Skocz do zawartości

[wheelie]


dwaxon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciało mi się czytać całego tematu, ale tu masz instrukcję spod mojego pióra:

 

Wheelie:

-wybrać długą i szeroką prostą najlepiej o podłożu asfaltowym,

-ustawić siodełko tak, aby nie wywalać się ciągle na boki, ale też, żeby łątwo było przełożyć siłę nogi na napęd,

-polecam na początku używać najniższej przerzutki(1-1, 1-2),

-należy starać się jechać jak najwolniej, ale na tyle szybko, żeby nie kontrować kierownicą toru jazdy,

-następnie trzeba ugiąć stawy w łokciach energicznie pochylając klatkę piersiową nad kierownicą i dynamicznie wyprostować plecy i łokcie, tak aby wykorzystać amortyzator do podniesienia koła,

-w momencie odrywania się koła od ziemi należy nacisnąć/kopnąć mocno pedał, aby przód uniósł się jeszcze wyżej(ja naciskam słabszą nogą).

-teraz należy wyczuć moment równowagi, taki aby przód roweru nie uciekał nam do dołu, bądź nie zrzucało nas z roweru

-zacząć po prostu jechać koniecznie z wyprostowanymi rękami!

 

Jeśli opanowałeś powyższe punkty(jazda na około 10m) należy przejść do czynności pomagających utrzymać równowagę w czasie jazdy:

-aby nie liczyć tylko na równowagę własnego ciała wspomagamy się kopnięciem w pedał(żeby przód nie zleciał w dół) i hamulcem tylnym, dzięki któremu przód się obniży(gdybyśmy lecieli do tyłu),

-aby utrzymać równowagę na boki należy wychylać kolana, ewentualnie łokcie na stronę przeciwną do kierunku przechylania się roweru.

 

Żeby skręcać, należy opanować utrzymywanie równowagi na boki, czyli chcąc skręcić w czasie jazdy w lewo wychylamy lewą nogę i lekko skręcamy kierownicę również w lewo, polecam nie obierać zbyt ostrego kąta, bo przy ewentualnej wywałce trudno się podeprzeć nogą.

 

 

Uważam, że prościej się tego wytłumaczyć nie da, zresztą przekopiowałem to z "przyklejonych" z tego działu, trzeba było zajrzeć najpierw tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie w sumie kilka pytan no to tak:

- na jak wyskość jak robicie wheelie koło sie podnosi??

- ile wam zajeło czasu za nim sie nauczyliście dobrze robić wheelie gdzies tak na 10m ( jestem juz troche zrezygnowany)

- no i jeszcze jak mam podnieść koło to stanać na pedałąch czy cały czas pedałowac??

Z góry dzieki za pomoc!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co prawa nie próbowałem duzo razy ale nie moge podnieść przedniego koło wysoko i zrobić wheelie. I nie wiem czy to kwestia mojego sprzętu ( kierownica za cieżka??) czy to kwestia moich umiejśtności??

proszę tylko o trochę wyrozumiałości dla mnie..

 

Nie nie... to na pewno nie wina kierownicy :wink:

Depnij mocno w pedały jednocześnie energicznie poderwij kierownicę, wyprostuj ramiona i wychyl się ciałem do tyłu.

Ciężko to opisać trochę ale to nie jest trudne. Poćwicz trochę więcej, a na pewno się uda.

 

A ja mam takie pytanie w sumie kilka pytan no to tak:

- na jak wyskość jak robicie wheelie koło sie podnosi??

- ile wam zajeło czasu za nim sie nauczyliście dobrze robić wheelie gdzies tak na 10m ( jestem juz troche zrezygnowany)

- no i jeszcze jak mam podnieść koło to stanać na pedałąch czy cały czas pedałowac??

Z góry dzieki za pomoc!! :rolleyes:

 

- dość wysoko ( na pewno wyżej niż do manuala)

- osobiście dla mnie wheelie to była katorga :wink: szybciej nauczyłem się manuala. Każdemu, każdy trik podchodzi inaczej.

- cały czas pedałować, ewentualnie czasem przystopować z kręceniem. Nie wstawaj.

