Skocz do zawartości

[Dopasowanie] Łańcuch HG54 + kaseta 8 biegowa


Egil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich rowerzystów.

 

Dopiero co kupiłem sobie za niezłą kwotę rower trekkingowy.

Osprzęt poniżej:

Shimano Alivio FC-411 48-38-28T
Shimano HG54
Shimano Alivio RD-M410
Shimano Alivio FD-M412

No i mam nieco problem z dobrym wyregulowaniem zmiany przełożeń bo co ciekawe, łańcuch HG54 jest przeznaczony do kaset 10 biegowych. Przynajmniej z tego co wyczytałem w internecie to jest to łańcuch do dziesiątki. Jednocześnie z oznaczeń na ogniwach rzeczywiście wynika, że jest to HG54. Nie wyciągałem go i nie mierzyłem ani nie liczyłem ilości ogniw.
Nie mniej jednak, działa to o dziwo, całkiem nieźle na tej konfiguracji, którą mam.
Niekiedy tylko przy krańcowych przełożeniach słychać chrobot. Pewnie to w końcu wyreguluje tak, że będzie dobrze.
Możliwe, że łańcuch był przez producenta skracany, chociaż i tak wydaje mi się momentami za luźny.
Ogółem więc moje pytanie to, czy mogę jeździć na takim łańcuchu? Czy może powinienem wymienić łańcuch na taki przeznaczony do kasety ósemki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca fabrycznie nowy, raczej bardziej leżak.. tak bym to określił. W każdym razie stan igiełka, smaru tyle wszędzie, że aż śmierdzi.

Prawdopodobnie to jest rower z rocznika 2013, firmy Beone, model CT02. Jednak to tylko moje przypuszczenie, znalazłem katalog firmy z tamtego okresu gdzie model ten widnieje.
Spośród tego wszystkiego co mogłem zakupić w budżecie jaki miałem, wybrałem akurat taki bo wydawał mi się być naprawdę w porządku jak na moje potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...