Skocz do zawartości

[Szosa] czasy, prędkości


RybkaNaKolach

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, ja akurat jeżdżę na dość wysokiej kadencji (a już szczególnie podjazdy, odkąd kolana wysiadły przy innych sportach), ale akurat powyższy eksperyment (pierwszy link zapodany przez Ciebie) nie przekonuje mnie za bardzo. Zauważ, że ten klient na kolarce miał naturalną kadencję właśnie około 90. Na nienaturalnej dla siebie kadencji 60 miał wyższe stężenie kwasu mlekowego. No dobrze. Ale co by było, gdyby jego naturalna kadencja wynosiła 60? Jak wyglądałyby parametry typu stężenie i HR? Nie wiemy.

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę nie kruszyć kopii bez sensu. Jesteśmy ludźmi mam nadzieję tolerancyjnym i pozwalamy każdemu mieć swoje zdanie. Nie przekonujemy na siłę. Argumentuje i konstruktywnie rozmawiamy (jeśli ktoś chce mi przywalić że sama wprowadzam zamęt bo pytam o to i tamto to... ;). )

W temacie kadencji jestem laik. Odpadami i tylko czytam.

Moja kadencja pod górę w granicach 80-90 jak napisał ktoś wcześniej odpada bo ...brak mi najmniejszych przełożeń. Jednak moje nogi nie są tak mocne zeby tyle wyciągnąć pod bystrą górę :(

Co do włókien wolnokurczliwych zapytałam bo Superfrog napisal iż wlokna wolnokurczliwe to wysoka kadencja. Ja się z tym osobiscie nie zgadzam bo włókna wolnokurczliwe to włókna pracujące wolno. (Slow twitch -jak nazwa wskazuje) czerpiace energię z glikolizy tlenowej, ulegające zmęczeniu później. Włókna szybkokurczliwe to włókna pracujące / kurczace się szybciej, ulegające zmęczeniu szybko. Z racji pracy beztlenowej. Praca włókien szybkokurczliwych, szybkie zmęczenie. Przy wysiłku beztlenowym zużycie przez mięśnie węglowodanów, przy wysiłku tlenowym zużycie przez mięśnie tłuszczu. Proporcje "zuzytego paliwa" zależą od poziomu wysiłku możliwego do zmierzenia np na cykloergometrze (próba wysiłkowa/próg tlenowy).

Dodam iż każdy człowiek rodzi się z jakimś danym dla niego większym bądź mniejszym udziałem włókien szybko lub wolnokurczliwych. Można pracować nad którymis włóknami lecz ich proporcje w miesniu nigdy się nie zmieni. Tak więc każdy jest do czegoś predysponowany :)

Tyle ode mnie, takie ja mam informacje (przepraszam za przynudzanie) Jeśli ktoś się nie zgadza i chce ze mną porozmawiać o włóknach, nie tylko o kadencji to zapraszam.

I dodam że nie chodzi mi o nie daj Boże wymadrzanie się ale o poprawność informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z wyjazdu. Wiec małe uaktualnienie. Poprzednia średnia kadencja była z wyjazdu z kolegą (widać wyjazd musiał być bardziej turystyczny) a dzisiejsze wyniki są na szczęście lepsze. Bacznie sledzilam cały czas moja kadencję.

 

Trasa: Czulow, Tenczynek, Płaza, Żarki, Oświęcim, Bieruń, Chełmek, Alwernia, Kaszowa.

Dystans: 96,08 km

Czas: 3:37

Średnia kadencja: 80+

 

Na trasie nie ma większych wzniesień, udało mi się trzymać kadencję 80-90, na podjazdach 90+ a czasem i 100+ :) W drodze powrotnej niestety kadencja zaczęła schodzić do 70+ z racji zmęczenia i ciągle szalejacej choroby :(

 

Ogólnie na 80-90 nie trzeba się specjalnie nakręcić, po drodze wydawalo mi się że jade wolniej (tylko chyba wydawalo) ale czas dobry a nie wróciłam jakoś nawet wymeczona.Na podjazdach jest dużo lepiej natomiast są to takie raczej małe i srednie wzniesienia. Na dużych podjazdach typu Kleszczów nie ma szans żebym miała kadencję wyższa niż 60-65.

 

Jaką Wy macie kadencję np do ZOO ?? Też trzymacie 90+ ?? Kobiety też trzymają 90+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOo proszę. To te brakujące przełożenia o których pisałam :)

Za to mam 11 :)

W poprzednim rowerze miałam na korbie 54. Tak tak, to nie żarty. Ale za to na kasecie 14. Taki stary rower. I trzy tarcze z przodu. Z czego ta najmniejsza za 2,5 roku użyłam...jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...