Skocz do zawartości

[Ból]ból pleców po dłuższej jeździe


Virus333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!odkąd zacząłem jeździć na szosie zaczął mnie męczyć ból pleców na odcinku krzyżowym. Problem wynika z pozycji jaką trzeba przyjać na sosie oraz z sztywności roweru.

Tak mnie trzyma 2 dni i niestety trzeba to wyczekać. Moje pytanie jest następujace - możecie doradzićjakieś ciwczenia by uniknąć takich przykrych sytuacji w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady odnośnie odcinka lędźwiowego napisałem w tym artykule więc nie będę się raczej powtarzał tylko dam link: http://www.pro-cycling.org/index.php?kateg...rady&artykul=34

 

 

Pamiętaj tylko, że streching i elongacje (wyciąganie się w osi długiej kręgosłupa) są równie ważne jak wzmacnianie mięśni. Skrócony mięsień nigdy nie będzie pracował prawidłowo nawet jeśli będzie niezmiernie silny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było sporo już tematów na rózne bóle związane z odcinkiem krzyżowym jak i innymi partiami kręgosłupa. Z tego co wiem to jeśli masz złą pozycję na rowezrze to żadne ćwiczenie nie sprawi że przestanie Ci boleć kręgosłup po dłuższej jeździe. Poprostu zamist szukać jakichkolwiek ćwiczeń postaraj się znaleźć najgodogniejszą pozycję na rowerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...