Skocz do zawartości

[wyprawa, ubezpieczenie] Wyprawa rowerowa z sakwami po krajach Europy, a ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy i koleżanki,

planujemy kilkudniową wyprawę rowerową z sakwami (w trzy osoby). Planujemy odwiedzić Słowację, Austrię i Węgry.

Mam pytanie w sprawie ubezpieczenia dla rowerzysty typu OC, gdzie warto się ubezpieczyć. Przede wszystkim chciałbym OC ale też warto mieć jakieś dodatkowe ubezpieczenie.

Ci możecie w tej sprawie doradzić.

Pozdrawiam

Tedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś skontaktował  się z kilkoma agentami ubezpieczeniowym np. Allianz, ErgoHestia, PZU etc. z prośbą o przedstawienie oferty ubezpieczeniowej (przeważnie przesyłane oferty mają określony czas w którym oferta jest ważna). Przeważnie do przygotowania oferty ubezpieczeniowej potrzebują:

 

1. Imion, Nazwisk uczestników wyprawy.

2. PESELi uczestników wyprawy.

3. Ram czasowych czyli okresu na który ubezpieczenie ma być wystawione.

4. Krajów w których ubezpieczenie ma obowiązywać - kraje przejazdów.

5. Niekiedy  potrzebna jest informacja czy uczestnicy wyprawy są całkowicie zdrowi czy np, nie cierpią na jakieś choroby oraz czy nie

    zażywają stale jakiś lekków.

6. Zakres ubezpiecznie jaki was interesuje np.

    a. Koszty leczenia i Assistance.

    b. NNW.

    c. Odpowiedzialność Cywilna.

    d. Bagaż.

    e. Sprzęt sportowy.

 

Inne rozwiązanie kontakt z jakimś brokerem  ubezpieczeniowym aby wyszukał wam najlepsze oferty, Tyle z mojej strony.

 

PozdRower

Lukers

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Drodzy koledzy i koleżanki,

planujemy kilkudniową wyprawę rowerową z sakwami (w trzy osoby). Planujemy odwiedzić Słowację, Austrię i Węgry.

Mam pytanie w sprawie ubezpieczenia dla rowerzysty typu OC, gdzie warto się ubezpieczyć. Przede wszystkim chciałbym OC ale też warto mieć jakieś dodatkowe ubezpieczenie.

Ci możecie w tej sprawie doradzić.

Pozdrawiam

Tedy

 

Jakby ktoś się wybierał na wyprawy rowerowe za granicę, to na pewno ubezpieczenie "Bezpieczny powrót" PZU, chociaż kojarzone głównie z nartami, też obejmuje zagraniczne wyprawy rowerowe. Wiem, bo sama niedawno rozbiłam rozeznanie w sprawie OC rowerowego i doradca ubezpieczeń mnie o istnieniu takowego informował, więc może jakimś cyklistom, którzy jadą za granicę w wakacje, się przyda to info.

 

Edytowane przez Pixon
Wystarczy napisać doradca ubezpieczeniowy, każdy już sobie dalej znajdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kilka krajów, rowery - ja proponuję rzucić okiem na polisę Bezpieczny Powrót. Ma bardzo szeroki zakres ochrony. Także jeśli chodzi o wypadki stricte ze sportem związane. Obsługę mają polskojęzyczną - także jak za granicą zgłaszasz wypadek. Akurat ta polisa działa praktycznie na całym świecie - możesz skorzystać wszędzie poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią. I na pustyni też nie działa - ale tam to ciężko z rowerem :D Szczególnie opłaca się to jeśli wyjeżdżasz kilka razy w roku. Koszt to teraz 252 zł i polisa chroni Cię od razu, przez kolejne 365 dni. Jakbyś chciała jakieś szczegóły poznać to mogę Ci namiar do agenta podesłać. Ale główne założenia chyba wypisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W jakim jesteś wieku? Dla osób do 30 roku życia były ubezpieczenia oferowane razem z kartami zniżkowymi, gdzie płaci się ok 100zł, a ubezpieczenie działa zdaje się w całej Europie przez rok.

Mówię o EURO26.

Nie sprawdzałem jak teraz wygląda sytuacja powyżej tego wieku, ale możliwe że znajdziesz też ubezpieczenie tego typu - połączone z kartą, zamiast kupować tylko na jeden wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Greta - Bezpieczny Powrót to polisa z PZU. Stabilne i znane towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli chodzi o zakres ochrony to dobrze czytałaś. Jest i ochrona OC, i NNW, i ochrona bagażu. Zakres polisy jest bardzo szeroki. Tutaj http://bezpiecznypowrot.pl/ popatrz, masz rzetelne informacje o tym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...