Skocz do zawartości

[rower] najlżejszy do startów MTB


evo

Rekomendowane odpowiedzi

SLRy sa mega sztywne. ja waze 88kg i sa bardziej sztywniejsze od starego zetsawu. piasty XT szprychy DT comp. i obrecz alexrims XCR100d.

 

a co do tematu to 9kg(rower) jest mega bezpieczne przy mojej wadze i maratonach. jedyne co bym wymienil na cos bardziej sztywnego to korba FSA k-forse light poniewaz sie troche ugina jak targam na stojaco. ale w sumie niejedzilem na XTRe to prownania niemam.

 

a i merida na rower karbonowy daje limit 90kg, czyli wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

"bardziej sztywniejsze " xD

bardziej lżejsze xD będą np dt 240;s + ZTR Olympic/RACE + Revo niekoniecznie sztywniejsze.... ale np 240's + dt 4.2 raczej będą lepsze ja dla designu brałbym slry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze:

 

ztr olympic

tune king/kong

sapim cx-ray

 

caly zestaw 1388g, przy tych komponentach w zaleznosci jak sie trafi waga mozna nieco lzej, mozna rowniez zapodac kong supershaft ok 15g lzej

 

moja teoretyczna waga byla 1359g wyszlo wicej o 29g - w dopuszczalnych granicach, dodam tylko ze waze sporo wiecej niz np 60kg ;)

 

a dla designu to fulcrum zero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz obreczy sa jeszcze szprychy, a tu przy 24 cudow nie ma sie co spodziewac

moje dotychczasowe sl 1699g nie grzesza boczna sztywnoscia

 

za duzo sie naczytalem, jak te i podobne kola zachowuja sie pod ciezszymi bikerami, zeby w ciemno skladac taki wlasnie zestaw

 

ale nie ma co dywagowac na sucho, pojezdze to podziele sie praktycznymi wrazeniami, w ostatecznosci przyjdzie odchudzic bikera :(

 

Kogucik1912 jak mozesz to poczytaj mtbr, ww, jest tam troche o ztr, slr

 

przy Twojej wadze (jeszcze raz) sztywnosc tych zestawow jest nieistotna w przeciwienstwie do wagi to ok 200g roznicy a to czuc pod noga i to byl moj glowny pomysl na nowe kolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie ile by ten rower ważył to i tak najważniejsze jest to żeby noga podawała bo co Ci po 200g lżejszym rowerze jak formy nie ma :( Ja mogłem spokojnie złożyć zestaw dużo lżejszy fakt ale te koła by tak nie wyglądały a co do samych szprych to jest jeszcze jeden szkopół że co prawda jest ich mniej ale grubsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak się mocno zepniesz:)

możesz szukać staroci typu stare manetki/przerzutki/klamki hamulcowe SRAM-a. hamulce Tektro MT50 Carbon też drogie nie są. przy tej wadze wzrostu dużego też chyba nie masz więc rama nie musi być duża. czyli będzie lżejsza. amor tu jakaś używka Skareb/SID. koła na obręczach EQ21, szprychy Sapima Lasery chyba nawet alu nypel mają w komplecie. piasty nie muszą być supelekkie ale na przód np 82g szosowy paluszek Novateca da rade. do tego pierdołki typu zaciski bolt-on, piankowe chwyty, zacisk pod siodełko na śrube. komponenty np. Smica. jakieś wąskie opony. ja przy ok 60kg na 1,55' Medusy Maxxisa nie narzekam nawet na mokrych kamieniach/korzeniach dawały rede a ważą 406 i 414g.

jeszcze co do ramy. nietypowe rozmiary czasem wiszą w sklepach i te chcą się tego pozbyć i wypychają je w dobrych cenach :voodoo:

za ok 2500 pln poniżej 10kg na pewno zejdziesz. jeszcze rok temu mój sprzęt warty wtedy ok 4000pln ważył ok 10600 ale z tarczówką z przodu/V-ką XTR z tyłu więc na hamulcach mógłbym zbić wagę i to za małe pieniądze. amor jaki posiadam to XC600Sl za ok 800pln byl wówczas RST FIRST o zbliżonej wadze. jeździłem na oponach Kenda Karma 485/502g obecnie w tej samej kwocie mam Medusy...

a no i większość moich komponentów jest modyfikowana więc tu też sporo zyskałem. brak zębatki 22t z przodu, ucięta sztyca sporo dziórek, tu i ówdzie coś ucięte. ale więcej niż 200g na modowaniu chyba nie zyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rzeczy które mam:

rama LeaderFox Clasick starszy model 1918g w 18'. ktoś ważący 44kg ile może mieć wzrostu? rama na pewno mniejsza. koszt ramy a kupilem nówke 290pln.

amor Skareb Super. disc only, uzywany. ok1380g koszt 380pln. choć gdyby nie "pośrednik" byłoby sporo taniej. amor świezo po serwisie. pod V nie powinien być sporo cięższy.

manetki w rowerze siostry jakiś SRAM MXR. nowe. 111g za 43pln. choć na Allegro bywały też tańsze.

klamki w treningówce SRAM 7.0. używane. 138g 30pln.

hamulec w treningówce Tektro MT50. nowe. ok 170g 46pln.

kierownica Modolo Navajo. nowa. 142g 29pln.

przerzutka tył SRAM Quartz. nowa 99pln 201g.

koło przód którego już nie mam na pieście STX, niecieniowanych szprychach i 401g ( już uzywanej choć malo wytartej ) obręczy Fir ok 730g z fabrycznie nowych-zleżanych części 70pln

...

niespełna 1000pln a to już połowa roweru.

przy tej wadze użytkownika bez obaw zastosował bym mniej sprawdzone komponenty. karbonowa sztyca Promax za 80pln ok 220g dlaczego nie. kolega ok 60kg używa, ściga się na tym i nic się nie dzieje. na allegro sporo jest starszych korb na kwadrat/octalink/isis. przy tej wadze sztywności na pewno nie braknie a ceny bywają całkiem miłe.

gdyby się spiąć na pewno by się udało. zachodu przy kompletowaniu byłoby co nie miara ale ile radochy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...