 

Ćwiczyć, to się uda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wrzucasz na odpowiadajacy tobie bieg.(żeby było można spokojnie pedalowac ale też nie tak aby nogi z pedałow spadały.)

Jeśli masz ramkę dualową tak jak ja i nie radzisz sobie z podniesieniem przedniego kołarównoczeście pedałujac to podnieś wyżej siodełko i zacznij ćwiczyć i ćwiczyc. Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dzisiaj troche też cwiczyłem... ale coś cuzjez ena moim rowerze to bedzie trudne(dla mnie;P) 24'' rama, XC, no i ja wysoki iamator;] cxzasem sie uda, czasem przesadze;]..albo idzie za bardzo w tył albo za mało..a nigdy po środku...ech...mam nadzieje,z eprzez to nie jestem jakiś.."gorszy" rowerzysta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie czy wheelie na takim : http://i10.photobucket.com/albums/a137/hax...Nowyobraz-2.jpg rowerze można jezdzić i czy dobry on jest do tego ? Widze, że większość jezdzi na "prostych ramach". Ja miałem z tyłu oponę 1.95 i wymieniłem na 2.35 co poprawiło komfort robienia go, ale i tak odlekgłości super nie zrobie ... Rower po podniesieniu opada na boki, a balansowanie nic nie daje. Ba, teraz nawet bez trzymanki nie umiem jechać bo rower sam skręca (chyba, że z górki na 3:8 przerzutce - czyli bardzo szybko). Na siodełko nie patrzcie bo podmieniłem je od jakiejś kozy, moje się rozpadło. Więc pytanie jeszcze raz, czy taki rower jest dobry do wheelie ?

btw. próbuje już około miesiąc i nic, czytam gdzieś że trzeba hamulca używać, ale jak mnie wywali do tyłu to daję radę zeskoczyć. Czy jest on aż tak konieczny ? Druga sprawa to jazda, czytałem, że trzeba ze stałą prędkością. U mnie tak nie idzie bo jak mam tą samą prędkość rower opadnie, muszę jezdzić coraz szybciej żeby nie opaść. Jak przestanę pedałować to też opada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że na tym rowerze trudno by było robić wheelie. Miękki tylny amortyzator raczej w tym przeszkadza bo gdy się pedałuje to rower się buja. Co do prędkości to trzeba jechać ze stałą prędkością bo ja jak jeżdżę i przyśpieszam to też nie wychodzi mi to dobrze(zresztą trudno na takich obrotach).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak próbuje robić wheele to czuje jakby mi się jakieś ścięgna urywały zaraz nad lewym kolanem (a dokładniej jak depcze po pedale żeby unieść koło przednie) ;) nie wie ktoś co z tym jest nie tak i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem może masz jakąś kontuzje albo coś...Ja mam problem z nauką wheelie.... a problem polega na tym że przejeżdżam z 2 - 3 metry i gdy jade na siedząco to albo zaraz mi rower idzie w dół albo musze zeskoczyć bo lece na plecy....ćwicze dopiero od 3 dni ale od początku jeżdże tak samo....Gdyby ktoś wiedział co mam robic żeby przejeżdżać więcej niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheelie:

-wybrać długą i szeroką prostą najlepiej o podłożu asfaltowym,

-ustawić siodełko tak, aby nie wywalać się ciągle na boki, ale też, żeby łątwo było przełożyć siłę nogi na napęd,

-polecam na początku używać najniższej przerzutki(1-1, 1-2),

-należy starać się jechać jak najwolniej, ale na tyle szybko, żeby nie kontrować kierownicą toru jazdy,

-następnie trzeba ugiąć stawy w łokciach energicznie pochylając klatkę piersiową nad kierownicą i dynamicznie wyprostować plecy i łokcie, tak aby wykorzystać amortyzator do podniesienia koła,

-w momencie odrywania się koła od ziemii należy nacisnąć/kopnąć mocno pedał, aby przód uniósł się jeszcze wyżej(ja naciskam słabszą nogą).

