Skocz do zawartości

[Piasta]Dokręcanie piasty.


Tariqe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Warto wspomnieć że np 99% shimano jest fabrycznie za mocno skręcona i należy po fabryce poprawiać. Ja kontruje tak iż wkręcam piastę w imadło (o ile konstrukcja piasty nie wymaga inaczej zawsze wkręcamy od strony kasety), poluzowuje, ustalam konus na delikatny luz, kontuje. Zwykle jest za ciasno, dlatego kontra jest słaba, i mogę obie nakrętki (konus i kontra) razem przespawać aż znajdę złoty środek czyli tzw masełko. Później tylko dociągam, ciągle sprawdzając stan łożysk. Wymaga wprawy ale idzie to opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszych regulacjach piasty uzyskać jak to koledzy określili "idealne masło" jest dość ciężko ( wiem z doświadczenia ), nie zostawiając przy tym luzów. Jeżeli masz koło mocowane na szybkozamykacz to możesz sobie pozwolić na zostawienie MINIMALNEGO luzu przy regulacji. Pewnie będziesz miał tak, że podczas regulacji będzie Ci się wydawać, że jest dobrze, a przy założonym kole będzie luz. Tak czy inaczej nie możesz skręcić konusów za mocno bo to skróci żywotność piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...