Skocz do zawartości

[500 zł]Zakup używanego roweru szosowego dla "zielonego".


kofi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że jestem tu nowy to się przedstawię ;) Mam na imię Łukasz mam 18 lat i od czasu do czasu ( raz na tydzień na dłuższe dystanse,czasami ale rzadko po samym mieście ) lubię sobie gdzieś pojechać rowerkiem( jako że jestem początkującym programistą,to odpoczynek od komputera mi się przydaje ;) ).

 

Wcześniej posiadałem rower górski,aczkolwiek po spróbowaniu jazdy na roweru szosowym ( szczególnie na długich dystansach ),postanowiłem go sprzedać i zakupić jakiś tani rower.

 

Nie mam szczególnych wymagań,Ważne żeby w miarę tam wszystko było ok,posiadał biegi i nie męczył w czasie dłuższych dystansów.

 

Na olx znalazłem coś takiego,jest możliwy do obejrzenia w mojej miejscowości,aczkolwiek sprzedawca zaznacza że nie ma on tylniego klocka hamulcowego i linki.( jako totalnie zielony w temacie zapytam: Czy można to dokupić i wymienić w jakimś serwisie rowerowym?  Duży jest koszt takich części? ).

 

Czy warto się pakować w coś takiego za tą kasę?

 

Jeśli mielibyście jakieś inne propozycję to bym poprosił :) Mój budżet to około 500 zł.

 

Mowa o tym ogłoszeniu: http://olx.pl/oferta/rower-kolarzowka-szosowy-CID767-IDcvxlB.html

 

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że będziesz musiał budżet do 700 zł zwiększyć, bo propozycje za 500 to obecnie same padliny.... Ludziska na ebayu mocno cisną na retro szosówki i rynek się mocno skurczył. Ja sam jakieś 4 lata temu wyszarpałem za 550, ale doprowadzenie do stanu jezdnego kosztowało mnie dodatkowe 300 setki. Ale mam piękną szosę stalową ;-))) która daje wiele radochy z jazdy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz szczerość, ale za 500 zł nic nie kupisz.

 

Za te pieniądze kup cokolwiek o odpowiednim rozmiarze, z niepokrzywioną ramą i kołami. Pojeździj i popatrz co trzeba będzie wymienić na samym początku (zakładam że linki, owijkę i opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po aukcjach allegro. Często pojawia się jakaś fajna klasyczna szosa na stalowej ramie w niezłej cenie. 

Ja mogę polecić sprzedających saltoart i mima_rowery. 

W zeszłym roku sam kupiłem stalową szosę od saltoart za nieco ponad 500zł. Rower  w dobrym stanie, zgodnie z opisem aukcji. Wystarczyło poczyścić wszystko i zrobić kilka kosmetycznych zmian. To subiektywne zdanie, ale jeździ się na tym dość komfortowo (w porównaniu z słabo tłumiącą ramą alu) i rower prezentuje się bardzo dobrze. Podczas ustawek czy wyścigów bez problemu daje radę jeśli noga "podaje". Teraz zrobiłem upgrade osprzętu na współczesną grupę 105 oraz wrzuciłem nowe lekkie koła. Zatem klasyczna stalowa szosa to nic strasznego. Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić pognitego "trupa". 

Na Twój wzrost rama 54-56, ja mam 180cm i ramę 56.

Piszę o szosach stalowych, bo w podanej cenie nie znajdziesz nic innego, ale nie ma powodów do obaw przed takim leciwym rowerem, pod warunkiem, że jest w dobrym stanie. 

A jeżeli nie planujesz mocnego wyczynowego jeżdżenia, to tym bardziej będziesz miał frajdę z jazdy klasykiem w stanie oryginalnym, bez konieczności wymiany osprzętu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po aukcjach allegro. Często pojawia się jakaś fajna klasyczna szosa na stalowej ramie w niezłej cenie. 

Ja mogę polecić sprzedających saltoart i mima_rowery. 

W zeszłym roku sam kupiłem stalową szosę od saltoart za nieco ponad 500zł. Rower  w dobrym stanie, zgodnie z opisem aukcji. Wystarczyło poczyścić wszystko i zrobić kilka kosmetycznych zmian. To subiektywne zdanie, ale jeździ się na tym dość komfortowo (w porównaniu z słabo tłumiącą ramą alu) i rower prezentuje się bardzo dobrze. Podczas ustawek czy wyścigów bez problemu daje radę jeśli noga "podaje". Teraz zrobiłem upgrade osprzętu na współczesną grupę 105 oraz wrzuciłem nowe lekkie koła. Zatem klasyczna stalowa szosa to nic strasznego. Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić pognitego "trupa". 

Na Twój wzrost rama 54-56, ja mam 180cm i ramę 56.

Piszę o szosach stalowych, bo w podanej cenie nie znajdziesz nic innego, ale nie ma powodów do obaw przed takim leciwym rowerem, pod warunkiem, że jest w dobrym stanie. 

A jeżeli nie planujesz mocnego wyczynowego jeżdżenia, to tym bardziej będziesz miał frajdę z jazdy klasykiem w stanie oryginalnym, bez konieczności wymiany osprzętu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 22 cale to odpowiednik 56cm tak? Jeśli coś źle mówię to mnie poprawcie ;).

 

Obecnie mam 18 lat,więc jeszcze trochę podrosnę,w dodatku kolega wyżej mówił żebym szukał dla siebie ramy 54-56.

Warto za taką cenę ten rowerek?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za bycie "żółtodziobem" ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...