-teraz należy wyczuć moment równowagi, taki aby przód roweru nie uciekał nam do dołu, bądź nie zrzucało nas z roweru

-zacząć po prostu jechać koniecznie z wyprostowanymi rękami!

 

Jeśli opanowałeś powyższe punkty(jazda na około 10m) należy przejść do czynności pomagających utrzymać równowagę w czasie jazdy:

-aby nie liczyć tylko na równowagę własnego ciała wspomagamy się kopnięciem w pedał(żeby przód nie zleciałw dół) i hamulcem tylnim, dzięki któremu przód się obniży(gdybyśmy lecieli do tyłu),

-aby utrzymać równowagę na boki należy wychylać kolana, ewentualnie łokcie na stronę przeciwną do kierunku przechylania się roweru.

 

Żeby skręcać, należy opanować utrzymwyanie równowagi na boki, czyli chcąć skręcić w czasie jazdy w lewo wychylamy lewą nogę i lekko skręcamy kierownicę również w lewo, polecam nie obierać zbyt ostrego kąta, bo przy ewentualnej wywałce trudno się podeprzeć nogą.

 

 

tu masz ładny opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że na tym rowerze trudno by było robić wheelie. Miękki tylny amortyzator raczej w tym przeszkadza bo gdy się pedałuje to rower się buja. Co do prędkości to trzeba jechać ze stałą prędkością bo ja jak jeżdżę i przyśpieszam to też nie wychodzi mi to dobrze(zresztą trudno na takich obrotach).

pozdro

 

Nie no amorek to chyba dla szpanu jest, wcale nie działa :) Problem w tym że jak jade równym tępem to opadam przednim. Jak przyśpieszam to jade prosto, ale na boki rzuca. Podczasa balansu wysuwam łokieć i kolano bardzo mocno, ale rower i tak jedzie gdzie chce.

Próbowałem dzisiaj zrobić obrót na tylnim kole o 180*. Ni w kij tytke wyjść chciało. Przód jest za ciężki, albo coś z siodełkiem...

Btw. Ten mój rower to co to za jaki ? DH, normalny góral, szosowiec, dual(chociaż nie wiem co to) ?(bo bmx odpada :P). Przerzutka moja na której próbuje to 2:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom dzięki ale mam jeszcze kilka pytań.

 

-Ile ci zajeła nauka wheelie?

-Mam duala więc jak najlepiej ustawić siodełko?

-Jeżdże na przełożeniu 1:6 tylko że nie moge wyczuć momentu kiedy jest idealnie i czy długo sie uczy tego triku?

POZDRO

 

No cóż, nie wiem ile Ci zajmie nauka bo i ja się dopiero uczę ale dziś już mi dobrze szło.

Ja też mam duala i siodełko mam wbite na maxa.

 

Nie no amorek to chyba dla szpanu jest, wcale nie działa :D Problem w tym że jak jade równym tępem to opadam przednim. Jak przyśpieszam to jade prosto, ale na boki rzuca. Podczasa balansu wysuwam łokieć i kolano bardzo mocno, ale rower i tak jedzie gdzie chce.

Próbowałem dzisiaj zrobić obrót na tylnim kole o 180*. Ni w kij tytke wyjść chciało. Przód jest za ciężki, albo coś z siodełkiem...

Btw. Ten mój rower to co to za jaki ? DH, normalny góral, szosowiec, dual(chociaż nie wiem co to) ?(bo bmx odpada :)). Przerzutka moja na której próbuje to 2:2.

 

Musisz jeszcze trochę poćwiczyć bo tak odrazu to ciężko samego balansowania się nauczyć ale ja sobie z tym radze. Spróbuj na przerzutce 1:2. Kurde ten obrót do tyłu to i mi nie wychodzi, może o 90*. Ten rower to raczej zwykły góral(ATB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj troche poćwiczyłem to jak dobrze pujdzie to przejeżdżam ze 4 metry :D Jak myślicie? Ile mi może zająć opanowanie na tyle wheelie żeby przejeżdżać z 10 metrów??

 

Jak będziesz ciągle ćwiczył to może 2-3 dni. Życzę powodzenia :D

pzdr

 

a ja dziś "kangurkiem" 4razy skoczyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...