Skocz do zawartości

[hamulce v-ki regulacja]


acon

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi ci o sroby przy ramieniu hamulca to u mnie takich nie ma, naciag sprezyny reguluje po przez wlozenie bolca od sprezyny w jedna z trzech dziurek przy ramie. jesli chodzi ci o barylki przy klamce to regulowalem na maksymalnie wkreconych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi ci o sroby przy ramieniu hamulca to u mnie takich nie ma, naciag sprezyny reguluje po przez wlozenie bolca od sprezyny w jedna z trzech dziurek przy ramie

Jaki to model deorek? Te co ja znam maja te śrubki, bo bez nich ciężko wyregulować dźwignie, żeby równo odbijały.

http://bike.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/EV/bikecomponents/BR/EV-BR-M590-2922_v1_m56577569830670736.pdf

 

może po prostu wykręciły się i wypadły (na rysunku to te z nr 2). Ale żeby obie naraz?

Otóż mam vki deore i wymieniałem klocki.

 

W przednim hamulcu tak nie mam, lekko dotykam klameczkę i hamulec hamuje

To by wskazywało na uszkodzona linkę. Z przodu masz króciutką linkę i pancerz więc opory są małe. Z tyłu masz długą linkę. Wypnij linkę (wystarczy jak wypniesz fajkę) i sprawdź, czy dźwignie lekko obracają się na piwotach i czy przy dociskaniu ręką do obręczy czuć wyraźny opór sprężyny. jeśli nie, to zdejmij , wyczyść piwoty i otwory drobnym papierem ściernym i nasmaruj (optymalny jest smar grafitowy). Jeśli dźwignie chodzą lekko i czuć opór sprężyny to na 99% winowajcą jest pancerz albo pęknięte druciki linki blokujące się w pancerzu. Ten pozostały 1% to zapieczona klamka, ale tego raczej bym nie obstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy starych klockach było wszystko oki tzn ramiona chodziły delikatnie. Pancerze i linki wymieniałem przy wymianie klocków.

Piwoty też czyste i nasmarowane.

Gdy daje na środowy otwór w piwocie, to ramiona nie odbijają, bo klocek już dotyka obręczy. Musze dać na trzeci, ale to już wtedy odbija jak rakieta i tym samym potrzeba dużo siły żeby ścisnąć ramiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak. Podaj model hamulca albo/i wklej jakieś fotki. Niektóre rowery maja tylko jeden otwór do sprężyny i wtedy te hamulce wcale nie miałyby regulacji. Niektóre v-ki ( te z krótką sprężyną- nie z taką której długie ramią  zaczepiasz o nadlew na dźwigni) mają sprężynę, którą można włożyć w różne otwory w dźwigni.  Może masz takie i przez przypadek przy wkładaniu przełożyłeś sprężynę w otwór o najmniejszym napięciu. Ale bez dokładnych danych o hamulcu to gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...