Skocz do zawartości

[rower] Kellys Thorx 10 2016 vs. Unibike Expert 27.5 2016


yaro8558

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze roweru. Opcje na razie są dwie:

 

- Kellys Thorx 10 2016 - http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2016/gorskie/hardtail-27-5/thorx-10#.VzoOtL6qWUk

- Unibike Expert 27.5 2016 - http://www.unibike.pl/expert27.html

 

Proszę o pomoc w wyborze, który z nich będzie lepszy (geometria ramy, prowadzenie linek itp., osprzęt, hamulce, koła) według Was.

 

Mam 170 cm wzrostu i 90 kg wagi. Na dzień dzisiejszy jestem amatorem, który chce spalić trochę kalorii na rowerze, ale w przyszłości chciałbym trochę mocniej pojeździć.

 

Będę jeździł po drogach asfaltowych, polnych i leśnych w terenie mocno pagórkowatym.

 

Będę chciał jeździć z SPD.

 

Ceną obu rowerów proszę się nie sugerować.

 

Mogę ewentualnie wziąć pod uwagę jakiegoś krossa w budżecie do około ceny unibike.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorx kusi kilkoma emblematami XT i to wszystko , geometria ramy jest delikatnie mówiąc dyskusyjna , koła to też ich własny twór który ciężko do czegoś porównać. Z tej dwójki Expert wypada  korzystniej ,  rama z normalną geometrią , przyzwoity amor i bardzo dobre hamulce SLX M675. W podobnych pieniądzach masz jeszcze Krossa R7  http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-275/level-r7 (obie sztywne osie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwojki dla mnie Expert jest rozsadniejszy.

 

- o wiele lepsze hamulce (m675 to praktycznie ideal w porownaniu do oemowych db3)

- o wiele lepsze kola na markowych obreczach, piastach i szprychach. Do tego bardzo dobre opony zwijane kontra ciezkie rapid rob drutowane. Obrecze w Expert maja szerokosc 19mm a w Kellys 18. Dla opony 2.25 twierdzi sie ze 19 to minimum.

- prowadzenie linek na zewnatrz to wygoda moim zdaniem i brak dziur w ramie. Nie ma tez problemow z dzwonieniem kabli ktore sie telepia w srodku rurki.

- sprawdzona geometria w Expercie kontra powszechnie krytykowana w Kellysie

 

a w Kellysie jest lepszy(drozszy) amor - jedyny powod zalu za nim choc  Raidon tez jest dobry i ma blokade na kierownicye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Ciężko podjąć decyzję.

 

W unibike nie podoba mi się prowadzenie linek, gołych, pod górną rurą ramy. Nie wiem czy to najszczęśliwsze rozwiązanie.

 

A w Kellysie goła linka tylnej przerzutki biegnie dołem tylnej rurki, to jest szczęśliwe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swierzo po zakupie thorx10, miesiac temu i napisze ci szczerze ze na pewno bardzo ci sie spodoba, geometria ramy jest ty napewo zaleta, przetestowalem nim juz wszystkie trasy, rower zdaniem wielu sceptykow (ktorzy nim nie jezdzili) ma dziwna budowe, za szeroka kierownice itd. Proponune ci sie nim przejechac jezeli masz taka mozliwosc a nie wybierzesz unibike. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Wczoraj ostatecznie dokonałem wyboru.

 

Wybór padł ostatecznie na KROSS LEVEL R8 2016.

 

Thorxem jezdziłem trochę (30 km) i całkiem przyjemnie się jeździło.

 

Unibike mi się nie podobał na tyle, żeby go kupić.

 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chodzi o to, że na kellys ie jesteś cofnięty do tyłu za bardzo, co przy podjazdach nie jest zbyt korzystne. Ja mieszkajac w terenie mocno pagorkowatym odczuwalem to, np. przez podnoszenie przedniego koła na podjeździe, który mam pod domem. Też to co odczulem po przesiadce na Kross a , że dużo mniej siły trzeba wkładać w przypadku podjazdu. Jeżeli mieszkasz na równinach, to może nie odczujesz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...