Skocz do zawartości

[napęd] Problem ze zmianą przełożeń na tyle ...


endialdi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój rowerek posiadał cały napęd alivio. Niedawno zamieniłem tylną przerzutke na XT. Po regulacjach zgodnie z opisem na forum wszystko powinno być OK, ale nie jest do końca.

Problem pojawia się przy zmianie na skrajnych zębatkach. Zmiana przełożenie z najmniejszej na większą oraz zmiana z największej na mniejszą nie zawsze jest płynna. Czasami trwa to kilka obrotów (testowane głównie przy średniej tarczy z przodu).

 

Co może być przyczyną tego stanu? Jest jeszcze jakiś sposób regulacji przerzutki oprócz poniższych?

http://www.xc-zone.jgc.pl/warsztat.php?kid=5&full=yes

http://xc-zone.jgc.pl/forum/viewtopic.php?...=455&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Problem pojawia się przy zmianie na skrajnych zębatkach. Zmiana przełożenie z najmniejszej na większą oraz zmiana z największej na mniejszą nie zawsze jest płynna. Czasami trwa to kilka obrotów (testowane głównie przy średniej tarczy z przodu)[...]
O ile wiem to na środkowej tarczy nie używa się skrajnych tylnych zębatek (no chyba że masz łańcuch rohloffa), a skoro się nie używa to nie musisz się martwić że zmiana nie jest płynna.

Najmniejszą tylną testuj na blacie.

Największą tylną testuj na najmniejszej przedniej zębatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na srodkowej tarczy? nie ma przeciwskazan.

unikac kombinacji: mala tarcza przod - mala zebatka tyl. duza tarcza przod duza zebatka tyl..

mysle ze jesli ktos uzywa takich kombinacji sporadycznie to nie ma sie wogole czego obawiac. gorzej jesli robi to stale. choc sens zaden to roznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

mam problem z prawą manetką deore, jak chcę zmienić przełożenie z mniejszej na większą zębatkę (tylnia) dźwignia przy manetce jest luźna, natomiast jak odwrotnie przełożenie działa. co to może być? czy da się to naprawić czy manetka skończyła swój żywot?

proszę o odpowiedź, z góry dziękuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...