Skocz do zawartości

[trzaski] żaden serwis nie jest w stanie pomóc?


Rekomendowane odpowiedzi

W moim rowerze scott scale zaczęły pojawiać się trzaski. Po kilku czyszczeniach i odtłuszczaniach sztycy i jarzma pojechałem do serwisu gdzie przeczyścili i nasmarowali suport, ale trzaski dalej pozostały. Słychać je podczas pedałowania gdy siedze na siodełku. Gdy nie pedałuje słychać je bardzo słabo. Gdy ruszam siodełkiem też je słychać. Czy to wina sztycy? mam ją wysuniętą w 75% normy

Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Te trzaski od zamocnego skrecenia, tak?

Wydaje mi sie, ze mam podobny problem, bo tez mi trzeszczy we wspomnianych momentach. Dokreciłem chyba 5Nm obejme sztycy. Sprobowac mniej? Ile Nm?

 

pzdr!

 

Sent from my A 9+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Te trzaski od zamocnego skrecenia, tak?

Wydaje mi sie, ze mam podobny problem, bo tez mi trzeszczy we wspomnianych momentach. Dokreciłem chyba 5Nm obejme sztycy. Sprobowac mniej? Ile Nm?

 

pzdr!

 

Sent from my A 9+ using Tapatalk

 

Ja czyściłem odtłuszczałem sztyce siodełko ale to nie pomogło. Zacisk sztycy dokręciłem z taką siłą żeby sztyca na dziurach i kamienaich nie wpadała do środka ale nie zbyt mocno. Fabryczny momet to 3,5Nm dla zacisku sztycy i 5Nm dla jarzma siodła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sztycę przesmarować? U mnie trzaski się pojawiały właśnie po dokładnym wyczyszczeniu. Jak psiknąłem trochę smaru grafitowego i przetarłem szmatką to jest cisza.

Niestety teraz sztyca mi się wsuwa jakieś 0,5 cm na 100km, no ale ja swoje ważę [emoji1]

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Karep Mi pomogło dokładne wyczyszczenie sztycy i zacisku i ponowne skręcenie

Hej,

 

Na szybko rozkreciłem zacisk, lekkie czyszczenie szmatką, aplikacja nowego smaru, skręcenie ręczne na wyczucie.... 10km i mam wrażenie, że jest lepiej [emoji6] tzn. teraz pewnie coś innego trochę trzeszczy [emoji14] hehe [emoji3]

pzdr!

 

Sent from my A 9+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces! Rozkręciłem siodełko sztyce zacisk, odtłuściłem i skręciłem dodając w miejscu styku siodełka, sztycy i podkładek papier ścierny. Nalałem kilkukrotnie wodę do rury podsiodłowej, przepłukałem, osuszyłem i skręciłem wszystko dość mocno. Przejechane ok.300km po lasach i jak dotąd nic kompletnie nie słychać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...