Skocz do zawartości

[renowacja] kolarka raleigh 86'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moje ręce wpadła kolarka raleigh sensor w pełni sprqwna lecz kolo przednie pozostawialo sporo do życzenia ogólnie kola to porazka nie chcą się toczyć a zrobienie nią 60km w jedna stronę rozdupcylo mi nogi tak ciężko do rzeczy

Chciałbym w niej wymienić osprzęt oraz kola do tej pory wymieniłem

Owijke

Nowe linki full

Pancerze

Kolo przod na bontrager 28h.

Chciałbym zakupić to kolo :http://allegro.pl/k-szosa-tyl-28-mach-1-m-310-kas-wyprzedaz-20-i5812314425.html

Jako iż budżet mam ograniczony (15lat) zarobiłem na kolarka sam żeby nie było.

Chciałbym sprzedać mój osprzęt tzn przerzutki oraz kola dołożyć ok.100-120zl i kupić kasetę, kola te na joytech, nowsze przerzutki pod 7rz kasetę przod jakaś starsza campe. Oczywiście napęd kupić używany kasetę nowa. Ze złożeniem tego w całość mi się nie spieszy wiec niema pośpiechu a wy co o tym myślicie? Może jest jakiś mądrzejszy wybór? Manetki mam w ramię nieideksowane. Pozdrawiam. Fotki wrzucę gdy wrócę do domu. 22382144896312636350.jpeg[/img]62347144896345434988.jpeg

Edytowane przez spytuux3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak .

Z doświadczenia,

w szosówkach , z powodu cienkich oponek i dużych ciśnień,  koła - piasty dostają nieźle w de.... (w porównaniu z mtb).

tak naprawdę piasta szosowa powina być wytrzymalsza od mtb.

Ja kiedyś zrobiłem eksperyment i do szosówki włożyłem piasty acera, ( 3 miesiące i padły),

w mtb jeździły 3 lata....

te piasty joytech mnie nie przekonują. Felgi mach może i dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz koła zmierz rozstaw haków w widelcu i tylnym trójkącie. Współczesne koła szosowe maja zwykle szerokość piasty z tyłu 130 mm a z przodu 100mm. W starych rowerach szerokość piasty z tyłu bywała mniejsza (124, 126 mm). Z przodu zwykle tak jak dzisiaj 100mm ale tez warto sprawdzić. Jak masz z tylu węższą pastę, to albo szukasz czegoś w używkach, albo decydujesz się na rozginanie ramy (jeśli jest ze stali). Ale to trzeba umieć robić, jeśli nie chcesz narobić bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi, że to nie Sensor tylko inny model Raleigha.

 

Koło, które wrzuciłeś nie podejdzie bo ma 135mm, a twoje haki mają 126mm. Celuj w 130mm, czyli współczesny standard szosowy. Najtańsze nowe koła ma Shimano - WH-R501. Cena za oba to jakieś 350zł, choć może uda Ci się znaleźć za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dawno się nie udzielałem ale troche się zmieniło tzn :

Nowe klocki (nowe jak nowe używane kupiłem ale w 100% lepiej hamuje,)

Rama+wideł nowy kolor

oponki schwalbe+continental race zwijana.

korba czarny+srebrny

linki pod owijkę

polerka hamulców kierownicy i mostka.

a teraz to co jest w planach

przerzutka tył Exage 500ex

nowe pedały srebrno czarne

co do moich planów z kołami to

przód bontrager 28h

tył zostaje na wolnobiegu

jedynie przemaluje obręcz na czarno.

teraz fotki jak wygląda raleigh

85479145373430260931.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...