Skocz do zawartości

[Rower] Trek x caliber 9 vs kross level b7


Menor

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy chciałem kupic rower to ten jeszcze był w pudełku i dopiero po złożeniu go kupiłem, także raczej o uzywanym rowerze nie ma mowy. Jesli chodzi o prawa konsumenta to nie znam sie za bardzo, wiesci od rock shoxa jeszcze nie ma, jutro zadzwone aby sie cos wiecej dowiedziec. Martwi mnie jedynie to co sie bedzie działo jak rock shox odrzuci reklamacje i pewnie bede sie musiał szlajac po sądach.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe kto szybciej dostanie amorka, ja czy Ty. Mój został wysłany do Harfy do Wrocławia w poniedziałek 09.05 br. Przebieg roweru 390km, przed wypadem zauważyłem spadek ciśnienia to dopompowałem, po wyprawie znów było trochę mało i dopompowałem. Przejechałem się nim spokojnie do pracy ulicami. W pracy wystrzeliła na postoju uszczelka kurzowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też został wysłany 9.05 i do tej pory nie ma jeszcze zadnych wieści, nie ukrywam, że jestem wsciekły i zdegustowany całą ta sytuacją. Pakuje grubą kasę i to w dodatku w gotówce, żeby po 3 dniach oddać do serwisu, jak na razie to MÓJ rower wiecej jest w serwisie niż u mnie w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro jest czytać że takie sytuacje związane z poważnymi awariami zdarzają się zaledwie parę dni od momentu kupna nowego roweru. No cóż, nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja. Mam nadzieje że po tej całej sytuacji będziesz miał okazję w spokoju nacieszyć się rowerem bo idzie się nim nacieszyć. Wytrwałości życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak się jeździ na takiej ramie przy  twoim wzroście/wadzę, sam mam 180cm bez butów/70kg wagi  i wybrałem ramę 19.5 i nie wyobrażam sobie jazdy na mniejszej (jeśli chodzi o długość jak i wysokość)  tym bardziej, że sama strona Treka pokazuję, że przy 179 te 18.5 to maks.

Może się posiadacz wypowiedzieć? Ja jeszcze pewnie coś urosnę (w tym roku dopiero 17 urodziny więc nie było sesnsu brać tego 18.5/17.5)

Dla przykładu tak wygląda siodło u mnie 

13231167_1016050658488427_2054979004_n.j

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji dobrze wytestować mojego roweru, ponieważ po 3 dniach poszedł na reklamacje. Jednak po dwóch przejaźdzkach po około 30km, jeździło mi się bardzo dobrze, jedyne co to mam problem z dretwiejącymi i bolącymi dłońmy/nadgarstkami. Testowałem oba rozmiały 18.5 oraz 19.5 i na mniejszym jeździło mi się lepiej, czułem lepszą kontrole. Brałem pod uwagę także opinie osób, które jeżdzą na trekach i niektóre osoby nawet 17,5 mi proponowały, także ile osób tyle opinii. 

Jestem ciekaw jak się jeździ na takiej ramie przy  twoim wzroście/wadzę, sam mam 180cm bez butów/70kg wagi  i wybrałem ramę 19.5 i nie wyobrażam sobie jazdy na mniejszej (jeśli chodzi o długość jak i wysokość)  tym bardziej, że sama strona Treka pokazuję, że przy 179 te 18.5 to maks.

Może się posiadacz wypowiedzieć? Ja jeszcze pewnie coś urosnę (w tym roku dopiero 17 urodziny więc nie było sesnsu brać tego 18.5/17.5)

Dla przykładu tak wygląda siodło u mnie 

13231167_1016050658488427_2054979004_n.j

 

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jaką masz długość nogi? Ja mam 84 cm. Mimo wszystko - http://i.imgur.com/tqdmAU6.jpg tutaj sztyca jest praktycznie na maks wyciągniętą i raczej wątpię, że jest to ok dla kogoś kto jeździ rekreacyjnie.

 

Baa przez 2 dni miałem Caliber X7 w rozmiarze 21.5/20.5 (po prostu źle kupiłem i rower wymieniłem na 18.5/19.5) i mimo tego, że za bardzo na nim leżałem to wysokość była ok (miejsce na klejnoty było w miarę / koło przednie też podnosiłem.

Baa przejechałem nim okolo 30km i żadnych objawów pewnie jak bym nie zaczal czytać, że rama 21.5 jest nie na mój wzrost to bym nadal jeździł i nic nie wiedział.

 

Niestety ten problem z nadgarstkami może być właśnie przez ramę.

 

Wg. treka 19.5 zaczyna się od 177cm a 18.5 kończy na 179 ale jeśli moja rama kończy się na 188 nie wiem jak trzeba mieć siodełko jeśli ja przy 180 bez butów i tak mam dość wysoko siodło.

Wcześniej jeździłem przez 1.5 roku Rometem 20" 29er i byłem zadowolony.

 

Z informacji które dostałem od sprzedającego te dwa rozmiary w Treku to jest tak, że jak mamy 18.5/17.5 to wysokość ramy to 17.5 a długość 18.5 nie wiem ile w tym prawdy ale wydaję się być prawdziwe.

