Skocz do zawartości

[Zawleczka] Do hampli xt


hellfirez1

Rekomendowane odpowiedzi

@@hellfirez1, poprosił mnie, żebym podał mu dokładne wymiary śrub do klocków, które kupiłem A2Z, bo stwierdził, że zrobi je sobie sam.

 

Ja jednak stwierdziłem, że jak już pomierzę śrubę wzdłuż i wszerz to podzielę się ze wszystkimi. Też jestem zdania, że wywalanie 40 zł na 2 głupie śrubki, to lekka przesada, jednak ja nie mam narzędzi żeby je wykonać samemu, więc postanowiłem wywalić 4 dychy i je zakupić :P

 

No ale do sedna, wymiary:

 

Długość całej śruby: 28,5 mm

 

Obwód łba: 5,5 mm

 

Długość łba: 3 mm

 

Średnica gwintu: 4 mm

 

Długość gwintu: Ciężko to tak bardzo dokładnie zmierzyć, ale ok 4,5 mm

 

Średnica części bez gwintu: 3 mm

 

Długość części bez gwintu: ok. 20 mm, ale jak będzie trochę krótsza to też nic się nie stanie, bo koniec śruby wystaje z zacisku ok. 3,5 mm

 

Odległość rowka na zawleczkę od końca śruby: ok. 1,5 mm

 

Szerokość rowka: 1 mm

 

Średnica rowka: ok. 2mm

 

Szerokość zawleczki w miejscu, w którym jest zatrzaśnięta w rowku: ok. 2 mm

 

Grubość zawleczki: 1 mm

 

Długość zawleczki: 8 mm

 

Wartości podane jako "ok." są przybliżone i mogą delikatnie odbiegać od faktycznych wymiarów, jednak starałem się to pomierzyć najdokładniej jak się dało. Nie wszędzie da się dojść idealnie suwmiarką.

 

Wg. mnie zawleczka mogła by być trochę bliżej zacisku (ok. 0,5 mm) wtedy śruba nie miała by szans się wykręcić, no ale... :)

 

Generalnie te śrubki A2Z są bardzo lekkie i bardzo delikatne, aż strach je wkręcać i wykręcać, bo już po dosłownie 3 razach widać ślady użytkowania.

 

Zdjęć żadnych nie wrzucę, bo mój obiektyw kiepsko ostrzy z małej odległości i g.. widać :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...