Skocz do zawartości

[gripy] duża dłoń


Grande

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

 

Nowy rower jest, pierwsze jazdy za mną i nadszedł czas na drobną zmianę. Obecne gripy Velo (załącznik) są ciut za małe i niewygodnie mi się je trzyma. Szerokość dłoni nie powinna być problemem, więc 130-1400mm będą ok... ale przydało by się coś bardziej większego "mięsistego" jeśli chodzi o średnicę chwytu.

Czy znacie coś godnego polecenia w budżecie poniżej 100zł?

post-132030-0-01534900-1463227918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odi Rouge i Esi Chunky wyglądają dość interesująco. :) A co myślicie o gripach z podpórką pod dłoń (asymetrycznych) w poprzednim rowerze miałem taki wynalazek i przyznam, że nadgarstki przestały dokuczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odi Rouge i Esi Chunky wyglądają dość interesująco. :) A co myślicie o gripach z podpórką pod dłoń (asymetrycznych) w poprzednim rowerze miałem taki wynalazek i przyznam, że nadgarstki przestały dokuczać.

A u mnie przy takich nadgarstki się męczą. Chyba, że mam źle ustawione.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odi Rouge i Esi Chunky wyglądają dość interesująco.

 

 

Mam obydwoje wymienionych chwytów w tym co zacytowałem.

Rękę mam nie za wielką i nie uznałbym je za grube, ot odpowiednie dla kogoś kto lubi czuć że trzyma coś w ręku poza rurką kierownicy.

 

Tutaj są takie moje drobne uwagi do tych chwytów.

 

http://www.forumrowerowe.org/gallery/album/3501-trek-fuel-ex8/

 

U mnie wygrały najgrubsze ESI 

 

Mam jeszcze takie ESI i w moim przekonaniu już one dają nam spory komfort.

 

http://www.forumrowerowe.org/gallery/album/3375-mix-do-jolene2/

 

 

A co myślicie o gripach z podpórką pod dłoń

 

 

Ja sobie myślę że jest to dobre rozwiązanie sam używałem w rowerze trekingowym z powodzeniem takich.

Ale one są cholernie drogie.

 

Chwyty Ergon GP5 cena 240 zł + wysyłka - jednak warte tej ceny, szkoda tylko że takie ciężkie.

2ls780m.jpg

 

Przewinęły mi się pod dłońmi też i takie (od Chińczyka) też spełniły swoje zadanie a były tanie.

6i73hj.jpg

 

Miałem chwilę tez i takie i złego słowa na nie nie powiem, trzeba tylko z nimi wszystkimi poeksperymentować z ustawieniami pod dłoń.

2mpx4py.jpg

 

W sumie przez niecałe dwa lata od kiedy wróciłem po 38 latach przerwy do jazdy rowerem, przeżucilem jak dobrze pamiętam 16 różnych chwytów + 1 owijka.

 

Osobiście bym polecił najgrubsze ESI  lub takie coś jak chwyty Ergon GP1  i to coś mieści się (bez przesyłki w 100 zł.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...