Skocz do zawartości

[sterówka] Reba RL 2015


MichalMMM

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że w moim Cube sterówka od spodu Reby wygląda jak standardowy rozmiar 1-1/8 A producent podaje,że jest to tapered... Zauważyłem, że model LTD SL na Foxie również ma ten malutki otwór od sterowki.

 

Czy ktoś rozbieral już któryś z modeli LTD na 2015 rok i może się wypowiedzieć? taperowany widelec powinien mieć dosyć szeroki otwór od spodu gornych goleni czy niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o który konkretnie model się rozchodzi ale patrząc na LTD 2015 na Rebach nie jest możliwe by tam była prosta rura sterowa. Na bank jest zarówno taperowa sterówka jak i takie same stery. Jeśli jest inaczej to jest to niezgodne zarówno ze specyfikacją jak i tym co widać na zdjęciach. Wystarczy zerknąć na niektóre modele innych firm gdzie do karbonu wciskają na ten przykład RS XC30. Po "szpetocie" już widać, że tam jest prosta rura sterowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest prosta bo od spodu widać różnice między zwykłą a taperem, widać to na zdjęciach producenta zarówno w modelu LTD Pro jak i najwyższym LTD - SL. :woot: Odwiedziłem znajomy sklep rowerowy przed chwilą i XC32 w Krossie B7 również ma prostą rurę a główkę ramy tapered. :002:

Edytowane przez MichalMMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym piszę. Ale jak nie widzicie różnicy między tym Krossem a LTD Pro 29er to ja się naprawdę mocno dziwię. Kłócił się nie będę bo wystarczy poluzować mostek, odkręcić kapsel sterów, unieść lekko ramę i już będzie wszystko wiadomo. Natomiast jeśli faktycznie tak jest to niestety ta firma jest jeszcze większym syfem niż sądziłem. Nie dość, że sprzęt za tyle kasy w tej klasy amorku bez QR15mm i do tego z prostą sterówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac prawie Rebe tapered ...

 

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/cube-ltd-pro-29-hardtail-bike-2015/rp-prod127837

 

Weź looknij na pełnym ekranie drugą fotę ... :)

Mój SID od spodu ma dziurę jak "berlin" 

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może być tak że pod koniec przyszłego sezonu będę Rebe sprzedawał i boje się, że QR 9 + prosta rura nie będzie miała wzięcia - pożyjemy zobaczymy. :) Przy okazji pytanie - jakie stery półzintegrowane maszynowe polecacie? Moje przy mocnych skrętach wydają dźwięk jakby gdzies piach się dostał a wyczyściłem wszystko porządnie (łożyska kulkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...