Skocz do zawartości

[geometria 650b] Pomoc w wyborze karbonowej ramy ht


rftr666

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc smile.gif Zamierzam kupic w najblizszych dniach karbonową ramę 650b i ponieważ mam zagowozdkę z decyzją pomiędzy dwiema ramami chciałbym prosić Was o poradę. Rower ma byc super lekką wyscigówką, na której będę mógl przede wszystkim efektywnie podjeżdżać pod duże stromizny bo to mnie jara, ale jako ze przesiadam sie z 26' lapierra prorace o kątach 71/73 to chciałbym zmienic na coś lepiej zjeżdżającego. A jakbym mógł sobie jeszcze skoczyć gdzieniegdzie to byłoby super wink.gif Pokaże Wam dwie geometrie i chcialbym zapytać którą byście wybrali i dlaczego, biorąc pod uwagę moje preferencje. Jeden model ma kąty 73/70 natomiast drugi 69,25 / 72,5 . Główke wolalbym 69,25 ale boje sie o strate mocy pedalowania przy 72.5 :\ Obie ramy są pod amory 100mm a najchętniej wlozylbym tam 120 i to by bylo optimum skoku dla mnie, lecz zastanawiam sie co stanie sie z geometrią po takiej zmianie. Ew offsetowanie sztycy wchodziloby w gre, gdyby mialo to sens.
Ta bardziej zjadowa rama ma większego dropa bb wiec teoretycznie podniesienie go poprzez dluzszy widelec mogloby miec sens, a w dodatku wyczytalem opinie jednego goscia w usa, który zrobił dokladnie w ten sposob i mowi ze jest swietnie... ;] 

Gdy wrzucę 120mm do ramy 73/70 to kąty polecą o 1 stopien i wówczas będę miał 72/69 i analogicznie z 69,25/72,5 na 68,25/71.5 tak?
Ja to bym chcial 73,5 / 69.5 w wariancie optymalnym, czyli zostaje z wyborem albo rama 69,25/72,5 z amorem setką i siodłem troche do przodu, albo wybieram amor 120mm i biore 73/70.... Kurcze nie moge sie zdecydowac, moze jakas sugestia? Ktory rower bylby ciekawszy i jak sie zmieni jego zachowanie przy takiej koncepcji? Nie wiem, dlatego prosze Was o poradę. 

http://g03.s.alicdn.com/kf/HTB16xEjJpXXX...XFXXXA.jpg

http://www.workswellbikes.com/upload/ima..._74961.jpg

Jest też druga kwestia, równie istotna, czyli rozmiar ramy. Z tego co kalkulowalem wychodzi mi raczej 18/18.5 a tu w jednym modelu jest albo 17 albo 19, a w drugim 17,5 i 19. Mam 180cm wzorstu , dł nogi 85cm(moze 84). Nie znam sie na dobrze poprzez reach i stack, wiec ew tez prosze o sugestie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do mnie bardziej przemawia pierwsza rama z kątami 70/73 i dałbym amortyzator tam 100mm. Nie ryzykowałbym większym skokiem w lekkiej karbonowej ramie. Poza tym jak dasz większy skok i zmniejszysz kąt podsiodłowki to siodło się cofnie. Offset, o którym wspomniałeś raczej przydałby się, gdyby kąt się zmniejszył ;)  Co do rozmiaru, pasowałby 19" i do tego mostek 70~80mm. Ta druga rama 17'5" mimo, że mniejsza, ma ciaśniejszy przekrok (773 vs 791) i to pomimo większego obniżenia suportu. Albo coś jest tam nie tak w tym dokumencie, albo konstrukcja ramy odbiega trochę od normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...