Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Po fachowych poradach uzyskanych od  Was prace z modernizacją idą do przodu ,czuję się zobowiązany poinformować Was o postępach prac ,jutro przyjedzie przerzutka tył ,kaseta i łańcuch .Mam nadzieje że we wtorek test w terenie.

post-193465-0-78289600-1480870744_thumb.jpg

post-193465-0-04941000-1480870753_thumb.jpg

post-193465-0-88015800-1480870759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy jakie masz zębatki obecnie, jeśli trekingowy zestaw 48/36/26 to ta zębatka jest właśnie do takiej korby, ale jeśli masz jakąś dwurzędówkę 36/22 to nie będzie pasowała i pojawią się problemy ze spadaniem łańcucha. No i trzecia sytuacja, jeśli masz tradycyjne 42/32/24 to tak samo, nie będzie pasowała i będą problemy i z przerzutką i z łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, znowu :D

No jak ma być skoro nigdy ten model korby nie był produkowany w rozmiarze 36/22.

Chcesz przerobić 3rz na 2rz w układzie 36/22 to musisz kupić zębatkę 36 od korby 2 rzędowej, są takie od modelu m665, Deore i chyba SLX 10rz (nie pamiętam symboli) . Do tego odpowiednią przerzutkę i będzie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka 3x spokojnie pociągnie taki zestaw, wystarczy skręcić odpowiednio ograniczniki. Zębatkę kup pod 2x 10s byle by BCD się zgadzało. Ja tak jeżdżę na korbie XT 770 i zębatkach SLX od 2 rzędowej korby 10s. Przerzutkę obecnie mam 2x ale wcześnie jeździłem na 3x i skręconych ogranicznikach. Manetkę mam 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i czytam w nim, że 3rz spokojnie ogarnie 2rz korbę. Nieprawa. Taka przerzutka będzie musiała być ustawiona bardzo wysoko ponad dużą zębatkę, to będzie powodowało, iż łańcuch co X zmian będzie wypadał na ramię korby. To nie jest poprawne działanie mechanizmu.

Właśnie dla tego zastanawiam się, dla czego sam zrezygnowałeś z takiego układu, a innym radzisz tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przerzutka 3x bez problemu działa z napędem 2x. Jeździłem tak dwa lata, zębatki w korbie 38/24, przerzutka ustawiona normalnie - kilka mm nad blatem, chodziło tak samo jak z przerzutką 2x, nic nie spadło. Gdzieś pisałem, że zmieniłem bo źle działało? Wymiana była konieczna ze wzgledu na zmianę ramy.

 

Mnie z kolei ciekawi czy kiedykolwiek miałeś korbę 2x i przerzutke 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zębatki w korbie 38/24, przerzutka ustawiona normalnie - kilka mm nad blatem,

A no właśnie, tu był twój klucz do sukcesu. Udało ci się tak ustawić przerzutkę, by znalazła się kilka mm nad blatem, przepisowo jest to przedział 1-3mm, być może 4/5mm też nie spowoduje wypadania łańcucha na korbę. W większości przypadków nie będzie jednak takiej możliwości, a niemal na 100% w przypadku blatu w rozmiarze 36z. Obniżanie przerzutki pod ten blat spowoduje, iż ta dotknie widełek tylnego koła i obniżanie jej zatrzyma się na poziomie przynajmniej kilkunastu mm nad zębatką (w praktyce jest to ok. 2/3cm). Pytanie, jaką miałeś konkretnie przerzutkę, jakiej pojemności (obstawiam 18z), jaka to rama, że ci się to udało? Bardzo dużo przypadku w tym było niż umyślnego działania. A zatem, przyjęcie takiego modelu postępowania niesie ogromne ryzyko niepowodzenia operacji więc jako rada nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę dało się obniżyć, ile już nie pamiętam. Żeby nikogo nie wprowadzać w błąd można założyć, że do przerzutki 3x w napędzie 2x wymagany jest blat minimum 38T - u mnie działało bez zarzutu. Rama Peak 29, przerzutka LX "z dawnych lat" 3x9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...