Skocz do zawartości

[tarcze] promax vs XT vs ?


cns

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to jest mój pierwszy post, chciałem się po pierwsze przywitać :D

Forum przeglądam od kilku miesięcy i w końcu nadszedł czas by o coś zapytać ;)

 

Mianowicie. Kupiłem na bikestacji hamulce hydr. LX DC. Nie mam piast na Center Lock, w związku z tym chciałem zamówić u nich hamulce bez tarcz - niestety bez nie chcieli sprzedać. Wziąłem więc z jakimiś wg nich 'odpowienikami' (tańsze o 50zł, przysłali Promaxy). Tarcze, ( w porównaniu z shimanowskimi, które oglądałem w sklepie) są takie, że 5 groszy bym za nie nie dał ;)

 

Założyłem dzisiaj, lecz mam pewien niedosyt, przynajmniej jeśli chodzi o przód.

Tylne koło bez problemu mogę zablokować jednym palcem, przednie hamuje, ale duuużo bardziej skuteczne są, plastikowe Vki w starym rowerze (potrafiłą blokować koło).

 

Teraz mam pytanie. Czy ten brak siły spowodowany jest raczej niedotarciem elementów, czy też wątpliwą jakością tarcz? Kolega ma 1,5 letnie LX DC z tarczami LX i nie ma porównania. Jest sens docierać te promaxy czy lepiej kupić porządne tarcze?

 

Wstępnie myślałem o zamianie przedniego promaxa na XT 160mm.

 

Teraz kolejne pytanko :D

Jeżdżę głównie po górach, często zdarzają się też kilku-kilkunasto kilometrowe zjazdy po stromych, leśnych, kamienistych drogach. Boję się o możliwość przegrzania promaxa 160mm. XT ma lepsze właściwości odprowadzania ciepła. Czy tarcza ta wystarczy, czy może lepiej zamiast XT kupić 180mm magurę lub avida?

 

Proszę o komentarze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promax dobra firme i dobre hamulce ? :034:

 

Ja bym zmienil jednak , fakt faktem ze nie dotarta to one sa na pewno , dopiero kilkadziesiat km moze cos zmienic. Jak amorek jest porzadny to spokojnie mozesz dac 180mm , ja kupilem poki co na przod 203 Accent/Bop taka lekko falowana xt juz troche sie dotarl i sprawuje sie bdb a cena stosunkowo niska za tarcze , kilka osob mi ja polecalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promax i accent to ta sama klasa

 

Czy ja wiem? Accenty są przynajmniej ze stali nierdzewnej. Te moje promaxy to jakieś g..no. Przy miejscach na śruby miały wyraźne ślady korozji. Koło jednej z dziurek na obwodzie odszczypał się malenki kawałek wierzchniej warstwy - obserwacja: stalowe tarcze są czymś galwanizowane z wierzchu (prawdopodobnie cynk).

 

Faktem jest, że pojeździłem dzisiaj koło domu i hamulce hamują jakby troszkę silniej.

 

Nie zmienia to jednak, że im szybciej się ich pozbędę tym lepiej.

 

to uzywane dotarte/niedotarte tarcze sprzedasz za taka sama cene.

 

Wątpię żeby ktoś chciał kupić taki sh*t :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie nie rozumiem zamówiłes hamulce z tarczami promax dlatego ze nei mas ztarcz pod cl? Ja też nie mam a zamówiłem u nich deore xt z tarczami xt pod 6 srub. Tez tak trzeba było zrobić, chyba że cene chiałes o 50 zł mieć niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli tarcz XT, więc wziąłem z innymi. Tak kombinowałem, że te 50zł spokojnie wystarczyłoby na XT na przód, a z tyłu nie potrzebna mi lepsza tarcza.

I dlatego się pytałem się o opinie, czy docierać promaxy i czekać aż skuteczność się poprawi, czy od razu kupić lepszą tarczę (160 lub 180mm ?) i używać zamiast niej.

 

Dzisiaj przestało wreszcie padać więc pojadę w górki już na nowym bike'u i zobaczę jak te tarcze sprawuję się 'w praniu' :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...