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość nogi to nigdy dokładnie nie mierzyłem ale myśle, że mam około 85cm (kilka razy probowałem coś mierzyć, ale rożnie to wychodziło), sztyca jeszcze ma zapas, więc o to sie nie martwie. Wcześniej jeździłem na krosie 19' i problem z nadgarstkami był taki sam. Albo problem gripów, albo może cos z dłoniami mam nie tak. Wątpie aby to był problem z ramą, zamierzam zrobić sobie bike fitting, tylko teraz czekam na kase i może to mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość nogi to nigdy dokładnie nie mierzyłem ale myśle, że mam około 85cm (kilka razy probowałem coś mierzyć, ale rożnie to wychodziło), sztyca jeszcze ma zapas, więc o to sie nie martwie. Wcześniej jeździłem na krosie 19' i problem z nadgarstkami był taki sam. Albo problem gripów, albo może cos z dłoniami mam nie tak. Wątpie aby to był problem z ramą, zamierzam zrobić sobie bike fitting, tylko teraz czekam na kase i może to mi pomoże.

Wkładasz kredke między nogi i próbujesz zrobić kreskę np. Na ścianie i mierzysz. Jeśli masz 85 to Masz długie nogi ja przykladowo mam takie same albo trochę dłuższe jaak ojciec przy 183.

 

Jeśli krossa miałeś na 26" to w 29" powinieneś mieć około 20 no i nie wiem czy dobrze pamiętam ale sam Kross w sobie ma duże ramy.

Problem nadgarstkow wg. Google to problem właśnie ramy Ale nie chce mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kross ma dosyc duże ramy, ale ten kross jest z 2008r i wtedy jeszcze wszystko było mierzone "inną" miarą. Facet, który pracuje w sklepie i jest kilka cm wyższy odemnie, kupił xcalibra 8 w rozmiarze 19.5 i mówił, że źle mu się jeździ i jeśli miałby znowu kupować to kupiłby 18,5. Jeśli chodzi o nadgarstki to nie problem ramy ale raczej dostowanie jej pod użytkownika ( czyt. wysokość i położenie poziome siodełka, mostek, gripy, a nawet klamki od hamulców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kross ma dosyc duże ramy, ale ten kross jest z 2008r i wtedy jeszcze wszystko było mierzone "inną" miarą. Facet, który pracuje w sklepie i jest kilka cm wyższy odemnie, kupił xcalibra 8 w rozmiarze 19.5 i mówił, że źle mu się jeździ i jeśli miałby znowu kupować to kupiłby 18,5. Jeśli chodzi o nadgarstki to nie problem ramy ale raczej dostowanie jej pod użytkownika ( czyt. wysokość i położenie poziome siodełka, mostek, gripy, a nawet klamki od Hamulców).

A może ty po prostu nie masz 180? Jeździłem kiedyś krosem Sign Ds 16" (wtedy miałem z 170 parę) i zle mi sie jeździło z siodłem wysoko.

Jeśli ty Masz tak sztyce to jak wysoko by mial ten gość? Ja sądze, ze by nogi nie wyprostowal i jeśli ma gdzieś te 185 to gadał baajki o tym 18.5 bo to jest jaak dla mnie nierealne.

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On raczej miał 183cm, a ja mieszcze się w przedziale 179-180cm. Ta sztyca wydaje się, że jest bardzo wysoko, ale zapewniam cię, że jest jeszcze spory zapas, myśle, że osoba z 185 cm wysokości i nawet nogą 88 dała by rade na tej ramie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On raczej miał 183cm, a ja mieszcze się w przedziale 179-180cm. Ta sztyca wydaje się, że jest bardzo wysoko, ale zapewniam cię, że jest jeszcze spory zapas, myśle, że osoba z 185 cm wysokości i nawet nogą 88 dała by rade na tej ramie jeździć.

Moze i by dała ale ze sztyca była by przesada i na pewno lepsze by bylo 19.5'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, rock shox odrzucił reklamacje mówiąc, że to nie ich wina i sklep zrobił błąd sprzedając mi za tani rower, po prostu super podejscie do klienta. Sklep w związku z tym dał 3 opcje:

- nowy amor ( ale tutaj nie wiadomo, czy sytuacja się nie powtorzy)

- stary amor + dolna cześć od reby + koło od superfly 6 + sztywna oś

- zwrot kasy za rower

 

Aktualnie przychylam się do opcji 2, ale gościu powiedział, że zamontuje ten amor i to koło i wtedy zdecyduje, czy chcę zwrot kasy czy ten składany amor + sztywne oski. A wy co sądzicie?

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci założą nowego amora i tyle. Jak sytuacja się ma powtórzyć? To nie jest normalna sytuacja ze amor ma zmasakrowane gniazda montażu osi po kilku kilometrach. Opcja ze sztywną osią tez ciekawa ale na sztukowanego amora nie będziesz mieć żadnej gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, rock shox odrzucił reklamacje mówiąc, że to nie ich wina i sklep zrobił błąd sprzedając mi za tani rower

Nie za tani tylko źle skrecony... Z tą gwarancja na sztukowany amor to nie był bym taki pewien...tym bardziej ze wymiana nie bedzie robiona w ramach gwarancji. Serwis Rock Shoxa nie ma możliwości zamontowania nowych goleni od Recona? Gdyby Ci to dali na piśmie to zawsze lepiej mieć sztywną oś niż jej nie mieć. Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemianka bedzie robiona przez ludzi w rock shoxu i jestem prawie pewien ze gwarancja bedzie, jeśli nie to nawet nie mam nad czym myślec.

 

Przez kogo przepraszam?? Napisali Ci kto to robi więc jak możesz być tak naiwny i sądzić, że masz gwarę na amor :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że po prostu mają tam własnie rebe, która ma coś nie tak z górną czescia, a dolna jest okej. Jezeli bedzie gwaranacja na tego składaka, coś na pismie oraz bedzie to jakos wyglądało to chyba szkusze sie na opcje nr 2 (lepsze koło + sztywna os), ale jak coś nie bedzie pasowac to się zastanawiam czy brac nowy amor czy kase za rower- tylko co potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...