Skocz do zawartości

[rower] 29-er do rekreacyjnej jazdy


Alkir

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, za mną kilka dni lektury netu i w zasadzie nie jestem mądrzejszy :(

Jak to w końcu jest z tym rowerem crossowym i lekkim terenem - tzn leśne ścieżki, górki i pagórki, czasami trochę korzeni na szlaku się znajdzie ale nie jazda typowo w górach po kamieniach (kto z Trójmiasta ten wie jak wyglądają nasze lasy trójmiejskie) - cross jest odczuwalnie gorszy od MTB 29 cali czy nie?

Na liście potencjalnych zakupów:

1.  nadal znajduje się ten Cube Nature Pro 2013 rok - gdyby nie ta rama 50 (czyli realne 48cm podsiodłowej (chociaż sprzedawca twierdzi że to 49cm) i 58,5cm długości horyzontalnej vide moje 180cm wzrostu i 84 przekroku - wziąłbym go bo bardzo odpowiada mi wizualnie i pozostawia rezerwę finansową na ewentualną wymianę amortyzatora na lepszy, reszta osprzętu chyba ok

2. Scott Aspect 910 2012 rok rozmiar L - doczytałem że to rekreacyjny rower MTB 29, rozmiar L mi pasuje, sprzedający z gdańska jak ja więc wszystko byłoby proste gdyby nie fakt, że sprzedający... chyba nie chce sprzedać bo od czwartku nie mogę się umówić na oględziny. I powoli mnie to zraża do tego wyboru.

3. Cube Ltd Pro 2013 rok - ładny, ale z Wrocławia i trochę słabe zdjęcia aby brać w ciemno - tu również (sprzedawca z olx) jakiś trudny kontakt. Pech jakiś.

 

Ale wracając do meritum jak to jest w końcu z tym rowerem crossowym w lasach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę monolog :)

Porównałem geometrię crossa Stevens 6x disc rozmiar 52 z tym opisywanym Cube Nature Pro 50 (realne 48). Pomijając długość rury podsiodłowej to Cube ma większą długość horyzontalną i większą bazę kół. Wychodzi więc na to, że jest mniej "kwadratowy" od większego Stevensa.

Zatem chyba jednak powinien mi pasować równie dobrze jak teoretycznie "dedykowany" do mojego wzrostu Stevens?

 

Geometria Cube: http://www.bikekatalog.pl/2013/rowery/1513/foto:3/

 

Geometria Stevens: http://www.stevensbikes.de/2012/index.php?bik_id=56&cou=DE&lang=en_US

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy, jak w oryginalnym poście najlepiej kupić gravela. Jeśli chcesz taniej, to cross. mtb to rower w góry, ciężki teren, ambitniejszą jazdę na maratonach.

Do codziennego użytku, rekreacyjnej zabawy w prawdziwym świecie kup gravela albo crossa. Będzie szybszy, wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do meritum jak to jest w końcu z tym rowerem crossowym w lasach?

 

Jeśli nie będziesz zjeżdżał z głównych, ubitych leśnych dróg to cross wystarczy. Na bardziej ambitne ścieżki bym się nim nie zapuszczał.

 

Na Stevensie będziesz miał trochę bardziej wyprostowaną sylwetkę, czyli będzie Ci się wygodniej siedziało o ile wycieczka nie będzie długa i po wyboistej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś po górkach w TPK jeździł crossem - pomijając główne drogi np. Węglową Drogę itp. tam spokojnie dasz radę na crossie. Jeśli na boczne ścieżki pojedziesz sporadycznie to bierz crossa. Jeśli to ma być 50% ubite drogi 50% górki i ścieżki to bym brał rower górski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten byłby ok, nawet bardzo: http://allegro.pl/rower-cube-ltd-29er-deore-xt-10x3-i5931437895.html

 

Najważniejsze że sporo technicznych wątpliwości wyjaśniłem sobie dzięki temu tematowi (i innym na forum).


Rower zakupiony (Cube Ltd 2013 z "kwadratową" :) , rekreacyjną geometrią, MTB 29 cali nie cross, dziękuję za cenne rady.

Temat można zamknąć, problem załatwiony.

pzdr Alkir

Edytowane przez Alkir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...