Skocz do zawartości

[Pedały] SPD: M540, M780, Ritchey Comp V4 czy Xpedo M force 3


herculeska

Rekomendowane odpowiedzi

qamian prezentowane pedały to 540 nie 520. Ruda tylko zewnętrzną warstwę pokrywa która schodzi (jakby pozostawić pewnie i by dalej degradacja poszła). A w zimie właśnie w nich jeździł. Także po każdym zimowym wypadzie pedały trzeba opłukać i wycierać do sucha, inaczej to każde rdza pokryje (czy to 520 czy to 780). Reasumując, prawdą nie jest ze 540-tek ruda nie tyka, bierze każde, wszystko zależy od użytkowania (dbania o nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ruda te 520 pożera równo, ale tylko w miejscach, gdzie styka się z blokami - czy sprężyny też?

Jeździł w zimę przy dosalaniu?

 

No dobra, to chyba kupię sobie M520 ;)

Rdza jest na wszystkich stalowych elementach, sprężyny, śruby, reszta. Bloki, ich śruby, blachy śrub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nierdzewnych stali. W sprzyjających warunkach wszystko zardzewieje, szczególnie po kontakcie z chlorkami sypanymi do walki z polską zimą. Kupować 520 i konserwować po kontakcie z solami - najlepszy wybór cena/możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Fawlty chciał nagie panienki 

 

No wiadomo, jestem z tego znany.

 

 

 

Reasumując, prawdą nie jest ze 540-tek ruda nie tyka, bierze każde, wszystko zależy od użytkowania

 

No i co, to nie można było tak od razu? :)

 

pzdr wesoło

Basil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fawlty albo zmień dealera albo bierz połowę tego co bierzesz, to ci szkodzi ;)

 

Muszę przyznać, że Kolega mi zaimponował! Zapowiedział tam wyżej zamieszczenie foty pary rudych pedałów, a ja nietaktownie i jakoś tam nawet heteroopresyjnie napisałem, by lepiej wrzucił zdjęcia rowerzystek w negliżu. A Kolega się nie tylko nie obraził, lecz owszem, dzieli się teraz ze mną swoim doświadczeniem w zakresie dawkowania i pozyskiwania zioła. Duży plus i wielkie brawa! :)

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym zapieczeniem to teoretyzujesz, czy piszesz z własnego doświadczenia?

Używam 540 od lat (przedtem 515 oraz 520). NIGDY żaden pedał nie zapiekł mi się w korbie. Gdybym miał jakieś pedały polecać, to właśnie PD-M540.

 

 

--

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapieczeniem to teoretyzujesz, czy piszesz z własnego doświadczenia?

Używam 540 od lat (przedtem 515 oraz 520). NIGDY żaden pedał nie zapiekł mi się w korbie. Gdybym miał jakieś pedały polecać, to właśnie PD-M540.

 

 

--

Pozdrawiam.

To zależy od ilości przerabianych korb i pedałów :) przypieczonych trafiło mi się kilkanaście, zapieczonych kilka. A ponieważ Shimano bez względu na model można praktycznie eksploatowac do śmierci roweru to niektórzy po pierwszym wykrecenie nigdy ich nie ruszają. Jeśli trzeba wymienić korbę bo wszystkie tarcze zużyte a nowa tańsza, korba krzywa po glebie to bywa że konieczna jest inwestycja w nowe pedały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może problemów z zapieczeniem nie miałem, bo pedały raz w roku (najczęściej na wiosnę) wykręcam, czyszczę, likwiduję ewentualny luz i zakładam z powrotem smarując przedtem gwinty.

Inna sprawa, że niektórzy przesadzają z siłą dokręcenia i dociągają ile się tylko da.

 

 

--

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym gwinty pedałów są zrobione tak, by samoistnie się dokręcały podczas jazdy.

 

Walczyłem ostatnio z zapieczonymi M505 - polegałem jedynie na smarze, który był na gwincie "fabrycznie". Nie jeździłem w deszczu, śniegu, a nawet mocnym słońcu - przebieg ledwie 400km.

 

Przed założeniem M520 już wszystko przesmarowałem i nie powinno być tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...