Skocz do zawartości

[widelec] FOX 32 TALAS redukcja rury sterowej (!)


Imago

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze to właśnie górna miska nie ma znaczenia, skoro taper jest za szeroki na dół. Jak mierzyłem otwór to miał jakieś 38mm. Czyli mówicie ze musze znalezc z 1,5" na taper i wtedy uda mi się wepchnac ta gruba rurę do główki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzną średnicę główki, sam otwór.

Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka do takich sterów jakich szukam? Bo jak próbuje coś znaleźć to wyskakują mi główki ramy które są tapered, zamiast rury sterowej tapered..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że stery na razie leżą sobie na biurku :D

Są niezintegrowane, ale udało juz mi się znaleźć na forum na innym wątku informacje ze da się zamontować amorek w ten sposób. Teraz tylko dostać takie stery, bo akurat FSA Orbit ITA są rzadkie w Polsce i ciężko je dostać, były też Cane Creek 40 itp, ale nie potrafię znaleźć żadnych sprzedawców. Może macie jakieś linki? Może znajomi sprzedają? Albo na którymś forum? Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie by chyba nie pasowały. Zmierzyłem z zewnątrz i mam jakieś 48/49mm średnicy, od wewnątrz to już wyżej pisałem,wiec to chyba 1,5. Jakie wymiary ma w przeliczeniu 1 1/8?

Fenthin, dół nie pasuje rura wchodzi do polowy i kiedy zaczyna się zgrubienie juz się nie da, zostaje jeszcze 7,5 cm od korony do włożenia..

Dobra. Główka ma zdecydowanie 1 1/8", nie 1,5", teraz przeczytałem specyfikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Ogłaszam wszem i wobec iż udało się. Mimo wszelakich wątpliwości UDAŁO SIĘ! Dzisiaj przyszły stery (sam dół) Cane Creek ec44. Z racji ze zarówno jak i w serwisach, czy na forach, chcę uświadomić wszystkich niedowiarków, to jest możliwe. ;)

Istnieją cztery modele sterów specjalnie produkowanych do tego typu zabiegów, co prawda, nie zmieściła się cała rura, bo to nie możliwe, dlatego końcówka odstaje od dołu w szerokiej misce.

Nie ma to znacznego wpływu na geometrię, także bez obaw.

Na koniec, dla spuentowania całej sprawy, mogę powiedzieć że dla zaoszczędzenia czasu poszedłem do lokalnego serwisu, pytając czy mają takie stery. Mechanik odesłał mnie przecznicę dalej do innego serwisu, gdzie ponoć je mają. Przyznał, że również miał ten sam problem i właśnie tego typu stery załatwiły sprawę (a to znaczy że takie są ). Udałem się zatem do owego serwisu, a tam.. wybałuszone oczy i stwierdzenie że to jest nie możliwe, oraz że takie nie istnieją.

No cóż, także fachowcom się zdarza.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Ogłaszam wszem i wobec iż udało się. Mimo wszelakich wątpliwości UDAŁO SIĘ! Dzisiaj przyszły stery (sam dół) Cane Creek ec44. Z racji ze zarówno jak i w serwisach, czy na forach, chcę uświadomić wszystkich niedowiarków, to jest możliwe. ;)

Istnieją cztery modele sterów specjalnie produkowanych do tego typu zabiegów, co prawda, nie zmieściła się cała rura, bo to nie możliwe, dlatego końcówka odstaje od dołu w szerokiej misce.

Nie ma to znacznego wpływu na geometrię, także bez obaw.

Na koniec, dla spuentowania całej sprawy, mogę powiedzieć że dla zaoszczędzenia czasu poszedłem do lokalnego serwisu, pytając czy mają takie stery. Mechanik odesłał mnie przecznicę dalej do innego serwisu, gdzie ponoć je mają. Przyznał, że również miał ten sam problem i właśnie tego typu stery załatwiły sprawę (a to znaczy że takie są ). Udałem się zatem do owego serwisu, a tam.. wybałuszone oczy i stwierdzenie że to jest nie możliwe, oraz że takie nie istnieją.

No cóż, także fachowcom się zdarza.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc, temat do zamknięcia.

A ile kosztowały takie stery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...