Skocz do zawartości

[Zakup] Trekking/Cross na shimano nexus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zastanawiając się nad zakupem roweru dla siebie wybrałem ostatecznie dwa modele + powiedzmy trzeci baaardzo alternatywny.

Mam około 189 - 190cm wzrostu, długość nogi 88/89cm, waga 105kg. Rower do normalnej jazdy , czasem -  bardzo czasem - może na dojazd  do pracy ( koło 45km w obie strony ).

 

Pierwszy to Maxim 1.5.7 od Zasady. Shimano nexus 7, obręcze stożkowe, podobno oczkowane, amortyzator suntour cr7 - najtańszy, bez blokady - to mnie trochę martwi.

Ten rower mogę mieć za około 1500zł, z tym że rama max. 20 cali i to mnie też zastanawia.

http://allegro.pl/rower-trekkingowy-maxim-mc-1-5-7-18-niebieski-i5978752667.html

 

 

Drugi to Beone (!) ct03 - nexus 8, sztywny widelec, obręcze alexrims - chyba dobre , jakieś dziwne opony ( ale za to chyba ciut szersze niż w Maximie ), rama 21, ale cenowo aż o 300zł droższy. Fajny, prosty, ale wydaje mi się ciut za drogi w stosunku do Maxima.

http://allegro.pl/lekki-rower-trekking-28-beone-8sp-nexus-wyprzedaz-i6118473293.html

 

(Jest jeszcze na tradycyjnej kasecie http://allegro.pl/rower-beone-trekking-miejski-holenderski-nowy-50-i6127764017.html

 

No i na koniec baaardzo alternatywnie rozważam jeszcze Romet Orkan 6.0 ( oczywiście tylko rocznik 2015 z wyprzedaży ). Tutaj musiałbym wymienić mostek na bardziej uniesiony, bo zależy mi na komfortowej pozycji , pewnie bagażnik, może jakieś błotniki, tylko nie wiem czy to już nie będzie przerost formy w moim wypadku.

http://allegro.pl/rower-crossowy-romet-orkan-6-0-promocja-i6137659636.html

Edytowane przez Trekker2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ten brak blokady w SR Suntour CR7 to jego najmniejsza bolączka. To w zasadzie w ogóle nie jest amortyzator tylko taka atrapa, bez jakiegokolwiek tłumienia. Ja bym się na twoim miejscu zastanowił czy w ogóle jest sens wozić na przednim kole taki ponad 2 kg odważnik, który de facto w ogóle nie spełnia swojej roli. Pod tym względem BEONE ze sztywnym widelcem bardziej do mnie przemawia.

 

Vredestein to znana marka opon, choć może faktycznie częściej spotykana w branży samochodowej niż rowerowej.

 

Jeśli chodzi o Rometa Orkana to ma on na wyprzedaży rocznika nadal na tyle korzystną cenę, że naprawdę trudno go nazwać przerostem formy nad treścią.

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie liczę i patrzę na tabelki to przy mojej nodze wychodzi mi rama 22 cale 56cm. Maxim ma 20tkę, pozostałe 21calowe. Czyli szukać innego?

 

 

Trekker, musisz się przymierzyć do tych rowerów, ponieważ rózne marki mogą  liczyć sobie w inny sposób wielkość ramy, 

 

usiądź na rowerze a sobie odpowiesz na pytanie

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli chodzi o przymiarkę to siedziałem na Maximie, co prawda na zwykłych przerzutkach, ale rama ta sama chyba. Nawet wygodnie, ale mam nieodparte wrażenie, że jakoś nadgarstki za blisko kolan są przy pedałowaniu, sam nie wiem, niby ok ale nie do końca. Co do Rometa, siedziałem na Orkanie 1.0 lub 2.0, rama 21, chyba podobna do 6.0 - nie podobał mi się poziomy mostek, za bardzo pochylona pozycja, ale to chyba można sobie wyregulować. Beonki nijak nie przymierzę bo tylko przez internet można ją kupić - wersja na nexusie jest wg sprzedawcy 53cm na wzrost 180-188 więc teoretycznie w granicach ale na styk, u innego jest wersja niby z ramą 57cm na 182-192cm wzrostu - więc teoretycznie idealnie - ALE -  na klasycznym Alivio/Acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle na 90% będzie Beone, rama 57cm, tylko nie wiem czy nexus 8 czy alivio. Alivio "bezpieczniejsze" ( no i tańsze ) , ale nexus kusi - boję się tylko, żeby to się nie posypało zbyt szybko.

Da radę na tym nexusie bez spinania podjeżdżać na wiadukty tudzież pocisnąć troszkę mocniej na dłuższym wypadzie po asfalcie ,czy to tylko rozwiązanie do super lajtowego turlania? Gdzieś w necie ktoś napisał że nexus 7 w prawie nowym rowerze po kilku podjazdach się posypał, tego bym nie chciał, a podjazdy choćby na wspomniane wiadukty potrafią być spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...