Skocz do zawartości

[BR-355] Regulacja klamki


tardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

zakupiłem w ubiegłym roku rower z hamulcami hydraulicznymi Shimano BR-355. Od pewnego czasu zauważam coraz to bardziej miękkie działanie klamki hamulca przedniego. Hamulec niby działa bez problemu, ale coraz to głębiej muszę naciskać klamkę. Różnica w tym względzie z hamulcem tylnym jest znacząca, a częściej używam tylnego. Podjąłem się regulacji skoku klamki śrubką imbusową, ale nie udało mi się, jedyne co osiągnąłem to zbyt dużą odległość klamki od manetki, przez co ledwo sięgałem palcami lub, w drugą stronę, czyli klamka opierała się już na manetce. Przyczyną prawdopodobnie są klocki, które ulegają ścieraniu, choć są oryginalne a i ilość przejechanych kilometrów nie jest znacząca. Zresztą od samego początku ten hamulec był o wiele łagodniejszy od tylnego, co uznawałem za poprawność.

I teraz pytania, czy dobrze myślę, że rozbieżność w twardości hamowania jest poprawna i czy mimo to można jakość wyregulować wysokość klamki, a właściwie moment, w którym hamulec wyżej zacznie "łapać"? Czy jest możliwość, w tych hamulcach, regulacji tłoczka przy klamce, albo czegoś? Czytałem o regulacji modulacji, ale nie wiem czy jest to obecne w tym modelu. Możliwe, że podczas regulacji w sklepie dali tam mniej płynu (oleju) hamulcowego i przez to ten hamulec jest łagodniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie. W żadnym filmie instruktażowym nie widziałem informacji, aby zaciskać hamulce bez tarcz, a wręcz przeciwnie. aby tego nie robić.

Klocki zetkną się ze sobą po kilku naciśnięciach klamki. Po jednym czy dwóch przysuną się jedynie do siebie przez co droga do tarczy będzie mniejsza i skok klamki też. Taką metodę stosuję od wielu lat jeśli chcę zredukować ruch dźwigni. Jeśli klocki wysuną się za dużo i będą ocierały o tarczę lub tarcza się między nie nie zmieści to trzeba klocki rozepchnąć do położenia wyjściowego i spróbować ponownie.Nawet jeśli klocki się zetkną ze sobą to można je rozsunąć np wsuwając pomiędzy nie ostrze noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...