Skocz do zawartości

[Elixir 1] Problem z ustawieniem zacisku


Xematos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ustawieniem tarczówek, luzowanie śrub nie umożliwia mi ustawienie położenia, w którym tarcza nie obciera o klocki. Oddałem koło na centrowanie, ale niewiele to zmieniło. Czy mam za blisko ustawione klocki? Jak mogę to w najprostszy sposób wyeliminować? 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrowanie nie pomogło bo to nie ma wpływu na pracę hamulca tarczowego. Przecież tarcza przykręcana jest do piasty, a bije obręcz jeżeli koło jest krzywe. Tarcze masz prostą? Wepchnij ewentualnie tłoczki, odkręć śruby zacisku i ponaciskaj klamkę, aby klocki zacisnęły się na tarczy. Następnie dokręć śruby i ewentualnie skoryguj odstęp tarcza-okładzina na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie pomyślałem o tym, to są moje pierwsze tarczówki, stąd też laikowe pytania. Nie ściągałem jeszcze tarczy, żeby zobaczyć czy jest idealnie prosta. Próbowałem skorygować to ręcznie jak i za pomocą ściskania klamki. Tłoczków wepchnąć nie mogę na tyle, żeby była większa przerwa niż na filmikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociera cały czas czy w 1 miejscu podczas obrotu?

Jak raz to musisz ustawiać w tym właśnie momencie żeby nie ocieralo.

 

Swoją drogą proponuje ci kupić szczelinomierz (w castpramie chyba 10zł dawalem) bo elixirow łatwo się nie ustawia.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak tarcza krzywa to prostuj, ale delikatnie bo można skrzywić całkiem. Dodatkowo zalecam rozepchanie tłoków. Podczas gdy masz wsadzony jakiś rozpierak między klocki, lekko popuść śrubkę w klamce, tą od zalewania, jak pocieknie to masz odpowiedź. Za dużo płynu w układzie, to się zdarza. Wtedy nie wyregulujesz żebyś sie wściekł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tarcza jest tak minimalnie krzywa to prostowaniem niedoświadczoną ręką można jej bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Moim zdaniem zostaw to tak jak jest (ocieranie w jednym miejscu), tarcze mają to do siebie że jak trochę pohamujesz to sama się podprostuje i przestanie ocierać. Ogółem jestem zdania, że jak ktoś ma manie że rower musi być zawsze idealnie cichy to powinien zrezygnować z hamulców tarczowych, a już na pewno nie powinien jeździć na tarczach 180-200mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam jeszcze pytanie - do Elixirów 3. Ustawiałem "na oko" (ten szczelinomierz to niezły patent - muszę kupić). Nawet je fuksem ustawiłem i nie trą, ale zaraz dojadą nowe dętki i znowu będę ściągał koła. Co do tego ustawiania na oko, jak jest łatwiej - patrzeć od strony zawleczki (np. z przodu - od strony ramy), czy od boku zacisku (np. z przodu - od strony korony amora)?

Jak już kupię szczelinomierz, to ocenię, czy nie mam za dużo płynu - która miarka powinna mi wchodzić pomiędzy klocki a tarczę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...