Skocz do zawartości

[Napęd] Sram atakuje szosę


Jelitek

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wiadomość nie jest nowa, ale jestem ciekaw co o tym sądzicie.

 

Wiele osób chwali sobie SRAMa i uważa napędy tej firmy za bardzo dobre, ciekaw jestem jak będzie z szosą.

 

Mnie się wydaje że to będzie doskonała alternatywa dla Campagnolo i Shimano i SRAM może troche namieszać w świecie napędów. Początkowo do SRAMa podchodziłęm bardzo scepytcznie wydawał mi się bardzo plastkiowy i nieciekawy, ale po zagłebieniu się w ofertę tej firmy bardzo mi przypadły do gustu niektóre rozwiązania.

 

Na stronie producenta są obecnie dwie grupy SRAMa szosowgo. Niestety nie wiem jaka będzie cena. Na pewno jedna grupa jest dedykowana dla zawodoców...co do tej drugiej to nie wiem.

 

Nie wiem też kiedy w polsce pojawi się SRAM dla szos...jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-) a nie orientujesz się ile może kosztować ta niższa?

Zgaduje ,ze niestety ok 800 zielonych... To jest odpowiednik ultegry (lub chorusa) i tyle MUSI kosztowac. Maja ponoc zrobic jeszcze jedna (nizsza) , ale kiedy ?????

 

Zgaduje ,ze niestety ok 800 zielonych... To jest odpowiednik ultegry (lub chorusa) i tyle MUSI kosztowac. Maja ponoc zrobic jeszcze jedna (nizsza) , ale kiedy ?????

 

 

oto kilka cen z USA :

 

hamulce : FORCE 250 dol

RIVAL 175

 

przerzutka tyl : Force 175

Rival 105

 

Przerz .przod Force 65

Rival 57

 

kaseta 95 (jest jedna dla obu grup)

 

manetki Force 540

Rival 350

 

Korby Force 460

Rival 190

 

Lancuch Force 54

Rival 44

 

Zgaduje ,ze niestety ok 800 zielonych... To jest odpowiednik ultegry (lub chorusa) i tyle MUSI kosztowac. Maja ponoc zrobic jeszcze jedna (nizsza) , ale kiedy ?????

oto kilka cen z USA :

 

hamulce : FORCE 250 dol

RIVAL 175

 

przerzutka tyl : Force 175

Rival 105

 

Przerz .przod Force 65

Rival 57

 

kaseta 95 (jest jedna dla obu grup)

 

manetki Force 540

Rival 350

 

Korby Force 460

Rival 190

 

Lancuch Force 54

Rival 44

 

 

 

Kurde , to jest ponad 1600 za FORCE i ok 1100 za Rival.....

 

Ceni sie SRAMIK.

 

Wskocz na www.competitivecyclist.com

 

Tam w components road masz wszystkie foty i ceny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w sumie tez podchodzięłm sceptycnie do samej oferty Srama do MTB, jako ze wygladała bardzo plastikowo. Kiedy mój tatko wziął do ręki świeżo zakupiąną przerzutkę tylna Sram 4.0 (2004), stiwerdził, że mi się rozsypie, i kiedy ją porównał z Alivio mojego kolegi, utwierdziłsię w tym przekonaniu. Ale to jest jeden ze "Stałych elementów" u Srama. Jest sporo twozywa, jednak wszystko trzyma się jak należy.

Sądząc po dotychczasowej jakości osprzętu z USA dochodzę do wniosku, ze będzie dobrze. Może na samym początku (tzn. w nadchodzącym sezonie) nie będzie wielu ekip jeżdzących na Sramach szosowych, jednak jestem dobrej myśli, i sadzę, że w następnym (2008) sezonie osprzęt będzie się cieszył o wiele większą popularnością.

Kłopot polega na tym, że Sram kojaży się ludziom bardziej z MTB pod różnymi postaciami, podczas gdy z drogą najbadziej kojażyć się może Campa i Shimano. Trunno będzie "wbić klin" w dosyć mocno utwierdzony rynek rowerów szosowych. Jednak mam nadzieję, że w ciągu dwóch, trzech lat, ceny osptrzedu Srama na szosy spadną nieco, i będę je mógł zamontowac w moim rowerku na miejsce Campy, która kiedyś też się zużyje...

 

 

http://so.pwn.pl/lista.php?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równierz nie trawię SRAM-a. Nigdy na nim nie jeżdziłem ale cenię w rowerach szosowych tradycję :036: Kiedyś jeździłem na Campie, dziś wyłącznie Shimano. Ale planuję za roczek czy dwa wymieszać te dwie firmy ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)\

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, ale ja wychodzę z założenia że SRAM wie że będzie startował z trudnej pozycji bo raczej niewiele osób się przesiądzie z Campa na SRAMa, dlatego uważam że SRAM może czymś zaskoczyć. Uważam że niektóre rozwiązania SRAMA jeśli chodzi o MTB są bardzo praktyczne, dlatego z niecierpliwością czekam na tańcze wersje szosowego SRAMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...