Skocz do zawartości

[Rower] 29er z 2015 roku - Cube Acid vc Trek X-Caliber 9 vc Focus Black Forest 4.0


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z tego co pisałeś w pierwszym poście to chyba sztywne ośki nie będą Ci aż tak mocno potrzebne.
Pisałem też, że najważniejsze w rowerze są dla mnie koła, a od 2016 są lepsze piasty i mam nadzieje że te sztywne ośki wpłyną na wytrzymałość i precyzję działania tych kół. Po prostu szukam roweru na kilka sezonów w rozsądnej cenie.

 

Co do amora to sam jestem ciekaw czy jest między nimi różnica w działaniu...
  Porównywalem te dwa amory w sklepie Treka i na 'sucho' już czuć różnicę :teehee:     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Alsew, no i na co się zdecydowałeś?
Na 99,9% biorę Krossa ( chyba że pojawi się jakiś ukryty smok :teehee: :teehee: o którym nic nie wiem). Nowej kolekcji jeszcze nie ma, więc obecnie zastanawiam się B7 vs B8. Różnica w cenie nie duża, a w B8 lepsze hamulce (???), stery i napęd Sram + pewnie lepszy suport ale w katalogu nie ma danych... Co myślicie , warto dołożyć do B8???? B7 ma lepszą cenę i bardziej podoba mi się optycznie, te czerwone akcenty na ramie trochę ożywiają ten klimat szarości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho malowanie B8 dużo ładniejsze w 2015 niż w nowych modelach 2016. Różnica między B7 a B8 niby niewielka ale to zawsze to 500 stówek w kieszeni względem ceny katalogowej. Zależy też jaki uda Ci się rabat wyrwać od sprzedawcy.

Jestem ciekawy jak w praktyce sprawować się będzie ten nowy sram w B8.

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew

 

Nie wiem czy miałeś do czynienia z manetkami SRAM. Jeśli nie to sprawdź sobie "organoleptycznie" czy Ci podejdą bo obsługuje się je tylko kciukiem. Ja przestawiłem się dość szybko i w sumie nie zamieniłbym ich na Shimano :) Mam napęd X9/X7 i jestem bardzo zadowolony a GX teoretycznie powinien chodzić jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... i jestem bardzo zadowolony a GX teoretycznie powinien chodzić jeszcze lepiej.

 

Mam taki układ jak Ty i jestem mega zadowolony z pracy przerzutek. Jedyny minus jak dla mnie to taka "surowa" kultura pracy. W poprzednich SLX/XT odbywało się to dużej milej dla ucha.

A co do GX to sam jestem ciekaw jak to działa ale nie mam okazji gdzie to zobaczyć...

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dzień 'rowerowy'. Najpierw pożyczyłem od kumpla 29er Orbea (niestety niskobudżetowy), rozmiar M dla osób do 175cm ale dla mnie rama wyraźnie za krótka, pozycja jak na krześle. Może gdyby ustawić mostek na minus i pobawić się z ustawieniem kiery, byłoby lepiej ale ogólnie geo nie przypadła mi do gustu. Pomijając to, zrobilem nim 10 km w mieszanym terenie i rower super pochlania nierówności i fajnie się wspina, ale duży minus za mala zrywność i możliwość szybkiego przyspieszania w trakcie jazdy (cale życie na 26 to więc różnica w tej materii spora). Później pojechałem do salonu Scotta. Najpierw przejechałem się Aspectem 29 er. Tutaj już geo dużo ciekawsza, pozycja bardziej sportowa i wrażenia z jazdy lepsze, chociaż rozpędzanie to też oczywiście nie 26 er... Później na warsztat poszedł Scale 27,5er (M-ka) i powiem tak, pozycja może trochę nawet za bardzo wyciągnięta ale pewnie dałoby się to jakoś skorygować ustawieniami mostka i kiery. Rower dużo bardziej energiczny od momentu pierwszego nadepnięcia na pedały, i przyspieszanie w trakcie jazdy też bardziej żwawe. I tak szczerze, to coraz bardziej myślę o 27,5 tym bardziej że nie jestem za wysoki, a lubię energiczne maszyny :thumbsup: .   

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmiało polecam trek.. na modelu x cal 8 2015 śmigam od sierpnia i jeżdżę dosyć intensywnie, sam rower jeżeli chodzi o geometrie i mój komfort na nim to malinka. W modelu 9 masz lepszy napęd i z tego co pamiętam obręcze i parę drobiazgów. Zastanów się zatem czy potrzebujesz tych rzeczy skoro napisałeś że pasują ci nawet alivio. Bike radar ocenił x cal 8 na 4,5 w skali 5. 9 to ten sam rower z trochę lepszym osprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak naprawdę niewiele się zmieniło. Chętnie wypróbuję różne rowery przed podjęciem ostatecznej decyzji, ale nadal Kross jest moim faworytem tylko nie wiem czy nie skończy się przypadkiem na R7/R8... a jak mi nie będzie pasować to pomyślimy...

Też się zastanawiam nad tym Krossem. Widziałeś w końcu go na żywo? Warto dopłacać do b8?

Edytowane przez Krzysiek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrząc pod kątem cen i braku zdecydowania autora tematu, to już bym wolał B9 z 2015. Karbon i wcale nie taki zły osprzęt.....a wideł zawsze można za jakiś czas wymienić. pozdr. R/ p.s. B9 z br widziałem już za 4k z małym hakiem.
Ja chce kupić dobry rower , a nie fajną ramę w którą trzeba będzie wrzucić 2000 żeby byl z niej dobry rower. Carbon mi nie potrzebny... Jak już to bardziej bym celowal w tego http://rower.com.pl/kellys-gate-50-496141 osprzętowo wymiatacz! A co powiecie o geometrii tej ramy w porównaniu do Krossa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zarówno Kross R7/B7/B8 oraz B9 z br i następnego są wręcz na wyrost względem potrzeb które opisałeś w posćie nr 1. Którego byś nie kupił będziesz zadowolony.
To może dlatego mam kupić w tej samej kwocie gorszy rower niż można, bo lepszy będzie 'na wyrost' ???? Nie bądż śmieszny!

 

Zbyt dużo kombinujesz z rozmiarem koła, modelami, ramami itp, stąd taki mętlik.
Nie widzę tu jakiejś wielkiej kombinatoryki. Od dluższego czasu moim faworytem jest Kross B7/R7 , a jeśli pytam o jakąś alternatywę to tylko o rower który ma 2 sztywne osie , jak w/w Kellys czy Romet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omawiany Kross B7/R7 na osprzęcie Shimano bo taki sobie kolega powinien wybrać jest dużo lepszy od tego co oferowali modelowo 2015. Jak by nie patrzył to XC30 to nie to samo co Recon i to z QR15mm a sam karbon w wykonaniu tej firmy to żaden atut. Za to R7 z tego roku to słabizna w starciu z najnowszym. Przecież tam jest uginacz XC30 i to w opcji coil, dupiane piasty, nigdzie osi sztywnych i ta waga. Jak w ogóle można to porównywać. 

 

Co do Kellys'a to nie lubię tej marki więc się nie wypowiem. Powiem tylko tyle, że spawy i estetyka jest do bani ale to już kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne chodziło o to magiczne słowa "wykorzysta czy nie wykorzysta" @robertos102. Nie nam to oceniać. Jak wspomniałem u mnie na tapecie jest model R7/B7 za 4K. Obiektywnie dużo nowocześniejsza konstrukcja od R8 z tego roku. Warto do niej dołożyć bo naprawdę udał im się ten rower co powinno się wykorzystać. 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...