Skocz do zawartości

[tarczówka mechaniczna] Shimano BRM475


Paul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki hampel u siebie i nie narzekałem na niego , niby hamuje super jak na tą klasę , ale synowi kupiłem Tektro Aqila i jest znaczna różnica.

Hampel młodego dużo lepiej moduluje (lepiej go wyczuwam) i w końcowej fazie (blokowanie koła) jest skuteczniejszy.Shimano też zablokuje koło ale Tektro robi to jakby "pewniej".

Różnice te wynikają pewnie z zastosowania w Tektro mniej progresywnej sprężyny , która działa bardziej "liniowo".

Być moze również moje klamki inaczej wybierają niż klamki Kijani.Ja mam LX-y , on Sramy 07.

Kończąc , gdybym teraz miał kupić 475 , to kupiłbym Aquilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha blackbox najlepszy mechanik? skad ty masz takie opinie:)

jezeli szukasz dobrego hamulca do wez Hayes mx2 - monolityczny zacisk wiec do grawitacji bedzie b. dobry lub cos z avida , szukaj ewentualnie uzywek , mx2 kupisz za nawet 80 do 120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad? ze slyszenia. hayes mx1/2/3 nie maja sie co rownac z blackboxem. moze moja opinia bierze sie z tad, ze ogolnie nie przepadam za heyesami. O maly wlos zrezygnowalbym z kupna mojej obecnej maszyny tylko dlatego, bo byly tam nieciekawe hfx-9. na szczescie szprzedawca w pore zgodzil sie na zamiane na juicy 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackboxa odradzam. Mam i.. na początku byłem bardzo zadowolony, ale im więcej kilometrów robię z nimi, tym bardziej ich nie lubię. Powód - po przejechaniu może ze 3tysi zaciski mają koszmarny luz i po porstu telepią na nierównościach. Cały ten układ dwóch ruchomych klocków nie jest zbyt trwały :) Ponadto zacisk jest mało sztywny - ostatnio przekonałem się, że klamkę mogę wbić do kierownicy nawet przy mocno naciągniętej lince, bo zacisk się gnie. Lipa. Poprzednie moje Tektro IO (podobne do Aquila) nie sprawiało nawet w połowie tylu problemów co BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendus: jestes pierwsza osoba od ktorej slyszalem cos zlego na temat tego hebla. najwyrazniej reszta wypowiadala sie przed przejechaniem 3tys. :)

 

Hmm.. a ja spotykam się z kiepskimi opiniami o nich nawet tu na forum (które potwierdzają moje spostrzeżenia) - odkręcające się śrubiy regulujące klocek, luzy....

Większość tych hampli jakoś dziwnym trafem ląduje w rowerach młodocianych skoczków, którzy dojadą do hopy tylko i z niej wracają, więc hampel robi w sezonie kilkaset km i po d. nie dostaje.

Wg. mnie porażka - gdyby miał jeden ruchomy klocek, to byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jestem od niedawna, zawsze preferowalem precla i tam takich opinii nie wiedzialem (dlatego wspomnialem o tym hamulcu).

 

to co piszesz brzmi logicznie, szczegolnie jesli chodzi o luzy na systemie 2-tloczkowym. skoro twoj przypadek nie jest odosobniony chyba mozna uznac go za regule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...