Skocz do zawartości

[koła 27,5"] Wymiana kół z 26" na 27,5"


Segretto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę Was o pomoc. Obecnie użytkuję ramę Specialized Stumpjumper FSR z 2010 roku o następującej geometrii

Size  M L   Seat Tube Length - Center to Top   445mm       Top Tube Length (Horizontal)   587mm       Top Tube Length (Actual)   555mm       Chainstay Length   420mm       Bottom Bracket Height - Low Setting   335mm       Seat Tube Angle (Actual) - Low Setting   70.5°       Seat Tube Angle (Effective) - Low Setting   74.5°       Head Tube Angle - Low Setting   68.5°       Wheel Base   1116mm       Standover Height   746mm       Head Tube Height   138mm       Handlebar Width   660mm       Stem Length   75mm       Crank Length   175mm       Seatpost Length   350mm       Stack   584mm       Reach   424mm       Ground-Top   919mm      

Chciałbym założyć do niej koła 27,5 ". Pytanie czy to dobry pomysł  i czy to możliwe (będzie miało jakieś negatywne skutki)???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tworzeniu takich hybryd już był temat ... na forum.

 

Nie wszystkie ramy przyjmą większe koło ... nie wszystkie amortyzatory przyjmą większe koło ...

Jak przyjmą wiąże się to z podniesieniem środka ciężkości poprzez podniesienie suportu co wpłynie na odczucia z jazdy ...

 

Jedyne ewentualne "usprawiedliwienie" to brak kasy na cały rower i taka hybryda będzie tylko rowerem "przejściowym" w drodze do roweru w pełnym standardzie 650B.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj gugla o "2010 Stumpjumper FSR 650b conversion" i obacz czy Ci coś odpowie. ;)

 

Kiedyś skonwertowałem Prophet'a z 26" do 650b ale tam było odpowiednio dużo miejsca na takie akcje, oczywiście suport powędrował w górę ale na szczęście mogłem zmienić geo przekładając damper...nie jestem pewien jak tam w spesiu to wygląda.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...