Skocz do zawartości

[rower] Merida Big Nine 800 czy Specialized Camber 29


KarCzoH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

sezon się zaczyna i spędzam masę godzin na szukaniu odpowiedniego roweru dla siebie na ten i kolejne sezony. Planuję kupić coś do 6000zł i rozważam nad Specialized Camber 29 z 2015r. lub Merida Big Nine 800 też z 2015r. Dodam tylko, że osprzęt będę przekładać z mojego obecnego roweru czyli full XT. Co według was jest korzystniejsze. Jeden jak i drugi rower mogę kupić nowy za 5900zł. Osprzęt z nowego roweru sprzedam na starym rowerze lub na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec jest fullem, a Merida sztywniakiem.... więc tak ten tego trudno to trochę porównać. Za tę samą cenę zawsze HT będzie lepiej wyposażony. Full za to jest wygodniejszy, bo jest fullem. :)

 

Merida jest rowerem typu XC, natomiast Camber jest takim mixem Epic'a i Stumpjumper'a (czyli połączenie XC z rowerem trailowym). Fajny model dla kogoś, kto ma tylko jeden rower i chciałbym nim szybko przemknąć przez miasto i pojeździć po okolicznych lasach, ale też zrobić wypad w góry i czerpać z tego przyjemność. Mam i polecam :)

 

Też byłem na tym samym etapie co Ty przed zakupem Cambera, tzn. budżet około 5500zł, posiadałem już rower z osprzętem XT, także nie patrzyłem na nowy przez pryzmat tego czym jest obwieszony. Zależało mi tylko by rama posiadała standardy typu sztywna oś, taperowana główka i wyposażona była w przyzwoity damper. Dlatego Camber wygrał rywalizację z branym przeze mnie pod uwagę Giant'em Trance 29".

 

Recenzja Cambera 2015.

 

W jakim rozmiar celujesz?

Edytowane przez Qbek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to będzie to zapewne magiczne M gdyż mój wzrost to 183cm~72kg. Dokładnie tak jak napisałeś potrzebuję roweru jako szybki środek transportu po mieście praca-dom etc. plus wypady do pobliskiego lasu i wycieczki rowerowe. I tak samo liczy się dla mnie przyzwoity damper i amortyzator reszta się nie liczy bo też posiadam całą grupę XT do przełożenia ze starego roweru. Ciężko upolować chyba Cambera z 2015 do 6000zł ? Znalazłem sklep w Krakowie dziś piszę maila ... rower sprzedany. Tyle co zdążyłem popatrzeć w innych sklepach to wszędzie 7199zł :/

 

EDIT:

jakie mocowanie mają tarcze w tym Camber z 2015 ? Pewnie każdy będzie miał takie samo przynajmniej te modele z polski...

Edytowane przez KarCzoH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec na 183 cm to w 90% L a nie M . Ceną się nie sugeruj , generalnie w Specu nie reklamują się z wyprzedażą poprzednich roczników ( " bo to źle wygląda " , takie coś kiedyś usłyszałem :) ) . Na 2015 minus 20% powinieneś spokojnie dostać, kwestia znalezienia rozmiaru w konkretnym sklepie . Z doświadczenia dzwoń do Krk do Rowmixu , Twomark w Bielsku i Airbike Wwa .A tarcze są na 6 śrubek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_ostrów dzięki za rady odnośnie rozmiaru. Wrocław IM Motion się właśnie reklamuje 20% off na Specialized, więc może mają tego Cambera z 2015 -20% w rozmiarze L. Do Rowmix właśnie dziś pisałem i poszło wszystko :( Twomark tylko romiar M, Airbike model z 2016 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180cm wzrostu i jeżdżę na L.

 

W przyszły weekend (23-24 kwietnia) będzie mozna sobie potestować rowery Speca w Krakowie --> http://ibd.specialized.com/media/pdf/Specialized_Test_The_Best_Krakow.pdf (widać na rozpisce, że będzie Camber w "L-ce")

 

Co do sklepów, to ja swojego kupiłem w Czechach w Sachasport (wyszedł mnie sporo taniej niż w PL) --> http://www.sachasport.cz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Czeskim sklepie wychodzi podobnie 6199zł za Camber FSR z 2015.

 

Dostałem w wiadomości od Specialized taką tabelkę gdzie Lka pasuję do wzrosut od 178 do 188, a te moje 183 jest idealnie po środku zalecanej Lki, ale dzięki za cynk tego Test The Best, akurat jestem z Krakowa więc podjadę i przymierze się do tego Cambera :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...