Skocz do zawartości

[ Korba ] Ściąganie.


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry :) Mam w swoim rowerze korbę xr 178 : http://zdjecia.bikeworld.pl/produkty/medium/czesci_korby_suntour_xr_172_xr_178_f1f9d.jpg

Mam pytanie co to za korba w sensie czy to jest ten "kwadrat" , octalink czy jakis inny i jak ją sciągnąć , oraz mam pytanie czy jest to korba rozbieralna, ponieważ chciałby w rowerze przerobić nieco napęd.

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co to za korba w sensie czy to jest ten "kwadrat" , octalink czy jakis inny

 kwadrat 

 

 

i jak ją sciągnąć

 Do demontażu musisz użyć ściągacza np takiego http://allegro.pl/sciagacz-do-korb-na-kwadrat-bike-hand-yc-216-i5082978538.html

 

 

czy jest to korba rozbieralna, ponieważ chciałby w rowerze przerobić nieco napęd.

To zależy czy masz zębatki przykręcone czy przynitowane. Jeśli przynitowane to są nie wymienne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ewentualnej wymiany znitowanych zębatek ,moja podpowiedż będzie archaiczna i nie do wykorzystania ,ale.Malowałem swojego crossa i umyśliłem sobie że dla lepszego efektu wizualnego pomaluję przednie zębatki na dwa kolory.Korba jakaś noname i zębatki znitowane .Roznitowałem je a po pomalowaniu,rozwierciłem otwory na nakrętki kominowe  orginalne do korb ,z tym żę przyszlifowałem je na odpwiednią długość tak aby śruby które dokupiłem (chromowe z odpowiednim gwintem) ścisnęły wszystko do kupy na ramionach korby.Nie jest to może szczyt estetyki ale korba działa bez zastrzeżeń,Inną sprawą jest fakt że ja zakłagałem z powrotem te same zębatki .Nie wiem czy rozstaw otworów na korbie jest standardowy i czy w przyszłości będę mógł wymienić zębatki na nowe ,przeznaczone do korb z wymiennymi blatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba znitowana po roznitowaniu może nie być kompatybilna z standardowymi przykręcanymi tarczami. Zazwyczaj takie korby są też ciężkie, niezbyt finezyjne co do jakości wykonania i działania  - wg mnie nie warto się bawić w coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...