Skocz do zawartości

[amortyzator] zmiana gila rst na fox float 32 evolution series


simug

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim szukać foxa z prostą rurą 1 1/8 ( nie taperowaną ) , z długością taką jaką masz obecnie w Gila .Skok taki jak dotychczasowy amor - czyli 100mm . Ostatnia sprawa to jakie koło masz lub będziesz montował - QR9mm to standardowy zacisk lub 15mm sztywna oś ( w Gili masz QR9 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wiem że nie na temat - a musi być od razu Fox? No chyba, że masz okazję kupić używkę od znanej Ci osoby. W dużo niższej cenie kupisz Manitou Tower czy Marvela. W jeszcze niższej znajdziesz SR Epixona. Każdy z nich będzie działał bardzo przyzwoicie i nie widzę potrzeby topienia kasy w widelcu gdzie 50% ceny to naklejka z logo lisa. Z drugiej strony - to Twoja kasa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tym fox em to okazja ale oczywiście nie musi:) super ze podałes inne akortyzatory bo szukam, szukam czegoś fajnego dobrego ibw dobrej cenie :)

 

Wytrzymała tzn rower kupiłem "używany" chodź wg mnie słowo używany to dużo powiedziane bo ja mam go od dwóch lat to mozna powiedziec ze dopiero jest używany. Poprzedni właściciel kupił ale chyba nie pasowała mu jazda na rowerze :P teraz niestety nie mam żadnych zdjeć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no jakbyś trafił na staruszka Drake nawet długo leżakowanego to brać ;) Szybki serwis i masz dobry wideł.
Z nowych to jeszcze celowałbym w jakiegoś Suntoura. Jeszcze kwestia - hamulce to jakie miałeś? Bo jeśli v-ki to czeka Cię wymiana piasty(koła) oraz zakup hamulca z racji tego że v-ki to niestety już historia.
Np powietrzne Raidony widziałem u Piotrka (Activia) w okolicy sześciu stów(czy może ciut więcej)
Uzywane koło z piastą pod tarczę(na przód) to jakieś 100 zł

używany hamulec w dobrym stanie - (uderz do Puklusa, coś wygrzebie bo ma cały karton hamulców) myślę że zmieścisz się do 150 zł max

Podsumowując - i tak mniej niż Fox którego historii tak naprawdę nie znasz. Jeśli nie znasz się na serwisowaniu "lisów" to oddając do serwisu płacisz na dzień dobry minimum 150 zł...
Fox - ja jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci ślicznie za wszystko :) jeszcze będę pytał o amortyzator bo na razie bie chciałem wymieniać ale nowie okazja ... . Ale w przeciągu pół roku powinienem zmieniać :) koła w sumie kupiłem nowe z Piasta pod tarcze i za miesiąc hamulce bd zmieniał :) dzięki pozdrawiam

http://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/cross-county-marathon/prod/raidon-rl-r26 a co powiesz na cos takiego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurę sterową docina się  indywidualnie pod ramę. Weź metrówkę i zmierz w swoim rowerze długość od dolnej krawędzi główki ramy do dolnej krawędzi grzybka  i masz wymiar rury sterowej jaki potrzebujesz . Porównujesz go z długością w widelcu jaki chcesz kupić i wiesz czy ci pasuje czy nie. Oryginalnie nie przycina rura ma 250-260 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...