Skocz do zawartości

[v-brake] Jak je dobrze wyregulować?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

ja nic do Ciebie nie mam. Kilka osób zaangażowało się w to żeby Ci pomóc, podesłało linki, wykazało anielską cierpliwość a nawet nie napisaleś dziękuję. Liczą się przede wszystkim dobrę chęci, tych co Ci chcieli pomóc jak i TWoje. Ludzię pomagają sobie na forum dobrowolnie a mam wrażenie jakbyś sie domagał pomocy: "Muszę mięc fotę" itd. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł dżizys... Jeżeli masz jedną śrubkę maksymalnie wkręconą a drugą maksymalnie wykręconą i nadal ociera to w tej szczęce co ociera przestaw sprężynę/bolec (wiesz już o co biega) jeden otwór wyżej (prawdopodobnie górny) Wszystko już dawno było powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł dżizys... Jeżeli masz jedną śrubkę maksymalnie wkręconą a drugą maksymalnie wykręconą i nadal ociera to w tej szczęce co ociera przestaw sprężynę/bolec (wiesz już o co biega) jeden otwór wyżej (prawdopodobnie górny) Wszystko już dawno było powiedziane.

 

zeby mocniej naciagnac sprezyne to trzeba o jeden otwor nizej przestawic, tzn wsadzic w 1 dziure z lewej strony jesli to bedzie lewa piwota patrzac od tylu na rower :P lub w 1 z prawej strony jesli to prawa piwota patrzac z tylu na rower...

 

Edit:

no delikatnie go w lapce podgiac zeby mocniej byl naprezony jak go znowu w ramie vki wsadzisz, pomysl logicznie to bedziesz wiedzial w ktora strone go podginac ;)

ehh niech bedzie gniesz go w lewa strone jesli to lewe ramie vki patrzac od tylu na rower i analogicznie w prawo jak to prawe ramie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeskanować Ci strone w książce Zinna gdzie jest z obrazkami wytlumaczone o ustawianiu klocków??

Przestancie sie go czepiac, nie kazdy ma talent do majsterkowania. ;) Kazdy kiedys musi sie zaczac uczyc. :P Ja od malego bawilem sie hamulcami i teraz nie mam z tym wielkich problemow ale w ksiazce jest chyba najlepszy sposob na ustawienie V'łek. To chcesz??:)

 

Kup sobie ksiazke "Zinn i Sztuka Serwisowania Roweru Górskiego". Kosztuje 50 złotych a masz w niej wszystko napisane prostym jezykiem, wspomagane obrazkami. I oczywiscie informacje z pierwszej reki. :)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej !!!!

jak masz 3 dziury w pionie i standardowo jest na srodkowej to pomysl logicznie w ktora wsadzic z 2 pozostalych zeby sprezyna byla mocniej naciagnieta...

 

 

zawsze masz 50% szans ze wsadzisz dobrze, ale...

 

W nizsza wkladasz:

 

masz

 

 

 

o

o

o <------------------------------------------| zazwyczaj tak to wyglada to w to wkladasz zeby napiac bardziej sprezyne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze co w serwisie z tym hamulcem zrobi zaczaruje go magiczna rozdzka?

nie wezmie w lape i nagnie sprezyna a pozniej wystawi Ci rachunek...

 

tak swoja droga albo robisz sobie jaja... albo rece opadaja i w tym momencie Ci zadna ksiazka nie pomoze bo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ty chlopie rower odstaw do piwnicy i wez sie za ojczysty jezyk bo na maturze Ci nawet giertych nie pomoze...

 

 

W DZIURKE NIZEJ ILE RAZY MAM MOWIC NIZSZA DZIURKA nie wyzsza W NIZSZA DZIURE MASZ 3 DZIURY zazwyczaj jest w srodkowej musisz przelozyc na NIZSZA !!!!!

 

ufff ciezko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku,po co ty trzy razy pytasz o to samo? Ale skoro już koniecznie chcesz wiedzieć to masz:

1. Wykręć z piwotów śrubę tego ramienia które obciera o obręcz.

2. Zauważ że prostopadle do klocka, z ramienia wychodzi taki jakby "bolec".

3. Ten bolec przestaw o jedną dziurkę w dół.

4. Przykręć śrubę.

5. Jeżeli ramiona będą trochę nierówno odbijać ( a prawdopodobnie będą;)) to pobaw się śrubkami, one służą do precyzyjnej regulacji odległości klocka od obręczy.

6.Naciągnij lub poluzuj linkę.

7. Zaciśnij parę razy klamkę.

8. Zakręć kołem i sprawdź czy nie obciera.

9. Wejdź na allegro i kup książkę "Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego" Leonard Zinn, wydawnictwo Bukrower

 

Napisz czy ci się udało (w zasadzie nie wiem co miało by się nie udać, ale jak sie nie uda to zanieś do serwisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gza, akurat z przerzutkami obydwoma sam sobie poradzilem dzieki instrukcjom w linkach ktore mam, zdzwiony ?:P

 

wesoly, ja rozumiem do jasnej anielki, ale master mowi wyzej, ty nizej, to ja juz nie wiem :|

No musze przyznac ze mnie baaaaardzo zdziwiłes... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spręzyna odpycha szczękę od koła a ja powiedziałem, że tam gdzie ociera trzeba przełożyć wyżej, żeby bardziej odpychała.

 

 

no dokladnie odpycha wiec jak przelozysz w nizsza to jest mocniej napieta sprezyna i mocniej odpycha jak w wyzsza to jest luzniej... idz zdejmij se hampla i sprawdz w ktorej dziurze bedzie bardziej napiete ramie...

 

inaczej jak przelozysz w wyzsza to ramie pokonuje miniej drogi co za tym idzie sprezyna jest mniej napieta...

analogicznie jak przelozysz w nizsza ramie musi pokonac wieksza droge i sprezyna sie bardziej napina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...