Skocz do zawartości

(do 2000)wybór z podanych ofert


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest łatwo porównać te rowery - w zestawie są koła 26 " , 27,5 i 29 " - jakie chcesz ?

Są hamulce V , tarcze mechaniczne i hydrauliczne - jakie chcesz ?

Tylko nie pytaj które ( koła i hamulce ) lepsze - ilu rowerzystów tyle opinii .

Jeśli interesuje cię rower na kołach 26" z hamulcami V to Scott jest dobry . Kellys też jest na kołach 26" ale jest w każdej kategorii gorszy od Scotta .

Musisz wiedzieć że rowery na kołach 26" to wymierający gatunek , w każdym razie dobre rowery .

Merida i Giant to rowery na kołach 27,5 " . Ja stawiam na Meridę . Giant jest osprzętowo podobny ale ma korby od trekkinga/crosaa . Czyli nie ma miękkich , górskich przełożeń . Oba rowery mają mechaniczne tarczówki które nie są lepsze od dobrych hamulców V .

Osprzętowo te rowery wypadają gorzej od Scotta i mają 24 biegi - scott 27 .

Kands to rower na kołach 29" . Ma najlepszy w zestawieniu napęd i hydrauliczne tarczówki . Problem w tym że tu też zastosowano trekkingowe korby czyli brak miękkich biegów . Nie wiadomo też jaka jest kaseta tzn jaką ma największą zębatkę .  Ogólnie rower wygląda jak by złożono go z tego co było w magazynie .... Niby dobry ale jako rower górsk kompletnie i bez sensu .

Osobiście lubię koła 26" i wystarczają mi V-ki więc dla mnie wybór byłby prosty - Scott . Gdybym chciał kupić rower na większych kołach do terenowej jazdy to wybrałbym Meridę .

Oczywiście przy założeniu że rowery są w odpowiednich dla ciebie rozmiarach .

Zajrzyj na stronę Bikeboardu . W marcowym numerze jest zbiorczy test rowerów MTB za ok 2000 i 1600 zł .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podam więcej szczegółów,mam 184 wzrostu,waga 84,noga 80cm rama chyba 19 będzie odpowiednia,. Rower będzie jeżdził asfalt,leśne drogi ,ścieżki.Mieszkam na roztoczu,więc jest gdzie pojeżdzić w terenie , żadnych skoków czy jakiejś ekstremalnej jazdy,zresztą te rowerki by tego nie wytrzymały :icon_cool: za te pieniądze.Może polecisz jakieś inne  rowerki w tym przedziale cenowym ,jestem otwarty na propozycje.Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zmień nawiasy na kwadratowe bo temat wyląduje w koszu

2 musisz zdecydować jaki rozmiar kół chcesz , większość osób powie ci że przy twoim wzroście śmiało możesz brać 29" . W każdym razie do  26 " należy podchodzić jak do wymierającego gatunku - bez przyszłości .

3 po inne rowery jeszcze raz odeślę cię do Bikeboardu . W tym teście jest sporo różnych rowerów i są dobrze opisane .

4 chcesz kupić w necie ? Może być taniej ale ja zawsze polecam sklepy stacjonarne . Dobrze dobrany rozmiar i pozycja jest ważniejsza niż przerzutka o klasę wyższa . Czyli najpierw idź do sklepu i zobacz co w ogóle możesz kupić .

5 przeglądam BB i z testowanych rowerów najlepiej wypad B Twin 540 ( z decathlona )  to jeden z nielicznych rowerów w tej klasie z 27 biegowym napędem i hydraulicznymi tarczówkami .

Niezły też jest kross R1 albo B1 ( wersja z kołami 27,5 i 29 " ) te rowery mają 24 biegi i mechaniczne tarczówki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.nie wiem jak zmienić te nawiasy :icon_cool:

Koła pewnie 27,5 będą ok,a rama to 19 dla mnie będzie odpowiednia ??

Nie chce kupować w necie tylko teraz jestem za granicą i oglądam graty, jak wrócę to pojeżdżę po sklepach.

Fajne rowerki,krosa nie brałem pod uwagę,ale te są spoko,mechaniczne tarcze są lepsze od chydrałlicznych ??

Dzięki za podpowiedzi,jak coś kupię to na pewno się pochwalę.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w edycję posta i zmień :)

Mechaniczne tarczówki są gorsze od hydraulików . Ale z drugiej strony są dużo łatwiejsze w serwisowaniu . Tzn sam zrobisz cały serwis , z hydraulikami to już nie takie proste .

Rama 19"  powinna być ok .Przy kołach 26" powiedziałbym że tak , może nawet 20" . Przy większych kołach trochę się to pozmieniało tzn wybiera się mniejsze rozmiary . Ale nie mam w tym doświadczenia . Tak czy siak zalecałbym przymiarkę . Musisz mieć trochę luzu  stojąc nad ramą . Przednie koło powinieneś unieść ok 15 cm zanim poczujesz kontakt z ramą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,i kupiłem rower wybór padł na  b'twin rockrider 540.Bardzo fajny rowerek,zrobiłem nim około 200 km.Świetny amortyzator daje rade w terenie,dobrze wybiera nierówność nie bolą ręce.Tydzień temu wybrałem się z kolegami miało być na spokojnie :icon_cool: ,a wyszło 60 km w terenie szuter,piach,podjazdy masakra,mój pierwszy tak długi wyjazd.Trasa po roztoczańskim parku narodowym super widoki polecam każdemu.Rowerek świetnie się spisał drajwer troszke gorzej :laugh: ,dzięki za pomoc w wyborze jestem zadowolony.

Na następny wyjazd wezmę aparat to może zrobię kilka zdjęć.Pozdrawiam

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...