Skocz do zawartości

[29er] dla kobiety


mrks

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch lat posiadam MTB firmy UNIBIKE MISSION 29 w rozmiarze ramy 21'', o taki:

 

http://www.unibike.pl/mission29.html

 

Jestem z tej maszyny bardzo zadowolony. Mam 181 cm wzrostu.

 

W tym sezonie moja dziewczyna chce razem ze mną wybierać się na przejażdżki i chce sobie kupić rower. Jest wysoka, ma 178 cm wzrostu i do tego trochę dłuższe nogi ode mnie, a więc kwalifikuje się na 29era. Przymierzała się do mojego roweru (nie jeździła, bo nie było jeszcze okazji - zimno itd.) i wszystko było OK. Dlatego również poleciłem jej Missiona 29''. Zanim jednak dokonamy zakupu, chciałbym się Was zapytać czy 29-calowe koła to nie przegięcie jak dla dziewczyny? Bo jednak kobiety różnią się od mężczyzn. Mają mniej sił, inną budowę ciała i być może taki rower nie będzie optymalnym wyborem. Co o tym myślicie? Może któraś z Pań z tego fourm jeździ właśnie na Mission 29 i podzieli się swoimi wrażeniami? Może polecicie inny model? Budżet przeznaczony na rower to 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu dobrze myśli. 29 za 2500PLN będzie klocem i dziewczyna się zamęczy.

Zdecydowanie lepiej będzie się jej jeździło na małym kole za te pieniądze.

29er wymaga innego stylu jazdy, bardziej siłowego i zdecydowanie bardziej pasuje do cięższych, wysokich osób.

 

P.S.

Autorze, nie czujesz się jak rozciągnięty na trzepaku? ;) 21" ? c-mon. To rower dla kogoś grubo powyżej 190cm.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Autorze, nie czujesz się jak rozciągnięty na trzepaku? ;) 21" ? c-mon. To rower dla kogoś grubo powyżej 190cm.

 

Katalogowo powinienem mieć ramę 19'' i taką też przymierzałem w sklepie. Ja jeździłem w kółko a sprzedawca obserwował jaką mam posturę i jak pracują nogi. Stwierdził, że mam stosunkowo długie nogi i kazał mi się przejechać na ramie 21 cali. Stwierdził że ta jest lepsza dla mnie. I faktycznie o dziwo czuję się na niej dobrze, nie jestem jakoś specjalnie rozciągnięty i nawet mam dość wysoko siodełko :)

 

GTZaskar1991

dzięki za linki, weźmiemy je pod uwagę.

 

 

 

29 za 2500PLN będzie klocem i dziewczyna się zamęczy.

 

Słuszna uwaga, chociaż 15 kg w przypadku UNIBIKE MISSION który jest naszym faworytem to nie jest aż tak dużo.

 

Ogólnie z tego co piszecie, dobrze wiedzieć że kobiety też śmigają na 29erach. Przed zakupem moja panienka karnie się na moim rowerze i zobaczymy jak będzie się na nim czuła :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...