Skocz do zawartości

[Amortyzatory] Wasze opinie dot. "Future Shock" Specialized


Lamposz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ostatnio stałem się posiadaczem Specialized'a Stumpjumpera FSR Pro Carbon z 2011, w którym siedzi damper z brainem przypieczętowany logiem FOX'a i widelec Specialized Future Shock S140TA, z tego co wiem produkcji Rock Shock. Co sądzicie o tych amortyzatorach ? Bo informacje o nich w internecie są bardzo nikłe.

Od razu chciałbym się Was zapytać o pewno sprawę. Mianowicie rower ten kupiłem jako nowy dwa miesiące temu, użytkowałem go zgodnie z przeznaczeniem. Jadnak odbicie dzisiaj w porównaniu do tego co było na początku jest bardzo spowolnione, zarówno z przodu jak i z tyłu. Nie jest to jakaś tragedia, ale czuć wyraźnie tą różnicę. Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy,co kochają "brainy" (zarówno dampery jak i tłumiki w widelcach) za to,że ograniczają marnotrastwo energii.są tacy co je wymontowują,bo twierdzą,że mocno upośledzają pracę zawieszenia.

Im bardziej rower skonstruowany pod ściganie - tym większy sens stosowania "brainów".

Miałem do czynienia w 2szt Epica - oba bezawaryjne,jeden używałem krótko,druga rama jeżdzi do dzisiaj po okolicy ( obawiam się,ze bez serwisu.....)

Aktualna seria Stumpjumperów jest już chyba cała bez "brainów",są w każdym Epicu i może niektórych innych o małym skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym osądem na temat tych amortyzatorów może być i jest Twój własny. :) Mieszkasz w Zakopcu tereny do testowania fulla mtb świetne.

Skoro praca jest spowolniona od niskiej temperatury to pobaw się regulacją tłumienia powrotu, korzystasz z regulacji jakie posiadają widelec i damper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam od niedawna Epica. To mój pierszy FSR.

 

Dziś pierwsza jazda i mam jakieś takie nie do końca pozytywne odczycie. Minowicie, mam takie odczycie, że po najacheniu na przeszkodę czyję jak bym miał luz na jakimś łożysku ( a nie mam) dodatkowo, bardzo łatwo go dobić.

 

Rower używka.

Ciśnienie 150 psi, waga 77kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...