precyzję i szybkość to polecam sram x9, ja dobrze poszukasz to Manetki i przerzutkę tylną dowiesz za te 6 stów.

Działnie mają zeiste, ie ważne czy piach czy błoto, wszystko wchodzi bez problemu, nie przestawia się samo i działa precyzyjnie

Ale xt też jest bardzo spoko, obczaj co Ci cenowo wyjdzie lepiej i to kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy te manetki: http://allegro.pl/shimano-manetki-deore-xt-sl-m780-2-3x10-linki-cr-i5735105849.html podejda do mojego napedu. Pytam poniewaz jest tam zastosowany system dyna sys moj naped to 2x9. Wrzucam link do specyfikacji roweru..http://www.halfords.com/cycling/bikes/hybrid-bikes/boardman-hybrid-comp-bike zakladka"specyfikacja". Nie chcialbym kupic manetek ktore nie beda prawidlowo dzialaly stad moje pytanie.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zacznij od manetek, jak chcesz XT, kup 770, lub inne 9 rzędowe nie niżej niż deore, mogą być 590 czy 525 jak znajdziesz, nie istotne. Nowe manetki alivio 4000 i acera 3000 czy jak jej tam na imię, to jest porażka totalna. O ile przerzutka tylna może zostać, bo działa ok z dobrymi manetkami o tyle manetki won!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widze, ze jest problem ze znalezieniem Shimano Deore XT SL-M770, na allegro jest tylko prawa manetka i to w cenie 269zł+ przesylka i wyjdzie ze 3 stowy tylko za prawa manetke. Wydaje mi sie, ze to troche za wysoka cena. Widze, ze bede mial spory problem ze znalezieniem czegos sensownego.

Znalazlem komplet Manetki Deore SL-M590 komplet 3x9rz. za 159zł ze sklepu (centrum rowerowe pl), pytanie czy sie duza roznica miedzy nimi a modelem 770?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zależy wszystko od tego jak wykorzystujesz ten swój rower, bo jeśl weekendy poza miastem polatać lubisz to deore Ci wystarczy w zupełności choć ja osobiście wolę sram począwszy od x5 w górę ale to by się w twoi przypadku wiązało także z wymianą tylnej przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na niemieckim ebayu komplet Deore XT SL-M770 za ok 95 euro pytanie do Was czy to rozsadna cena i czy nie ma jakies alternatywy dla 770tki?. Niestety zaden sklep w polsce juz nie ma tych manetek w sprzedazy.

 

Rower bedzie wlasnie wykorzystywany do weekendowych wypadow poza miasto a oczekuje od niego  aby naped pracowal cicho ( nie bylo ocierania lancucha itp.) no i precyzyjnie. Ogolnie to chcialbym dokonac jak najmniej zmian, dlatego na poczatku chce zmienic manetki lecz jesli nie bedzie poprawy pracy napedu bede musial wymienic przerzutke tylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...