Skocz do zawartości

[przerzutka tył z manetką] jaka do kasety i lancucha?


popio

Rekomendowane odpowiedzi

Opisy na stronach sklepów tworzą ludzie , którzy najczęściej robią to metodą "kopiuj/wklej" często bez większego wnikania w to co jest napisane. Najrzetelniejsze informację odnośnie produktów są zawarte w katalogach producentów lub (jak w tym przypadku) na oryginalnym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to musisz sam zdecydować . Zależy w jaki stanie są stanie . Mavic Aksium to tylko przód. Weź  pod uwagę że to koło systemowe tak więc ewentualna wymiana szprychy czy obręczy wiąże się z zakupem oryginalnych części Mavic,a (a ich cena i dostępność nie jest zachęcająca). O tylnym kole wiadomo tylko że ma obręcz Rigida Nova , ale jaka piasta już nie wiadomo , czy na pewno 130mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 130mm ,mierzylem suwmiarka i wychodzi dokladnie 132mm. wewnatrz widelca . napisalem  z zapytaniem o piaste.

z drugiej strony czy na poczatek takie kola bedą zlym wyborem ?

i jeszcze jedno dlaczego tylko na przod ? chodzi o moją wagę i przeznaczenie roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił koła Shimano WH-R501 nowe za około 300-350 zł, to sa koła które sa warte ceny, one kosztowały katalogowo prawie 900 zł i były najgorsze w swojej klasie, ale w obecnej cenie to dobry deal. Nowe to nie uzywane masz pewność, masz gwarancję, warto dołożyć te 150 zł. Jak już ci pisałem z kołami dedykowanymi (systemowymi) bardzo ciężko o części, musisz szukać z rozbitych, bo ceny w serwisie są wysokie. Fakt te WH-r501 też są systemowe, ale najpopularniejsze i niekiedy można spotkać szprychy/ piastę za grosze. Wagowo wychodza niezle 1900 gram z detkami 65 gram i oponami 200 gram bedzie super, nawet z opnami 300 gram będzie ok. Przeciętne nowe koła za 3-4 stówy, ważą 2050-2200 gram !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ze nie wiem czy sie wkręce w szose. to trzeci rower po crossie i mtb wiec nie chcialbym sie wykosztowywac na siłę.

najchetniej jednak bym zakupil tanio używki i je zajeździł :)

stąd moje pytanie dotyczace tych używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kasete 30zebow. krotki wozek bedzie pasował . to rozumiem . ale nie rozumiem czemu mialby przeszkadzać maly blat z przodu ?? przy krótkim wózku?? bo na chlopski rozum jezeli krotki wozek pasuje na duży blat z przodu to czemu mialby nie pasować na maly blat ? dobrze myślę? nie bić. :)

z przodu blat ma 46 zebow ,mniejszy 36T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjaśnia zagadnienie pojemności przerzutki (im dłuższy wózek tym większa pojemność). Przerzutka tylna musi dać radę naciągnąć łańcuch dla wszystkich zębatek na korbie ( na dużej tarczy z  przodu wózek przerzutki będzie bardziej naciągnięty , a na mniejszej luźniejszy). Jeśli różnica z przodu będzie większa niż ogarnia to  przerzutka wówczas nie będzie działać w skrajnych przełożeniach (nie naciągnie łańcucha i wówczas potrzeba średni wózek SG).

W twoim przypadku kaseta 30-11 + korba 46-36 daję w sumie różnicę 29T , a dla RD-4600 SS max. to 34T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , będzie :thumbsup:

Wszystko wynika z prostej matematyki :

- największa zębatka kasety (30T) minus najmniejsza zębatka kasety (12T)     :  30-12=18

- największa zębatka korby (46T) minus najmniejsza zębatka korby (36T)        :  46-36=10

- dodajesz do siebie otrzymane wartości i wychodzi ci twój zakres pojemności  :  18+10=28

RD-4600 SS ma pojemność 34T lub mniej ,a ty potrzebujesz 28T  , 28<34 czyli mieścisz się w przewidzianym przez producenta zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...